نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 452981
کشورهایی که ترکیه آنها را متهم به حمایت از تروریست‌ها کرد
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۴۸
معاون نخست‌وزیر ترکیه کشورهای آلمان، هلند و اتریش را متهم به حمایت مالی و اخلاقی از تروریست‌ها و جنایت علیه بشریت کرد.

به گزارش تسنیم، روزنامه آلمانی "اشتوتگارتر ناخریشتن"، "نورالدین کانیکلی"، معاون نخست وزیر ترکیه این انتقاد را به آلمان وارد می‌کند که از تروریست‌ها حمایت‌های مالی و اخلاقی می‌کند و به آنها پناه می‌دهد.

وی همچنین کشورهای آلمان، هلند و اتریش را متهم به جنایت علیه بشریت کرد. وی در توجیه این گفته خود از حمایت‌های این کشورها و در صف مقدم آنها آلمان از تروریست‌هایی کرد که در ترکیه افراد بی‌گناه را به قتل می‌رسانند.

معاون نخست وزیر ترکیه این کشورها را متهم به حمایت‌های مالی و اخلاقی از تروریست‌ها کرده گفت: گذشته از آن این کشورها از تروریست‌هایی حمایت می‌کنند که از ترکیه فرار کرده‌اند.

مانیکلی همچنین بار دیگر بر اتهام رئیس جمهور و وزیر امور خارجه کشورش علیه آلمان مبنی بر دنبال کردن روش نازیسم از طرف این کشور تأکید کرده این مسئله را بسیار نگران کننده دانست.

وی همچنین تأکید کرد: امروز متأسفانه اروپا دیگر منطقه آزادی نیست بلکه عکس این قضیه درست است.

وی اروپا را متهم کرد که رویکردهای استبدادی و سرکوبگرانه را در پیش گرفته و البته در این اتحادیه، آزادی بیان در معرض تهدید قرار دارد.

روابط بین آنکارا ــ برلین اخیراً به‌دلیل دستگیری یک خبرنگار آلمانی در ترکیه و لغو نشست‌های تبلیغاتی چندین وزیر ترک درباره همه‌پرسی اصلاح قانون اساسی ترکیه به‌منظور روی کار آوردن یک سیستم ریاست جمهوری مد نظر اردوغان در این کشور به‌شدت متشنج شده است.

رئیس جمهور و وزیر امور خارجه ترکیه آلمان را متهم به پیشبرد روش‌های نازیسم کرده‌اند که این مسئله با خشم و انتقاد تند مقامات آلمانی همراه بوده است.

با این حال اخیراً وزیر امور خارجه ترکیه اعلام کرده است که تا همه‌پرسی قانون اساسی بحث‌برانگیز که اواسط آوریل در این کشور برگزار می‌شود 30 وزیر دیگر را هم برای برگزاری نشست‌های تبلیغاتی به آلمان می‌فرستد.

صدراعظم آلمان نیز مقایسه آلمان با نازیسم را به‌شدت محکوم کرده و آن را بی‌جا خوانده است. وی در عین حال بر لزوم مناسبات دوستانه با آنکارا تأکید کرده است.
 
کلمات کلیدی : ترکیه، آلمان، اروپا
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۷:۰۱:۳۷
منبع صادر کننده تروریسم به بقیه کشورها انگ میزنه
عجب رویی دارن بخدا (4197811) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.