توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 493462
معاون وزیر صنعت: سالی یک میلیون شغل جدید در کشور ایجاد می‌کنیم
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۸
معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه حفظ رشد ۸ درصدی اقتصاد می‌تواند عامل کم شدن بیکاران کشور شود گفت: با رشد اقتصادی ۸ درصدی می‌توان سالی یک میلیون شغل جدید در کشور ایجاد کرد.

به گزارش تسنیم، یدالله صادقی عصر امروز در همایش تجلیل از برگزیدگان صنعتی و معدنی استان گیلان اظهار داشت: بررسی مشکلات و هم‌فکری برای حل آن‌ها در جلساتی با حضور صنعتگران و تجار به‌دست می‌آید.

وی با بیان اینکه قبل از روی کار آمدن دولت یازدهم فشارهای زیادی از جمله تحریم‌های اقتصادی توسط جامعه جهانی روی کشور ایران بود گفت: کارگران و کارکنان واحدهای تولیدی در زمان حضور دولت دهم هر روز دست به اعتصاب می‌زدند.

صادقی با اشاره به حضور گسترده مردم در انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: حضور گسترده مردم‌ نشان از خواسته‌های آن‌ها مبنی بر آشتی با دنیا و وضعیت مطلوب‌تر اقتصادی بود.

معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه کشور از نظر رشد اقتصادی در وضعیت مطلوبی قرار دارد بیان داشت: وضعیت اقتصادی دولت با توجه به فشارهای بین‌المللی و داخلی وارد شده به دولت وضعیت مناسبی است.

وی با بیان اینکه دولت انضباط بخشی مالی درستی به‌هزینه‌های جاری خود داده است اعلام داشت: امروزه روند اقتصاد به‌گونه‌ای پیش می‌رود که برای آحاد جامعه امیدبهش است.

صادقی با اشاره به اینکه امسال بیش از 30 درصد از رشد اقتصادی کشور در وزارت صنعت و معدن و تجارت برنامه‌ریزی شده است عنوان داشت: در سال گذشته رشد اقتصادی کشور  به مثبت 6.5 درصد رسیده است.

معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه در سال 95 بیش از 20 هزار طرح در کشور  بهره برداری شد اذعان داشت: بیش از 300 هزار نفر در قالب این طرح‌ها صاحب شغل شدند. 

وی با بیان اینکه تلاش‌های زیادی برای برای ادامه فعالیت واحدهای صنعتی نیمه تعطیل و بهبود فضای کسب و کار در کشور صورت گرفته است خاطرنشان کرد: قوانین در این راستا توسط دولت به مجلس برای تصویب و اجرایی شدن در سال گذشته صورت گرفت و امسال ادامه دارد.

صادقی با اشاره به اینکه بهبود وضعیت اشتغال و فضای کسب کار نیاز به زمان و امکانات دارد گفت: فضای کسب و کار امروز کشور فضای تعامل با دنیا است و از مجموعه ظرفیت‌های داخلی و خارجی برای رشد و رونق تولید استفاده می‌شود.

معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به آمار بیکاران در سراسر کشور عنوان داشت: جمعیت بی‌کار کشور از سال‌های قبلی انباشته شده است.

وی با بیان اینکه حفظ رشد 8 درصدی اقتصاد می‌تواند عامل کم شدن بیکاران کشور شود اذعان داشت:  با رشد اقتصادی 8 درصدی می‌توان سالی یک میلیون شغل جدید در کشور ایجاد کرد.

صادقی با اشاره به اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت تامین کننده 450 هزار فرصت شغلی از یک میلیون فرصت شغلی برنامه ریزی شده در امسال است ابراز داشت: درسه ماه اول سال 96 حدود 100 هزار فرصت شغلی توسط این وزارت خانه در سراسر کشور ایجاد شد‌.

وی با بیان اینکه نگاه های زیادی از سوی شرکت های بزرگ به سمت ایران معطوف شده است بیان داشت: وجود شرکت‌های نفتی بزرگ مانند شرکت توتال ثمرات اقتصادی زیادی برای کشور دارد.

صادقی با اشاره به تعامل ایران با دیگر کشورهای دنیا برای بهتر کردن هرچه بیشتر وضع معیشتی مردم خاطرنشان کرد: تعامل دولت با دنیا تعاملی عزت‌مندانه و با حفظ آبروی نظام است‌.

معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزیر صنعت، معدن و تجارت برجام را عامل تعامل هرجه بیشتر ایران و کشورهای دتیا بیان کرد و گفت: ارزش توافقات صورت گرفته با کشورهای دنیا 5.5 میلیارد دلار است که این رقم با رقم قبل از توافق برجام قابل مقایسه نیست.

وی با اشاره به متنوع نبودن راه‌های تامین سرمایه در گردش واحد‌های تولیدی بیان داشت: اکثر مبالغ سرمایه در گردش واحدهای تولیدی توسط بانک‌ها تامین می‌شود و بانک مرکزی و سایر بانک‌ها امکاناتی دارند که برای تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی کافی نیست.

صادقی با اشاره به اینکه برای رونق تولید و بازسازی واحدهای تولیدی و طرح‌هایی که تا 60 درصد در کشور انجام شده است حدود 30 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است گفت: استان‌های کشور سقفی برای دریافت این اعتبارات ندارند.

معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه امروزه برای واحدهای تولیدی کوچک و خدمات صنفی کشور سخت‌گیری‌هایی که قبلا در دریافت تسهیلات از بانک‌ها بوده وجود ندارد عنوان داشت: این اقدام برای تقویت تولید درنظر گرفته شده است.

وی حجم قاچاق وارداتی کشور را یکی از دلایل اصلی جلوگیری از به‌فروش رسیدن تولیدات داخلی خواند و ابراز داشت: امروزه حجم قاچاق وارداتی به کشور از 25 میلیارد دلار به 12.6 میلیارد دلار رسیده است.

صادقی با بیان اینکه منافذ ورود قاچاق توسط دولت شناسایی شده است اذعان داشت: تمام راه‌های ورودی کالا در کشور از جمله لنج‌ها برای کاهش قاچاق کالا کنترل می‌شوند.

معاون امور اقتصادی و بازرگانی وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه اگر واسطه‌ها بین تولید و مصرف کم شود مردم با قیمت مناسب‌تری به تولیدات کشور دسترسی پیدا می‌کنند گفت: فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ و شرکت‌های توزیع کالا، یاری‌دهنده دولت در این زمینه‌اند.
 
کلمات کلیدی : اشتغال+معاون وزیر صنعت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.