توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 498684
الزامات جدید برای ایرانیانی که خواستار ورود به آمریکا هستند
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۵۲
دولت ترامپ روز پنج شنبه برای دائمی کردن پرسش از افرادی که خواستار ورود به آمریکا هستند اقدام کرده که در راستای آن سوالاتی در مورد زندگی اجتماعی،‌ شرح زندگی نامه و سابقه سفرهای انجام شده مطرح می‌شود.

به گزارش ایسنا، به گزارش خبر گزاری رویترز، این طرح از ماه می اجرایی شد و در آن از مسافرانی که وارد آمریکا شده اند، در مورد ۵ سال گذشته زندگی افراد، آدرس پست الکترونیکی، شماره تلفن و شرح ۱۵ سال اخیر زندگی خود از جمله، ‌آدرس ها، شغل و سوابق سفر سوالاتی در قالب یک فرم پرسشنامه مطرح می شد.

یک مقام وزارت خارجه آمریکا از اظهارنظر در مورد اینکه تاکنون چه تعداد از این فرم ها استفاده شده یا برای چه ملیت هایی استفاده شده خودداری کرد.

مجوز این طرح ابتدا توسط دفتر مدیریت و بودجه آمریکا برای یک دوره ۶ ماهه به طور اورژانسی صادر شده بود که اجازه می‌دهد به جای دوره ۳ ساله معمول برای یک دوره شش ماهه اجرایی شود.

وزارت خارجه آمریکا روز جمعه اعلام کرد که به دنبال آن است تا این طرح برای سه سال آینده اجرایی شود.

در این اعلامیه آمده است که هدف این پرسشنامه ها ارزیابی موضوعات مربوط به تروریسم و امنیت ملی درخواست کنندگان ویزا است.

به گزارش ایسنا دونالد ترامپ در ماه مارس، فرمان منع مهاجرتی خود را در قبال شهروندهای ایران، لیبی، سومالی ، سوریه و یمن صادر کرد که پس از چند ماه کشمکش با دادگاه های آمریکا در نهایت دادگاه عالی آمریکا پس از محدود کردن گسترده این فرمان مجوز آن را صادر کرد.

یک وکیل مهاجرتی به رویترز در این باره می گوید که همه موکل های ایرانی او که درخواست ویزای آمریکا داشته اند و برای بررسی های امنیتی احضار شده اند از آن ها درخواست شده است که این پرسشنامه ها را نیز پر کنند.
 
کلمات کلیدی : سفر به آمریکا+مهاجرت+ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.