توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 380387
قیمت خودرو در مردادماه چقدر تغییر کرد؟
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۵
در شرایطی که یخ رکود بازار خودرو همچنان آب نشده، اما تغییرات قیمتی خودروها از ابتدای مردادماه بسیار بوده است.

به گزارش خبرآنلاین، طی دو سه هفته گذشته قیمت خودروها روند صعودی به خود گرفته بود. فعالان بازار خودرو، دلیل این موضوع را کاهش عرضه محصولات جدید به بازار توسط خودروسازان عنوان می‌کردند. در این شرایط، همچنان خودروسازان همچنان سیاست عدم عرضه خودروها به بازار را دنبال می‌کنند.

این در حالی است که یخ رکود در بازار خودرو آب نشده و خرید و فروش در حداقل ممکن قرار دارد. به نظر می‌رسد به دلیل این‌که بازار دیگر کشش افزایش بیشتر قیمت خودروها را نداشته باشد.

بررسی‌های قیمتی خودروها در بازار حاکی از آن است که پراید ۱۱۱SE در حال حاضر با قیمت ۲۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. این در شرایطی است که این خودرو پایان تیرماه، ۲۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان قیمت داشت.

پژو ۴۰۵ دوگانه‌سوز نیز جزو خودروهایی بود که در این مدت با افزایش قیمت حدود ۶۰۰ هزار تومان همراه بود؛ به طوری که در حال حاضر با قیمت ۳۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به فروش می‌رود. پژو ۲۰۶ تیپ۲ هم با افزایش حدود ۹۰۰ هزار تومانی قیمت نسبت به پایان تیرماه مواجه شده است و در حال حاضر در بازار ۳۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان قیمت دارد.

البته قیمت سمند LX سال بنزینی آنچنان تغییری پیدا نکرده و هم‌اکنون در بازار با قیمت ۳۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دیده می‌شود.

گزارش‌ها از بازار همچنین حکایت از آن دارد که تیبا SX دوگانه‌سوز ۲۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و پژوپارس ELX ۴۰ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است.
 
کلمات کلیدی : خودرو ، قيمت خودرو ، بازار خودرو
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.