نظر منتشر شده
۱۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 378458
خودرو روی دور گرانی/ آخرین قیمت
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۴
بازارگرمی به شیوه فروش چندمدله و کاهش عرضه برخی خودروهای پرمشتری داخلی توسط خودروسازان، این خودروها را از ۴۰تا ۴۷۰ هزار تومان گران کرد.

به گزارش همشهری، بازار خودرو در حالي هنوز با ركود دست و پنجه نرم مي‌كند كه از چندي پيش خودروسازان داخلي كاهش عرضه برخي خودروهاي بازارپسند را در دستوركار قرار داده‌اند. به‌رغم برخي هشدارها طي چند‌ماه گذشته عرضه قطره‌چكاني برخي مدل‌هاي خودرو در بازار توسط خودروسازان داخلي زمينه افزايش قيمت را فراهم كرده و دستگاه‌هاي متولي نظارت بر بازار خودرو مانند شوراي رقابت و سازمان حمايت مصرف‌كنندگان و توليدكنندگان نيز به‌راحتي از كنار آن رد شدند.

اين شرايط موجب افزايش قيمت برخي خودروها در بازار و ناگزيري مشتريان به خريد خودرو از دلالان و واسطه‌ها شده و از سوي ديگر خودروسازان نيز با اتخاذ شگرد جديدي براي فروش خودرو تلاش مي‌كنند تا شرايط تازه‌اي را براي ترغيب مشتريان به خريد اين خودروها و فروش بيشتر فراهم كنند.

بر اين اساس پس از روزها تأخير در عرضه مدل‌هاي پرطرفدار خودرو از سوي خودروسازان به بازار، اكنون شرايط فروش براي برخي مدل‌هاي خودرو ازجمله تندر اعلام شده كه براساس آن، ۳شيوه فروش نقدي، پيش‌فروش و اقساطي درنظر گرفته شده است. اين در حالي است كه قيمت اين خودرو در بازار آزاد افزايش يافته و تجربه نيز نشان داده درصورتي كه قيمت خودرو در بازار بالا رود به‌دليل ضعف نظارت دستگاه‌هاي متولي به اين راحتي‌ها پايين نخواهد آمد.

با وجود تأكيد شوراي رقابت و شركت‌هاي خودروسازي بر حذف فاصله قيمتي خودروهاي داخلي در كارخانه و بازار آزاد، بررسي‌هاي خبرگزاري مهر نشان مي‌دهد كه هنوز اختلاف قيمت بين كارخانه و بازارآزاد براي برخي مدل‌هاي خودرو وجود داشته و در برخي موارد نيز دلالان به‌شدت وارد عمل شده و بازار سياهي را شكل مي‌دهند كه به ضرر مشتريان است به‌نحوي كه قيمت سمند ال‌ايكس ۴۰‌هزار‌تومان در كارخانه افزايش داشته و هر دستگاه تيبا۲ نيز با افزايش ۴۷۰ هزار توماني قيمت در كارخانه مواجه شد است.

افزايش ۳ درصدي قيمت خودرو
رئيس اتحاديه نمايشگاه‌داران اتومبيل مشهد اعلام كرد: اكنون افزايش ناملموسي در قيمت خودروها آغاز شده و مشاهده مي‌شود كه انواع خودرو داخلي و خارجي بين ۱تا ۳درصد گران شده است. افزايش ناملموس قيمت برخي خودروها هنوز رسانه‌اي نشده و آثار خود را نشان نداده اما اميد مي‌رود كه با شيبي ملايم تقاضا براي خريد افزايش پيدا كرده و بازار به تعادل رسيده و از ركود نيز خارج شود. حميدرضا حيدري با بيان اينكه داير كردن جمعه بازار خودرو بدون نظارت كارشناسي زمينه برخي كلاهبرداري را فراهم كرده است به تسنيم گفت: يكي از مهم‌ترين مشكلاتي كه در خريد و فروش اتومبيل وجود دارد كلاهبرداري‌هايي است كه در معاملات بدون چارچوب انجام مي‌گيرد و اتحاديه نيز نمي‎تواند آنها را پيگيري كند.
 
کلمات کلیدی : خودرو ، قيمت خودرو ، بازار خودرو
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۴ ۱۴:۰۶:۲۵
فایده نداره نمیخریم (3866434) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۴ ۱۵:۲۲:۳۰
فقط ارزو دارم که گمرک آزاد بشه و رقابت خودروسازان با محصولات خارجی عادلانه باشه ببینم کسی خودروی ایرانی میخره.. (3866566) (alef-11)
 
حمید
Romania
۱۳۹۵-۰۵-۱۴ ۱۸:۳۶:۴۴
من به عنوان یک شهروند هیچ وقت خودرو ایرانی نخواهم گرفت حالا هرچی دوست دارین گرون کنید هر ملتی شایسته همون چیزی هست که سرش میاد (3866937) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۵ ۰۱:۳۱:۵۱
مشکل مردم هستند که هنوز پولشون رو میریزن پای این ماشینهای آشغال.
اگر اینکار رو رو نکنند خودروسازا هم اینطوری ازشون سوءاستفاده نمی کنند.
به قول معروف «از ما است که بر ما است». (3867508) (alef-11)
 
جمشيد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۵ ۱۶:۳۱:۰۷
لعنت خدا بر گرانفروشان باد (3868265) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۵ ۱۷:۰۳:۰۱
سازمان حمایت از مصرف کننده حقوق حرام را برای چی میگیرد (3868299) (alef-11)
 
reza
Estonia
۱۳۹۵-۰۵-۱۵ ۲۳:۱۴:۱۴
شکم این مدیران بی لیاقت از مال حروم پر شده (3868697) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۶ ۰۸:۳۱:۰۷
بازارگرمی به شیوه فروش چندمدله و کاهش عرضه برخی خودروهای پرمشتری داخلی توسط خودروسازان، این خودروها را از ۴۰تا ۴۷۰ هزار تومان گران کرد.

به نظر شما خودرویی که بین 20 تا 40 میلیون قیمت گذاری شده، رقم 470 هزار تومان محلی از اعراب دارد؟ (3869007) (alef-11)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۶ ۰۸:۴۵:۱۱
خودروی صفر داخلی (ارابه مرگ) نمیخریم حال شما با بالا بردن قیمت برای خود تبلیغ کنید . مردم بسیار آگاه شده اند (3869035) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۱۶ ۰۹:۰۶:۳۴
با سلام
اونی که گفته نمی خریم اگر همین حالا اعلام کنند که وام 10 میلیونی برای خرید خودرو می دهند با زنبیل دم دفتر نمایندگی های نشسته است!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (3869090) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.