توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508315
انتقاد شدید ترکیه از مناظره تلویزیونی مرکل و شولتز
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۶
ایسنا نوشت: در پی اظهارات اخیر دو نامزد صدراعظمی آلمان علیه آنکارا، سخنگوی دفتر ریاست جمهوری ترکیه در پیامی در توئیتر این اظهارات را به شدت محکوم کرد.

به گزارش روزنامه جمهوریت، ابراهیم کالین، سخنگوی دفتر ریاست جمهوری ترکیه در پیامی در توئیتر نوشت: مورد هدف قرار دادن اردوغان در مناظره تلویزیونی روز گذشته نامزدهای انتخاباتی آلمان یک اتفاق تصادفی نبود. آلمان و اروپا برای اینکه مشکلات اساسی مهم خود را نادیده بگیرند ترکیه و اردوغان را مورد هدف قرار داده‌اند. این مساله نشان می‌دهد که اروپا افق دید خود را محدود کرده است.

وی ادامه داد: اینگونه حملات علیه ترکیه به معنای نادیده شمردن مشکلات اساسی است. در واقع آنها با نشان دادن کشور دیگری به عنوان دشمن تلاش می‌کند مسئولیت را از دوش خود خالی کند. چنین کشورهایی هرگز نمی‌تواند هویت خود را بازیابد و چنین رویکردهایی بیشترین ضرر را برای خود ملت آن کشور خواهد داشت. اینگونه رفتارهای سیاستمداران آلمانی در راستای پوپولیسم و ایجاد دشمنی تنها ریشه در رفتارهای نژادپرستانه دارد.

سخنگوی دفتر ریاست جمهوری ترکیه اعلام کرد: آیا کشور آلمان که آغوش خود را به روی نیروهای پ.ک.ک و فتو (وابسته به فتح الله گولن) باز کرده است متوجه نیست که به جای دفاع از دموکراسی مدافع تروریست‌ها و کودتاچی‌ها شده است؟
 
کلمات کلیدی : آلمان + ترکیه + اتحادیه اروپا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.