نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 387712
نشت آب در تهران دو برابر سد لتیان
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۱۲
با احتساب میزان توزیع روزانه آب در تهران، حدود ۱.۵ تا دو برابر حجم مخزن سد لتیان در حالت پُر، نشت آب در شبکه توزیع آب کلانشهر تهران داریم. این نشت که به دلیل فرسودگی خطوط لوله توزیع آب در پایتخت است، امروز عامل بروز نشست ۱۰ متری غرب تهران اعلام شد.

به گزارش تسنیم، ۲۴ درصد از آب شرب توزیعی در شهر تهران به عنوان آب بدون درآمد شناخته می شود که از این رقم، ۱۴ درصد هدررفت واقعی یا به عبارتی نشت آب در شبکه توزیع است.

با احتساب میزان توزیع روزانه آب در تهران، حدود ۱.۵ تا دو برابر حجم مخزن سد لتیان در حالت پُر، نشت آب در شبکه توزیع آب کلانشهر تهران داریم. این نشت که به دلیل فرسودگی خطوط لوله توزیع آب در پایتخت است، به دلیل نبود منابع مالی، سالها بدون تدبیر به حال خود رها شده است.

در کلانشهر تهران، به صورت مداوم در هر چند ماه یکبار، شاهد بروز حادثه نشست زمین هستیم که یکی از دلایل اصلی بروز این قبیل حوادث، نشت آب است که به طور مستمر در پایتخت وجود دارد.

امروز نیز، نشستی با عمق ۱۰ متر در غرب شهر تهران رخ داده که معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران در خصوص علت بروز آن به تسنیم گفت: "بارها گفته‌ام راه حل این مشکل این است که شبکه آب تهران را با اولویت به عنوان یک طرح ملی نوسازی کنیم چرا که خاک تهران از نوع سنگی نیست و دارای ریزدانه است که اگر آب وجود داشته باشد می‌تواند ریزدانه‌ها را بشوید و زیر آسفالت حفره ایجاد کند. بنابراین هر لحظه و هرجا ممکن است اتفاقی رخ دهد."
 
کلمات کلیدی : آب تهران
 
K
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۱۱ ۲۲:۳۶:۳۹
مگر اختلاس اجازه میدهد بودجه عمرانی برای رسیدگی به این امور بماند (3915273) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۱ ۲۲:۴۸:۰۶
متاسفانه دولت نتیجه آزمایش آب به فلزات سنگین همچون سرب و مس را اعلام نمی کند که در لوله های قدیمی موجود بوده . (3915292) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۱ ۲۳:۰۶:۲۰
آنوقت هیچ به مردم بگین صرفه جویی کنند!!!!!!!!!! (3915306) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.