توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 465309
اروپایی ها از پیروزی ماکرون به وجد آمده اند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۶
شماری از مقامات کشورهای اروپایی پیروزی نامزد میانه رو انتخابات ریاست جمهوری فرانسه را گام مهمی برای اروپا قلمداد کردند.

به گزارش مهر به نقل از رادیو آلمان، «زیگمار گابریل» وزیر خارجه آلمان در واکنش به راه یافتن «امانوئل ماکرون» نامزد میانه روی انتخابات ریاست جمهوری فرانسه به دور دوم اظهار داشت: ماکرون تنها نامزدی بود که از سیاست های اتحادیه اروپا حمایت می کرد. ما از پیروزی وی استقبال می کنیم. 

از سوی دیگر «استفان زایبرت» سخنگوی صدراعظم آلمان نیز در این باره اعلام کرد: پیروزی ماکرون می تواند به اقتدار اتحادیه اروپا کمک شایان توجهی کند. 

«لارس لوک راسموسن» نخست وزیر دانمارک نیز در واکنش به نتایج انتخابات ریاست جمهوری فرانسه گفت: باید در انتظار نتایج دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه باشیم. اروپا به سیاستمداری روشنفکر و اصلاح طلب نیاز دارد. 

گفتنی است نتایج شمارش آراء نشان می دهد که «امانوئل ماکرون» و «مارین لوپن» به  دور دوم انتخابات ریاست جمهوری ایمن کشور راه یافتند.

 امانوئل ماکرون ۲۳/۷۵  درصد آراء را به خود اختصاص داده و پس از او مارین لوپن ۲۱/۵۳ درصد آراء ، «فرانسوا فیون» ۱۹/۹۱ درصد آراء و «ژان لوک ملانشون» نیز ۱۹/۶۴ درصد آراء را به دست آورده اند.

دور آتی انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در تاریخ ۷ ماه می ( ۱۷ اردیبهشت) برگزار می شود. 
 
کلمات کلیدی : انتخابات فرانسه + امانوئل ماکرون + مارین لوپن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.