توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 462467
حضور یک ناوشکن آمریکایی در دریای چین جنوبی
تاریخ انتشار : شنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۵
با وجود تنش‌ها میان واشنگتن و پکن در منطقه مناقشه آمیز دریای چین جنوبی، نیروی دریایی آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد، ناوشکن رهگیر موشکی "یو اس اس استتم" برای انجام عملیات وارد این منطقه شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، ویلیام پالمر چهارم یکی از فرماندهان ارشد نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد: این ناوشکن در همکاری با متحدانمان در راستای افزایش مهارت‌ها و کمک به حضور دائمی ما در این منطقه این مارموریت را آغاز کرده است.

این ناوشکن آمریکایی با ناوهای چین برای انجام عملیات معمول و روتین همکاری خواهد کرد. این ارتباطات دریایی برای تضمین تمرین‌های نظامی ایمن در این منطقه خواهد بود.

این اقدام از سوی آمریکا پس از گذشت سه هفته از هشدار پکن به واشنگتن درباره انجام هر گونه اقدام علیه امنیت و تمامیت ارضی این کشور انجام می‌گیرد.

چندی قبل تصاویری منتشر شد که نشان می‌داد، ساخت و سازها در نزدیکی جزیره "تری" و دیگر جزایر مجمع الجزایر پاراسل از سوی پکن صورت می‌گیرد؛ مجمع الجزایری که ویتنام و تایوان نیز ادعای مالکیت آن را دارند.

دیپلمات‌ها در ارزیابی این تصاویر می‌گویند، پکن در تلاش است تا قلمروی دریایی خود را گسترش دهد و بر آن سلطه یابد.
 
کلمات کلیدی : آمریکا + کره‌شمالی + بمب اتمی + چین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.