نظر منتشر شده
۱۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 388153
اطلاعیه سازمان بازرسی درخصوص واگذاری املاک؛
در موضوع واگذاری املاک در شهرداری گزارش نداده‌ایم صرفا سوال کرده‌ایم
بخش اجتماعی الف، ۱۳ شهریور ۹۵
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۴
هیأت بازرسی مستقر در شهرداری تهران با توجه به مقررات،‌ اقدام به بررسی موضوع نحوه واگذاری املاک از مدیران مربوط به شهرداری تهران کرده و مراتب را طی نامه رسمی از آنان سؤال کرده است و در صورت اثبات سوء جریانات گزارش تهیه و به مراجع ذی‌ربط ارسال می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور با عنایت به مباحث مطروحه در برخی جراید و سایت‌های خبری پیرامون بررسی عملکرد شهرداری تهران در تأمین مسکن کارکنان و مدیران شهرداری، روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور توضیحاتی ارایه کرده که در ادامه می‌آید:

برابر اصل ۱۷۴ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و ماده ۱ قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور؛ نظارت بر حسن جریان امور و اجرای صحیح قوانین در دستگاه‌های اداری جزء وظایف این سازمان قرار دارد؛ به‌طوری که همه ساله، برنامه‌های بازرسی برای دستگاه‌های اجرایی در سطح کشور پیش بینی و توسط بازرسان این سازمان انجام می‌شود که یکی از این مجموعه‌ها، شهرداری تهران، سازمان‌ها و شرکت‌های تابع آن می‌باشد.

روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور در ادامه افزود: بازرسی امور وزارت کشور و شهرداری‌های این سازمان، از تاریخ ۴/۲/۹۵ در سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران مستقر و عملکرد آن سازمان را در تأمین مسکن کارکنان و مدیران شهرداری مورد بررسی قرار داده است.

هیأت بازرسی مستقر در شهرداری تهران با توجه به مقررات این سازمان،‌ اقدام به بررسی موضوع و تطبیق آن با قوانین و مقررات و احصاء ابهامات و اشکالات در نحوه واگذاری املاک از مدیران مربوط به شهرداری تهران نموده و مراتب را طی نامه رسمی از آنان سؤال نموده است. بنابراین آنچه در برخی از سایت‌ها و جراید از آن به‌عنوان گزارش سازمان نام برده شده، صرفاً نامه‌ی دو صفحه‌ای اخذ دفاع هیأت بازرسی، خطاب به مدیران شهرداری تهران به‌منظور پاسخ به اقدامات خود در خصوص واگذاری املاک شهرداری تهران بوده و این نامه گزارش نهایی سازمان محسوب نمی‌شود.

بدیهی است پس از اتمام بررسی‌ها و در صورت اثبات اقدامات و سوء جریانات ارتکابی گزارش مقتضی تهیه و به مراجع ذی‌ربط برای رسیدگی ارسال خواهد شد.

روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور خاطرنشان ساخت: نامه هیأت بازرسی به مدیران مرتبط در شهرداری تهران به‌صورت رسمی در پاکت دربسته با درج عبارت «آقای ... شخصاً مفتوح نمایند-محرمانه» ارایه گردیده و حفظ و حراست از نامه مذبور بر عهده ایشان بوده است.

روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور در ادامه ضمن دعوت از رسانه‌ها برای پرهیز از هر گونه گمانه‌زنی اعلام نمود که مرجع اصلی اطلاع رسانی در خصوص موضوع واگذاری املاک در شهرداری تهران صرفاً روابط عمومی سازمان بوده و این سازمان در چهارچوب ضوابط و قوانین با جدیت و بدون تأثیرپذیری از هر گونه فضاسازی موضوع واگذاری املاک شهرداری تهران را بررسی و گزارش نهایی را به مراجع ذی‌صلاح ارسال خواهد کرد.
۱۳۹۵/۰۹/۱۳ ۱۳:۴۱
 
۱۳۹۵/۰۸/۲۵ ۱۴:۴۷
 
۱۳۹۵/۰۸/۱۱ ۱۳:۵۱
 
۱۳۹۵/۰۸/۱۱ ۱۰:۴۱
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۶ ۱۱:۵۶
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۳ ۱۵:۳۲
 
۱۳۹۵/۰۷/۱۳ ۱۴:۴۵
 
۱۳۹۵/۰۶/۱۷ ۱۳:۲۴
 
۱۳۹۵/۰۶/۱۶ ۱۲:۱۶
 
۱۳۹۵/۰۶/۱۵ ۱۳:۳۲
 
 
کلمات کلیدی : شهرداری+املاک+واگذاری املاک+شورای شهر+قالیباف+سازمان بازرسی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۱۴:۵۱:۰۷
این اطلاعیه خیلی گویا است. از سازمان بازرسی کل کشور تشکر می کنیم. (3917302) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۱۵:۰۵:۱۳
چو دانی و پرسی سوالت خطاست ! (3917338) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۱۵:۳۰:۴۳
ژو سیاهی برای ذغال (3917407) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۱۵:۴۵:۳۳
کسانی که لجاجتی نداشته باشند با بررسی روند این قضیه به به راحتی همه چیز دستگیرشان میشود (3917436) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۱۵:۴۷:۱۸
سوال پرسیده شده اونها چه جوابی دادن؟ اون لیست رو چطور و بر چه اساسی تهیه کردین؟ چرا هیچکدوم تکذیبیه ندادن؟ (3917439) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۱۶:۱۰:۲۴
من از منتشر کنندگان این نامه به شخصه تشکر می کنم فقط ای کاش اسامی افراد رو پخش نمیکردند ولی در کل نشان داد ند که به اسم قانون چه اتفاقاتی در مملکت در حال رخ دادن هست یادم داستان بورسیه ها هم با همون قانون غلط رفع و رجوع شد و یا پرداخت های که به اسم قانون به مدیران صورت می گرفت (3917498) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۱۸:۵۹:۴۷
سازمان بازرسی کشور از حودش که در نیاورده یک واقغیت را پرسیده اگر غیر این است باید جواب گو باشد (3917793) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۲۱:۲۷:۲۸
بالاخره بر اساس گزارش های رسیده و مشکوک شدن سوال کرده اید دیگه؟! و یا اینکه نه و به هر کسی در خیابان میرسید محض اطلاع سوال میکنید که آیا بصورت غیرقانونی املاک واگذار کرده اند؟!! (3917987) (alef-2)
 
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۲۱:۵۴:۲۸
الان یه عده راه میوفتن علیه سازمان بازرسی حرف زدن و مطلب نوشتن و اونو متهم میکنن به طرفداری و... (3918037) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۲۱:۵۵:۴۵
سازمان بازرسی مسول پرونده است بگذاریم رسیدگی کند .شهرداری پاسخ بدهد .انوقت دستگاه قضایی اگر تخلفی بود حکم صادر کند (3918040) (alef-2)
 
ناصر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۲۱:۵۷:۴۸
خیلی ها اطلاعات منتشره رو دروغ میدونند. همین مساله رو پیچیده کرده. تو ماجرای فیشهای حقوقی یکنفرشون هم نگفت دروغه.
اما اینجا صریح گفتن و نوشتن
. واسه همین من نمیتونم قضاوت الکی داشته باشم (3918042) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۳ ۲۲:۰۱:۲۹
زمان فیش های حقوقی هر کی هر چه از دهنش درامد گفت ! (3918049) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۴ ۰۷:۳۹:۴۳
سعی می کنیم از چه دفاع کنیم و دامن چه کسانی را از خلاف پاک کنیم؟ افشا فیش های حقوق های نجومی بد بود ولی افشای بذل و بخشش املاک نجومی که از جیب من و شما زده شده حتی اگر یک مورد ان درست باشد بد است؟ مگر ابرو اشخاص با هم فرق می کند؟
به کجا داریم می ریم؟ چرا اجازه می دیم فساد هم سیاسی بشود؟ چرا اجازه می دهیم خلاف و یا ابروی کسی را بردن برای یک بخشی از ای مردم غلط باشد و برای بخش دیگری درست؟ (3918494) (alef-11)
 
استان محروم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۱۵ ۱۲:۴۶:۵۳
بنده از کارکنان حوزه املاک راه و شهرسازی یکی از استان های کوچک هستم هیات بازرسی این استان موارد بسیار مهمی در خصوص واگذاری های غیر قانونی بدست اوردند امید است که نتیجه اون به مردم اعلام شود. (3921009) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.