توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 443953
کاخ سفید: حمله آمریکا به یمن موفقیت‌آمیز بود
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۵
«شان اسپایسر» سخنگوی کاخ سفید روز چهارشنبه (به وقت آمریکا) حمله جنگنده های آمریکا در نهم بهمن ماه به یمن که بنا به گزارش رسانه ها به کشته شدن نزدیک به 30 غیرنظامی از جمله چند زن و کودک انجامیده بود را «کاملا موفقیت آمیز» دانست.

به گزارش ایرنا به نقل از  سی.ان.ان، «جان مک کین» رئیس کمیته خدمات مسلح سنای آمریکا پیش از این کنفرانس، درباره حمله هوایی اخیر آمریکا به مواضع القاعده که در آن یک نظامی آمریکایی هم کشته شده بود، گفت: با اینکه بسیاری از اهداف حمله نظامی به یمن محقق شده است، من هیچ عملیاتی را که به از دست رفتن جان آمریکایی ها منجر شود، موفقیت آمیز نمی دانم.

سخنگوی کاخ سفید که هفته گذشته درباره حمله جنگنده های آمریکایی به یمن محتاطانه اظهار نظر کرده و گفته بود که شاید نتوان آن را «100 درصد» موفقیت آمیز دانست، اما روز چهارشنبه در پاسخ به پرسش یک خبرنگار در این رابطه گفت: این عملیات قطعا موفقیت آمیز بوده و هر کسی که خلاف این را بگوید، به «رایان اوونز» (سرباز کشته شده) بی احترامی کرده است.

اسپایسر در سخنانی که به نظر می رسید خطاب به سناتور مک کین بوده، بار دیگر این عملیات نظامی را یک «موفقیت بزرگ» دانست و گفت هر کسی که قصد دارد این موفقیت را کوچک نشان دهد «یک عذرخواهی به اوونز بدهکار است».

مقام های آمریکایی در شرایطی از موفقیت آمیز بودن حمله هوایی به مواضع القاعده در یمن سخن می گویند که گفته می شود در این حمله که نخستین حمله نظامی در دولت «دونالد ترامپ» بوده، دست کم 30 غیرنظامی جان خود را از دست داده اند.

تارنمای «ایندیپندنت» هفته گذشته گزارش داد، دست کم 10 نفر از کشته شدگان زن و کودک بودند.

ارتش آمریکا اعلام کرده که در این حمله 14 و در حمله پهپادی دیگری که بعد از آن صورت گرفت هم 2 جنجگوی القاعده کشته شدند. گزارش ارتش آمریکا تنها کشته شدن یک نظامی آمریکایی و زخمی شدن سه نظامی دیگر این کشور را تایید می کند.
 
کلمات کلیدی : کاخ سفید، آمریکا ،یمن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.