توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 466788
اعتراض رسانه‌های فرانسوی به مارین لوپن
تاریخ انتشار : شنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۶
بیش از 30 رسانه فرانسوی با امضای طوماری علیه آنچه محدودیت دسترسی به نامزد راست‌افراطی از حزب جبهه ملی فرانسه خواندند، اعتراض کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، اعتراض رسانه‌های فرانسوی پس از آن انجام شد که در یک سری موارد حضور خبرنگاران برای پوشش تحولات کارزار انتخاباتی و یا دسترسی به خود مارین لوپن منع شد. این نامزد ضد اتحادیه اروپا و ضد مهاجرت باید هفتم مه در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری با امانوئل ماکرون 39 ساله که نامزدی مستقل با دیدگاه‌های میانه‌رو است، رقابت کند.

در طومار رسانه‌های فرانسوی آمده است: با توجه به آغاز دور دوم کارزار انتخاباتی، جبهه ملی تصمیم گرفته که خودش مشخص کند کدام رسانه می‌تواند با مارین لوپن کار کند. بسیاری از رسانه‌ها و یا نمایندگان آنها از پوشش اقدامات این نامزد جبهه ملی منع شدند.

این طومار به امضای خبرگزاری فرانسه و رسانه‌های مهم از جمله روزنامه لوموند، لوفیگارو و سایر شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی رسیده است.  در این طومار آمده است: ما به شدیدترین لحن ممکن با این موانع در راه اطلاع‌رسانی مقابله می‌کنیم. اینکه تنها رسانه‌های خاصی بتوانند نقش دموکراتیک در جامعه ایفا کنند، یک اقدام کاملا سیاسی است.

خبرنگاران بدون مرز هم چهارشنبه گذشته هشدار داد "آزادی مطبوعات هرگز همانند امروز تهدید نشده بود."
 
 
کلمات کلیدی : رسانه‌های فرانسوی+ انتخابات فرانسه+مارین لوپن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.