توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 506143
چینی‌‌ها تولیدی لباس رباتیک راه‌اندازی می‌کنند!/ دوخت سریع‌تر و ارزان‌تر از همیشه
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۶
شرکت چینی Tianyuan Garments از سال آینده سیستم رباتیک خیاطی خود را راه‌اندازی خواهد کرد و تغییر اساسی در صنعت پوشاک ایجاد خواهد شد.

به گزارش ایسنا، این شرکت خیاطی رباتیک چینی بیش از 400 فرصت شغلی ایجاد خواهد کرد و در کنار هر یک از دستگاه‌های رباتیک خود سه تا پنج فرد بر خط تولید نظارت خواهند داشت و بقیه کارگران در بخش‌های مختلف دیگر مانند تدارکات فعالیت می‌کنند.

این کارخانه رباتیک کاملا مستقل بوده البته سرپرست و ناظر انسانی خواهد داشت.

در این کارخانه نساجی رباتیک از رایانه با سرعت بالا و ربات‌های سبک وزن استفاده شده است. در نتیجه سوزن بر روی پارچه با سرعت و دقت بیشتری نسبت به یک انسان هدایت شده و میزان نقص کار نیز کاهش می‌یابد.

اواخر سال گذشته شرکت Ivana Gazibara ربات خیاطی Sewbot با دقت نیم میلی‌متری تولید کرد. به این معنی که این ربات کارهایی بالاتر از توان انسان مانند دوختن یک دایره کامل را به صورت دقیق انجام می‌دهد. در این فناوری از دوربین‌هایی برای نظارت در مسیر دوخت ربات استفاده شده که اگر چنانچه پارچه کشیده شد و یا تغییر کرد اقدام اصلاحی انجام شود.

برآورد می‌شود کارخانه Tianyuan با استفاده از Sewbot بیش از یک میلیون پیراهن در سال تولید کند.

Sewbot در شرکت فناوری جورجیا تولید شده و حاصل تحقیق و توسعه چندین ساله در این زمینه است.

شرکت Ivana Gazibara اعلام کرد: هدف ما پس از تولید تی‌شرت انواع دیگر لباسها مانند لباس‌های غیررسمی جین و پیراهن‌های کلاسیک است.

شرکت سازنده ربات‌های خیاطی در خصوص بیکار شدن نیروی انسانی اعلام کرد: استفاده از نیروی انسانی باید در امور کارآمدتر باشد.

با این روش تولیدات به مصرف‌کننده‌ها نزدیکتر شده و حمل‌ونقل و میزان دی‌اکسیدکربن نیز کاهش می‌یابد. زنجیره کنونی تولید پوشاک از بزرگترین تولیدکننده‌های آلاینده‌های نفتی است که در آینده با این روش هزینه‌های تولید نیز کاهش می‌یابد. البته ناگفته نماند لباس‌هایی مثل لباس عروس هنوز توسط نیروی انسانی دوخته می‌شود و ربات‌ها قابلیت چنین دوخت‌هایی را نخواهند داشت.
 
کلمات کلیدی : فناوری + ربات
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.