توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 446400
ادعای زن مکزیکی: من یکی از ۳۰ هزار نوزاد ربوده شده از اسپانیا هستم!
تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۵
زنی در مکزیک با همراهی تعدادی دادستان‌ در این کشور شکایتی را تنظیم کرده مبنی بر اینکه وی پس از تولدش در اسپانیا و در دوره دیکتاتور سابق این کشور، "فرانسیسکو فرانکو" از والدین اصلی‌اش ربوده و به یک خانواده مکزیکی تحویل داده شده که او را به فرزندی قبول کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، "لیگیا سبالوس فرانکو" می‌گوید که او احتمالا یکی از ۳۰ هزار نوزادی است که در دوران دیکتاتوری فرانسیسکو فرانکو در سال‌های ۱۹۳۸ تا ۱۹۷۵ از والدین واقعی خود ربوده شده‌اند.

این زن مدعی است کلیسای کاتولیک روم و قلمرو مذهبی اسقف اعظم مریدا روند جابه‌جایی این نوزادان را تسهیل کرده است.

به گزارش گاردین، پس از اینکه به "سبالوس فرانکو" گفته شد که او در نوزادی توسط یک خانواده پولدار مکزیکی به فرزندی قبول شده، او موفق به پیدا کردن یک سند محلی دولتی در مادرید شد که نشان می‌داد یک نوزاد به والدینش در مکزیک در سال ۱۹۶۸ تحویل داده شده است.

به والدین اصلیِ این زن نیز در هنگام تولدش گفته شده بود که فرزندشان مرده به دنیا آمده است.

بنابر این گزارش، هدفِ چنین فریب‌هایی در آن دوران، اغلب مخالفانِ رژیم فرانکو بودند. این زن از دادستان‌های مکزیک خواسته که بر اساس حکمی در قانون علیه ناپدید شدن اجباری که هویت کسی را پنهان یا انکار می‌کند، پیگیر این پرونده باشند.
 
 
کلمات کلیدی : مکزیک+اسپانیا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته