توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 297900
تاکید روحانی بر ارتقاء روابط بین ایران و ژاپن
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۴۲
رییس‌جمهوری، ژاپن را شریک خوب و استراتژیک ایران دانست و تصریح کرد: روابط و همکاری‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دو کشور باید بیش از پیش ارتقاء یابد.

به گزارش ایسنا، دکتر حسن روحانی روز یک‌شنبه در دیدار نخست‌وزیر ژاپن در نیویورک، گفت: توافق هسته‌ای فرصتی برای تقویت هر چه بیش‌تر روابط دو کشور است و ما می‌توانیم در زمینه‌های حمل و نقل، محیط زیست و مسایل فرهنگی و علمی و دانش‌های نوین و از جمله در عرصه انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای، همکاری کنیم.

او گفت: مراکز علمی و فنی ایران و ژاپن باید با یکدیگر در ارتباط باشند و روابط خود را گسترش دهند.

رییس جمهوری سپس به موضوع گسترش تروریسم در منطقه اشاره کرد و گفت: برای ریشه کردن تروریسم باید به سمت ارتقای توسعه و رفاه منطقه رفت تا گروه‌های تروریستی به راحتی نتوانند دامنه فعالیت خود را با بهره‌گیری از فقر جوامع توسعه دهند.

نخست‌وزیر ژاپن نیز در این دیدار بر ضرورت متمرکز شدن تلاش‌ها روی اجرای دقیق برجام تاکید کرد و گفت: ژاپن علاقه‌مند است در روند اجرای دقیق برجام با دو طرف همکاری کند.

شینزوا آبه با تاکید بر این که "توکیو می‌خواهد در کمک به توسعه اقتصاد ایران فعال باشد"، افزود: ژاپن آماده است در زمینه‌های علمی و فرهنگی، محیط زیست و پزشکی و ایمنی هسته‌ای و فنی، همکاری مشترکی با ایران داشته باشد و ما از مراودات بخش خصوصی ژاپن و اجرای موافقت‌نامه‌های تجاری با ایران حمایت می‌کنیم.

وی در ابتدای سخنان خود کشته و مجروح شدن تعدادی زیادی از حجاج کشورمان در حادثه منا را به رییس‌جمهور تسلیت گفت.
۱۳۹۵/۰۷/۰۶ ۱۳:۲۸
 
۱۳۹۵/۰۷/۰۳ ۰۰:۰۶
 
۱۳۹۵/۰۷/۰۲ ۱۴:۳۵
 
۱۳۹۵/۰۷/۰۲ ۰۳:۱۵
 
۱۳۹۵/۰۷/۰۲ ۰۲:۲۵
 
۱۳۹۵/۰۷/۰۲ ۰۱:۳۳
 
۱۳۹۴/۰۷/۲۱ ۲۰:۳۰
 
۱۳۹۴/۰۷/۰۵ ۲۳:۲۰
 
۱۳۹۴/۰۷/۰۵ ۱۸:۵۲
 
۱۳۹۴/۰۷/۰۴ ۲۳:۳۵
 
 
کلمات کلیدی : روحانی+نیویورک+ژاپن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.