توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 407665
آخرین وضعیت پل‌های فلزی/ جلوگیری از تردد کامیون ها با وزن غیرمجاز
تاریخ انتشار : شنبه ۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۶
معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران درباره آخرین وضعیت پل های فلزی تهران که عمر مفید آن ها به اتمام رسیده، سخن گفت.

به گزارش مهر، علیرضا جاوید در گفتگویی در پاسخ به این سوال که پل های فلزی، وضعیت بسیار نگران کننده دارند و عمر مفیدشان تمام شده است، برنامه شما برای آن ها چیست، گفت: پل های فلزی در تهران هفت عدد هستند، مانند پل حافظ، کریم خان، کوی نصر، آزمایش، پل چوبی و... که با اهداف خاص و با سرعت افتتاح شدند، نه برای بهره برداری بلندمدت.

وی افزود: البته با ارتقاء تکنولوژی، آسفالت آن ها بهبود پیدا کرد و آسفالت سبک و نازک اپوکسی در آن ها استفاده شد و همین موضوع یک مقدار بار و وزن پل ها و مخاطرات احتمالی را کاهش داد.

معاون فنی عمرانی شهرداری تهران افزود: روش های بهسازی، مقاوم سازی و مرمت آن ها پیشرفت کرده، اما سازمان مشاور معاونت فنی عمرانی در حال بررسی طرحی است برای جایگزینی این پل ها با پل های مرکب بتنی و فلزی که اگر مطالعات به نتیجه برسد در سال آینده این طرح برای یکی از پل ها اجرایی می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که برخی از این پل ها عمر مفیدشان به پایان رسیده، آیا بهره بری از آن‌ها خطرناک نیست، گفت: با اقداماتی که انجام شده مشکلی در بهره برداری نیست، بویژه با کاهش وزنی که صورت گرفته و استفاده از اپکسی نباید نسبت به استفاده از آن‌ها نگران بود.

جاوید با اشاره به پل آزمایش گفت: به عنوان مثال اگر اخیرا از پل آزمایش بازدید کرده باشید، شرکت دست اندرکار نسبت به بهسازی آسفالت آن اقدام کرده و وضعیت نابسامان گذشته آن از بین رفته است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با اشاره به اهتمام شهرداری در زمینه ساخت پل و تقاطع غیرهمسطح گفت: در تهران تا ابتدای دوره جدید مدیریت شهری یعنی تا سال ۸۴ تعداد ۱۵۷ پل داشتیم که اکنون این عدد به ۳۳۵ پل و تقاطع غیرهمسطح افزایش یافته است؛ یعنی تعداد پل ها در ۱۰ سال دو برابر شده است.

جاوید در پاسخ به سوال دیگری درباره تردد کامیون‌هایی با وزن غیرمجاز در شب های تهران و آسیب های شهر بویژه در زمینه آسفالت خیابانی از حضور این وسایل سنگین گفت: متاسفانه آسیب هایی که شهر تهران از کامیون هایی با وزن غیرمجاز متحمل می شود، بسیار زیاد و غیرقابل کتمان است.

وی در پاسخ به این سوال که چرا تعامل و همکاری مشترک با پلیس راهور برای بررسی وزن کامیون ها صورت نمی گیرد تا اجازه تردد به آن‌ها داده نشود، گفت: هر کجا همکاران شرکت یادمان سازه مشاهده کنند یا حدس بزنند کامیونی باری اضافه دارد، این موضوع را گزارش می دهند و از طرف پلیس راهور هم همکاری می شود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران افزود: ما مشکلی با تعامل با پلیس راهور نداریم اما مشکل اینجاست که تجهیزاتی به صورت مکانیزه موجود نیست که با بهره گیری از آن بلافاصله امکان مجاز یا غیرمجاز بودن وزن در معابر، قابل تشخیص باشد. بررسی هایی در دست اقدام است که در ورودی پل ها سنسورهای نصب شود که قابلیت پایش مکانیزه را داشته باشند اما در حد مطالعه است و امیدوارم در آینده این امکان ایجاد شود.
۱۳۹۶/۰۶/۰۴ ۱۱:۳۵
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۹ ۱۶:۲۱
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۳ ۰۶:۳۹
 
۱۳۹۶/۰۳/۲۱ ۱۹:۴۲
 
۱۳۹۶/۰۳/۱۳ ۰۸:۰۶
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۷ ۱۱:۵۱
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۰ ۱۴:۳۱
 
۱۳۹۶/۰۱/۰۴ ۱۷:۰۰
 
۱۳۹۵/۱۲/۰۴ ۱۴:۳۹
 
۱۳۹۵/۱۰/۰۵ ۱۴:۱۵
 
 
کلمات کلیدی : پلیس راهور + شهرداری تهران+ علیرضا جاوید
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.