توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 406369
سرپرست باشگاه نفت تهران کجاست؟
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۷
مشکلات عدیده مالی باشگاه نفت در حالی از فصل گذشته تا امروز ادامه دارد که سرپرست قانونی این باشگاه هم نه پاسخگوی رسانه‌ها می‌شود و نه بازیکنانش.

به گزارش فارس، مشکلات مالی باشگاه نفت تهران که از سال گذشته شروع شده بود به فصل جاری کشیده شده و حتی خصوصی شدن این باشگاه و واگذاری آن هم نتوانست گره این مشکلات عدیده مالی را باز کند. از یک طرف بازیکنانی که در سال‌های گذشته از این باشگاه طلبکار هستند پیگیر مطالبات مالی خود شدند و از طرف دیگر بازیکنانی که امسال پیراهن نفت را پوشیده‌اند نتوانسته‌اند پولی را که طبق برنامه‌ریز‌ها باید می‌گرفتند دریافت کنند.

تمرینات نفت تهران برای دومین روز متوالی با اعتراض شاگردان علی دایی به وضع موجود برگزار نشد و بازیکنان نفت برای نشان دادن اینکه اعتصاب نکرده‌اند در تمرینات حاضر شدند اما تمرینی انجام ندادند تا اعتراض خود را به وضعیت موجود اینگونه نشان دهند. 

در این میان چند سؤال به ذهن خطور می‌کند و آن اینکه خصوصی شدن باشگاه نفت به چه دلیل انجام شد؟ آیا به این دلیل نبود که مشکلات مالی فصل گذشته این باشگاه تمام شود؟ اگر قرار بود مشکلات مالی امسال هم مثل سال گذشته ادامه‌دار باشد دلیل واگذاری این باشگاه چه بوده است؟ چرا شرکتی مثل بهنام پیشروی کیش که تجربه موفقی در پرسپولیس نداشت مالک باشگاهی شد که آن هم در زمره تجربه‌های ناموفق مدیران این شرکت قرار بگیرد؟ دلیل واگذاری این باشگاه به شرکت مورد اشاره چیست؟ 

نکته جالب اینجاست که مدیران این باشگاه هم نه پاسخگوی مربیان و بازیکنان‌شان می‌شوند و نه به تماس‌های بیشمار اصحاب رسانه توجهی می‌کنند. حسین شهریاری سرپرست باشگاه نفت تهران از زمانی که این سمت را در اختیار گرفته هیچ گاه حاضر نشده پاسخگوی سؤالات و ابهامات زیادی باشد که پیرامون این باشگاه وجود دارد. 

مسئولان باشگاه نفت و شرکت بهنام پیشروی کیش معتقدند که چون اسناد و بدهی‌های پیشین این باشگاه به صورت کامل در اختیارشان قرار نگرفته به همین دلیل نمی‌توانند این مطالبات را پرداخت کند اما سؤال به حق بازیکنان جدید این تیم این است که پس چرا مطالبات آنها که مربوط به مدیران فعلی باشگاه است، پرداخت نمی‌شود؟ وظیفه سرپرست باشگاه در این میان چیست؟ آیا فرار از پاسخگویی به رسانه‌ها شیوه درست مدیریت است یا اینکه مدیری مثل شهریاری فکر می‌کند با پاسخگو نبودن مشکلات خود به خود حل می‌شود؟! 

با این حال فوتبال ما که سرشار از مشکلات مالی است کج‌دار و مریز پیش می‌رود. نفت بی‌پول باید در هفته دهم لیگ برتر به مصاف سیاه‌جامگان بی‌پول‌تر از خودش برود. آن هم در حالی که حریف مشهدی روزهای اعتصاب بازیکنانش را طی می‌کند. با این شرایط مشخص نیست برای چه اصلا لیگی چنین بی‌پول را برگزار می‌کنیم. به نظر می‌رسد دیگر زمان آن رسیده که یک بازنگری اساسی در ورود تیم‌ها به چرخه مسابقات فوتبال داشته باشیم و به صرف چک‌هایی که هیچ گاه تبدیل به پول نمی‌شوند اجازه ورود برخی‌ تیم‌ها به بالاترین سطح فوتبال را ندهیم.
 
کلمات کلیدی : باشگاه نفت تهران + لیگ برتر فوتبال
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.