توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 491059
پاسخ تند صلاح الدین دمیرتاش به اردوغان
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۵۵
صلاح الدین دمیرتاش رهبر زندانی حزب دموکراتیک خلق های ترکیه در نامه ای سرگشاده خطاب به رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری این کشور نوشت که به زودی مشخص خواهد شد چه کسی تروریست است.

به گزارش ایرنا و به نقل از سایت خبری جمهوریت، دمیرتاش در نامه ای سرگشاده و در پاسخ به سخنان اردوغان دربارۀ تروریست خواندن وی مدعی شد: 'همه می دانند چه کسی تررویست است.'

دمیرتاش در این نامه خود خطاب به رئیس جمهوری ترکیه نوشت: قبل از هر چیز یادآور می شوم که شما به ارادۀ میلیون ها انسان اهانت کرده اید اما از سویی دیگر، به خاطر این اعتراف از شما متشکرم چرا که شما زحمت ما را برای اثبات این که روند قضایی علیه ما ارتباطی به قانون نداشته و توسط شخص شما تعیین شده است، کم کردید.

وی در نامه خود مدعی شد: در طول هشت ماه گذشته دادستان ها و قضات تحت فرمان شما نتوانسته اند حتی یک مدرک مبنی این که من عمل تهییج مردم را در اعتراضات ششم تا هشتم اکتبر دربارۀ کوبانی را که به تخریب و غارت در خیابان منجر شد، ارائه کنند و من از شما می خواهم اگر چنین مدرکی دارید آن را در اختیار دادستان ها قرار داهید که به شدت به دنبال یافتن سندی علیه من هستند.

وی در ادامه نامه خود نوشت: من از شما سپاسگزارم که قبل از آغاز محاکمۀ من رأی به تروریست بودنم داده و این گونه دادگاه های بعدی را بی مفهوم کردید و دیر یا زود من با یک قاضی رو به رو خواهم شد و آنگاه در نظر مردم آشکار خواهد شد که چه کسی تروریست و قاتل است.

رهبر زندانی حزب دموکراتیک خلق همچنین در این نامه آورده است: در زمان قتل عام جزیره و سور و کشته شدن معترضان، عده ای که بعدها کودتا کردند، به عنوان فرماندار، استاندار، فرماندۀ ارتش، رئیس پلیس، دادستان و قاضی بر سر کار بودند، اما به جای تعقیب آنها، رئیس جمهوری ترکیه همۀ تقصیرات را به گردن یک رقیب سیاسی انداخت.

وی خطاب به اردوغان نوشت: به این دلیل که شما در 15 سال گذشته این کشور را اداره کرده اید، در درجۀ اول شما مسئول هر اتفاق و رویدادی هستید و تلاش شما برای پوشاندن این واقعیت از چشم مردم، کاملا واضح است.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در جریان اجلاس سران گروه 20 در آلمان و در مصاحبه با یک رسانه آلمانی، رهبران زندانی حزب دموکراتیک خلق ها را تروریست و اقدامات آنها را حمایت از تروریسم خوانده بود.
 
کلمات کلیدی : صلاح الدین دمیرتاش ، اردوغان، ترکیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.