نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 394903
روحانی پس از بازگشت: آمریکا قول داد روند خود را اصلاح کند/ تایید موضع ایران در کمیسیون مشترک نظارت بر برجام
تاریخ انتشار : جمعه ۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۵
  رئیس جمهوری پس از بازگشت از سفر نیویورک با تشریح دستاوردهای این سفر گفت: درکمیسیون مشترک موضع جمهوری اسلامی ایران مورد تایید قرار گرفت و رفتار آمریکا را منطبق با برجام ندانستند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی ظهر جمعه در فرودگاه مهرآباد افزود: اگر یکی از هفت کشوری که در این توافق بودند، تخلف، اهمال و یا تاخیر انجام دهد و اگر تذکر تاثیر نداشته باشد، در سطح مدیر کل و در نهایت در سطح وزرا این جلسه گذاشته می شود که در نیویورک دو جلسه برگزار شد.

وی تصریح کرد:در جلسه وزرای کمیسیون مشترک نظارت بر اجرای برجام، همه به آمریکا گفتند که این مواردی که انجام می دهید بابرجام منطبق نیست و آمریکا قول داد که این روند را اصلاح کند.

رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: به اعتقاد من این خیلی مهم است که در اولین جلسه مشترکی که تشکیل می شود، ۶ کشور موضع جمهوری اسلامی ایران را دارند.

روحانی اضافه کرد: این هم توفیقی بود. به دلیل این که ما هم باید از فضای برجام استفاده کنیم و اگر تخلفی می بینیم با قاطعیت برخورد کنیم.

وی یادآور شد: اگر جایی تعهد کردیم ما هم تا جایی که طرف مقابل به تعهدات خود عمل کند، ما هم بر اساس وظیفه اسلامی به تعهد مان عمل می کنیم.

رئیس دولت تدبیر و امید با اشاره به استقبال مقامات عالی کشورهای مختلف از برجام، اظهار داشت:همه کشورهایی که با ما ملاقات می کنند نسبت به برجام خوشحالند. رئیس جمهوری فرانسه خودش مطرح کرد که این همه زحمت کشیدیم و به توافق رسیدیم؛ این که نمی شود کشوری بخواهد در مسایل بانکی اخلال کند.

روحانی با تاکید بر این که همه ملت ها باید از این فضا استفاده کنند، عنوان کرد: یعنی همان نکته ما به دنیا که همه باید از فضای پس از برجام استفاده کنند، مورد تاکید قرار گرفت و مردم ما می دانند که کارآفرینان و مردم ما باید بیشتر از این فضا استفاده کنند.

**نخواهیم گذاشت آمریکایی ها اموال ملت ایران را ببلعند
روحانی درباره حکم دادگاه عالی آمریکا و مصادره دو میلیارد دلار متعلق به بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نیز اظهار کرد: نخواهیم گذاشت آمریکایی ها اموال ملت ایران را ببلعند و در دادگاه بین المللی ایستادگی خواهیم کرد و این پول را از آن ها پس می گیریم.
 
کلمات کلیدی : روحانی+نیویورک
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۲ ۱۴:۴۰:۱۰
ینی بازم میخای رو قول امریکا حساب کنی؟ (3945632) (alef-13)
 
United Kingdom
۱۳۹۵-۰۷-۰۲ ۱۵:۲۹:۱۷
تا همینجا هم برجام برای کشور فراتر از حد انتظار عمل کرده است. بعنوان یک ایرانی میدانم که چه نبرد سخت و جانفرسایی را با دشمن خارجی و دلواپس داخلی برای حفظ یکی از بزرگترین و بهترین قراردادهای بین المللی ایران در دهه های اخیر، مدیریت می کنید و همزمان اداره امور کشور را در میان آشوب تروریسم و افراطیگری در منطقه بر دوش می کشید. از شما و دولت یازدهم راضی هستم، خداوند پشت و پناهتان باشد و به شما توفیق خدمتگزاری بیشتر برای کشور و ملت زجرکشیده ایران را که استحقاق روزهای بهتری را دارند عنایت فرماید. (3945700) (alef-13)
 
کاظم
Germany
۱۳۹۵-۰۷-۰۲ ۱۵:۳۶:۰۱
امریکا قول داده .یه دست و هورااااااا.!!!!!!!!!!! (3945708) (alef-13)
 
محمدرضا
Romania
۱۳۹۵-۰۷-۰۲ ۱۷:۰۳:۲۹
متاسفانه بعد از این همه عهدشکنی باز هم روی قول آمریکا حساب باز کردند...

در حرف به آمریکا خوشبین نیستند، ولی در عمل علاوه بر خوشبینی، اعتماد داشتن به شیطان بزرگ نمایان تر است...

اعتماد به آمریکا می شود آتش بس سوریه...واقعا کی می خواهیم بیدار شویم و روی پای خود بایستیم...در کارها تدبیر عملی کنیم...به "خدای قادر مطلق" به صورت عملی توکل کنیم..آن وقت خداوند برای یاری ما درنگ نخواهد کرد...مانند زمان جنگ... (3945793) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.