نظر منتشر شده
۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 501382
وزیر ورزش تلویحا محرومیت شجاعی و حاج‌صفی را رد کرد!
بخش ورزشی الف،22مرداد96
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۷
وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان گفت: در نامه‌ای به شورای عالی امنیت ملی خواستار تعیین تکلیف برای رویارویی غیرمستقیم در برخی رشته های ورزشی با ورزشکاران رژیم صهیونیستی شده ایم.

به گزارش خانه ملت، مسعود سلطانی فر در نشست با اعضای فراکسیون امید به تشریح برنامه های خود به منظور تصدی وزارت ورزش و جوانان در دولت دوازدهم پرداخت.

*در سال 95، 9 هزار و 800 میلیارد تومان وام ازدواج به جوانان پرداخت شده

وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان با یادآوری برخی از انتقادات نسبت به عملکرد حوزه جوانان طی 8 ماه گذشته گفت: براساس تلاش های صورت گرفته در سال 95، 9 هزار و 800 میلیارد وام ازدواج به جوانان پرداخت شده این در حالی است که رقم مذکور در سال 92 براساس تخصیص سیستم بانکی 2 هزار و 900 میلیارد بوده است.

وی با اشاره به اینکه در 4 سال تعداد سازمان های مردم نهاد 70 الی 80 سازمان بود اما هم اکنون به 2 هزار سازمان مردم نهاد افزایش یافته است، ادامه داد: طی فعالیت در 8 ماه گذشته خانه جوان در استان ها را فعال کرده و هم اکنون 45 خانه جوان در سراسر کشور وجود دارد، در این بین تعداد دفاتر مشاوره ازدواج در سال 95 حدود 200 دفتر بود که هم اکنون به بیش از 240 دفتر مشاوره افزایش یافته است.

*اصل رویارویی دو ورزشکار کشورمان با تیم رژیم صهیونیستی محکوم است

سلطانی فر در واکنش به اقدام دو ورزشکار کشورمان و رویارویی با تیم صهیونیستی گفت: در تلاش هستیم با مدیریت این موضوع مشکلی برای هیچ بخشی پیش نیاید اما باید اذعان کرد اصل رویارویی محکوم است و همه ورزشکاران باید اصول و مبانی و آرمان های امام (ره) و رهنمودهای مقام معظم رهبری و اصول و مبانی سیاست خارجی را رعایت کنند زیرا آن ها اسوه جوانان هستند؛ امیدواریم تمهیداتی اندیشیده شود تا در آینده شاهد چنین مشکلاتی نباشیم.

وی ادامه داد: هر چقدر نسبت به این موضوع بپردازیم و آن را تبدیل به جریان رسانه ای، کشمکش و محکوم کردن همدیگر کنیم، امور پیچیده تر می شود براین اساس با در نظر گرفتن ملاحظات بین المللی و داخلی و اصول و مبانی سیاست خارجی و رهنمودها و آرمان های امام (ره) و مقام معظم رهبری به گونه ای کار را انجام دهیم که مشکلی برای کشور به وجود نیاید.

وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان ضمن تاکید بر اینکه هنوز اظهارنظر رسمی در این راستا انجام نشده است، افزود: هم اکنون منتظر هستیم اطلاعات کامل جمع آوری شده و توضیحات دو ورزشکار را بشنویم و بعد تصمیم بگیریم اما مجددا تاکید می شود در خصوص رویارویی مستقیم تیمی یا فردی تکلیف روشن است.

سلطانی فر با اشاره به اینکه مواردی در حوزه ورزش وجود دارد که براساس آن نامه ای به منظور ارائه به شورای عالی امنیت ملی تهیه شده تا تعیین تکلیف صورت بگیرد، افزود: مثلا در یک مسابقه دو سرعت از 8 شرکت کننده یک نفر از تیم رژیم صهیونیستی است لذا در این موارد تکلیف روشن نیست و این موارد در ورزش هایی مانند تیراندازی هم که رویارویی مستقیم وجود ندارد مشاهده می شود.

وی تصریح کرد: فدراسیون فوتبال از ابتدای چنین موضوعی آن را محکوم کرد اما تصمیم گیری نهایی و اظهارنظر رسمی پس از دریافت اطلاعات کامل انجام خواهد شد.

وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان در خصوص حضور خانواده ها در ورزشگاه ها گفت: حضور خانواده ها در ورزشگاه ها می تواند آثار مثبت و منفی در پی داشته باشد از این رو در حال بررسی کارشناسی این موضوع و در نظر گرفتن دغدغه های فرهنگی، اجتماعی و غیره هستیم تا بتوان در این راستا همگرایی مناسبی ایجاد کنیم و با اتفاق نظر از این تصمیم گیری دفاع کنیم.

سلطانی فر در خصوص تعیین تکلیف نظام باشگاه داری کشور گفت: برای تحقق این مهم کارگروه مشخصی در حوزه معاونت حقوقی تشکیل شده تا بتوانیم به نتایج مطلوبی دست پیدا کنیم.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون هزینه های جاری استقلال و پرسپولیس 30 الی 35 میلیارد تومان است و این هزینه از طریق تبلیغات و حامیان مالی فراهم می شود، گفت: مشکلات کنونی مربوط به بدهی های 20 سال گذشته است زیرا هیچگاه درآمد استقلال و پرسپولیس بیش از هزینه شان نبوده است.

*تلاش برای تعیین تکلیف حق پخش تلویزیونی

وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان در خصوص تعیین تکلیف حق پخش تلویزیونی خاطرنشان کرد: این موضوع حق مسلم ورزش کشور است لذا برای تحقق آن در حاشیه دولت با رئیس رسانه ملی صحبت کرده و خوشبختانه برای تعیین تکلیف دو کارگروه تشکیل شده است، با توجه به جلسات مثبتی که نمایندگان مجلس نیز در این راستا برگزار کرده اند امیدواریم بتوانیم به نتیجه مطلوب در قالب برد برد دست یابیم.
 
کلمات کلیدی : حاج صفی + مسعود شجاعی
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۳:۵۵:۰۸
لااقل حاج صفي و شجاعي از دژاگه ياد بگيرن كه معني غيريت ملي و انساني چيه؟
نبايست به سادگي وا ميدادن! (4517540) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۳:۵۵:۵۶
مگه اسرائيل دانشمندان هسته اي ما رو ترور نكرد!!!!!!! (4517542) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۴:۲۸:۳۸
کار بسیار درستی کرد. اگه بگه محرومشون کردیم و بعد فیفا تیم ملی رو از جام جهانی محروم کنه اونوقت همین شما انتقاد نمی کنید؟ (4517602) (alef-13)
 
محمدرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۵:۱۲:۴۸
ایشان این مطالب را به معاونشان بفرمایند. (4517690) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۵:۱۶:۰۹
باید این دو نفر مخصوصا شجاعی که از روی عمد این کارو کرده محروم بشه (4517695) (alef-3)
 
Netherlands
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۵:۳۰:۰۳
یعنی تازه متوجه شدن موضع گیری رسمی در این مورد چه هزینه ای واسه کشور خواهد داشت: محرومیت ایران از حضور در جام جهانی. بعد چهل سال هنوز یه مدیر تو این کشور پیدا نشده اول فکر عواقب حرفش رو بکنه بعد حرف بزنه. تا بعدا مجبور نشه حرفش رو پس بگیره و توجیه کنه. اصل محرومیت اشتباهه ولی اگه سیاست کشور ایجاب کنه، راههای غیر مستقیم زیادی برای این کار بود بدون سر و صدا. (4517716) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۲ ۱۸:۵۱:۲۶
در ورزش قانون فیفا جاری است و باید بههش احترام گذاشت (4518122) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته