نظر منتشر شده
۲۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 414250
درباره دیدار عدالتخواهان با متهم خبری املاک شهرداری
محسن مهدیان، ۲۵ آبان ۹۵
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۷
در ماجرای املاک جنجالی شهرداری، یک دسته خبر چشمگیر است. چه خبرهایی؟

نقش آفرینی برخی عدالتخواهان در این ماجرا؛ چه آنانکه صاحب نام در این عرصه‌اند و چه تشکیلات و جریان عدالتخواهی. برخی وقتی متهم این پرونده در زندان بود سراغ خانواده‌اش رفتند و تظلم خواهی و دادخواهی داشتند و برخی دیگر نیز بعد از آزادی متهم دعوتش کردند و بزرگداشت گرفتند.

این یادداشت به هیچ وجه غرضش پرونده املاک شهرداری و نسبتش با فرد بازداشتی نیست. اساساً جهت این یادداشت کوتاه، حوادث این روزها نیست. پرونده املاک تنها و تنها یک بهانه است برای طرح یک اشکال ساختاری و اساسی در بخشی از جریان عدالتخواهی کشور.

چرا این عدالتخواهان در ماجرای پرونده جنجالی با یک خط خبری اصلاح طلب، هم داستان و هم سفره شدند؟

پاسخ به این سؤال را نباید در این روزها پی گرفت. اشکال، عمیق‌تر و مبنایی‌تر است. مساله در فهم این دوستان از عدالتخواهی است و کاملاً مسبوق به سابقه.

سؤال این است که عدالتخواهی را چه معنا کرده‌اند؟

اشکال اصلی این است که تلقی این دوستان از عدالتخواهی همواره منحصر به وجه اقتصادی است. عدالت اگر جامع دیده نشود، مطالبه‌اش دچار خطای فاحش محاسباتی می‌شود. عدالت خواهی دو وجه دارد. یک وجه قدرت سیاسی و یک وجه قدرت اقتصادی. هر دو وجه نیز مهم است اما کدام ارجح است؟ قدرت سیاسی.

به تعبیر قرآنی همواره "طاغوت فرعونی" بر "طاغوت قارونی" ارجح است. انشاالله مساله روشن است که این تعبیر قرآنی، جهت عدالتخواهی را روشن می‌کند، نه اینکه در جامعه خودمان دنبال مصداق باشیم.

عدالتخواهی ابتدا نیازمند فهم نظام مند و جامع از عدالت دارد. منشأ بی عدالتی گسترده ابتدا قدرت سیاسی است. آیا این حرف به معنای باند بازی و قبیله گرایی در مبارزه با فساد است؟ به هیچ وجه. پرهیز از قبیله گرایی اصل اول در مبارزه با فساد است؛ اما فهم جامع از عدالت مسیر عدالتخواهی را به ما نشان می‌دهد. مسیری که مارا از مساله اصلی گمراه نکند.

قدرت سیاسی اگر فاسد باشد، خودش فساد اقتصادی می‌سازد. سیاست است که انحراف اساسی نسبت به حق ایجاد می‌کند و عدالت را به چالش می‌کشد.

با این مقدمه فهم ناقص از عدالتخواهی این روزها را در دو دسته خبر می‌توان ملاحظه کرد.

دسته اول دیدار رسانه‌ای با خانواده متهم طی روزهای گذشته است که سطحی از  تقابل با عدلیه تلقی شد. این اقدام البته سابقه دارد. پیش‌تر هم نفر اول جریان اصلاحات به جهت دیدار با زندانیان سیاسی، متهم به تقابل با نظام بوده است.

این مسیر نیز همان است. بلکه بجهت وجاهت اصولگرایی اثر تخریبی‌اش بیشتر است. آیا این به معنای مصونیت دستگاه قضا است؟ آیا به معنای سکوت مقابل اشتباه عدلیه است؟ خیر؛ اما راه اصلاح در نظام اسلامی جبهه گیری و صف کشی نیست. تظلم خواهی و رسانه کردن آن رخ کشیدن و تقابل است نه تذکر و اصلاح خیرخواهانه.

این خطا ناشی از چیست؟ عدم ارزش گذاری بین نهاد نظام اسلامی و یک مطالبه اقتصادی. همان اشتباه ساختاری در مقدمه.

دسته دوم خبرها مربوط به بزرگداشت متهم پس از آزادی است. آنهم وقتی گزارش دادستان صراحت دارد که کل ماجرای املاک فارغ از تخلفات احتمالی، سیاسی بوده است. خطای برخی دوستان عدالتخواه و بزرگوار اینجا فاحش‌تر است. کدام فساد خطرناکتر است؟ اقتصادی یا سیاسی؟

دقت فرمایید که انتخاب یکی به معنای رها کردن دیگری نیست؛ اما اگر اولویت‌ها مشخص نشود ممکن است مسیر نادرست به تقویت فساد سیاسی منجر شود. یک شاهد اینکه معاون دستگاه قضایی صریح می‌گوید دولت هنوز هیچ گزارشی درباره تخلف مربوط به حقوق نجومی ارائه نکرده است. غرض این نیست که حقوق نجومی را چرا عدالتخواه ها پیگیری نمی‌کنند؟

این هم هست؛ اما ماجرا فراتر است. سخن سر این است که علیرغم عوارض جبران ناپذیر اجتماعی در ماجرای حقوق نجومی و دستور اکید رهبری، دولت هیچ گامی برنداشته است و ریشه این اهمال جای دیگری است؛ اساساً اعتقادی به برخورد با این دست تخلفات ندارند. نکته اصلی اینجاست که قدرت سیاسی اگر فاسد شد فساد اقتصادی یکی از خروجی‌های آن است. قدرت سیاسی اگر به فساد کشیده شد فساد اقتصادی ساختاری می‌شود. حالا اگر عدالتخواهی در پازل قدرت سیاسی به تقویت آن منجر شود پاسخ چیست؟ تحمل عواقبش را داریم؟ با این سخن بزرگداشت کسی که در جهت تکمیل همان نقشه سیاسی نقش آفرینی کرده است، اشتباه عجیب و ناشیانه نیست؟

این نیز به همان اشکال مبنایی بخشی از جریان عدالتخواه برمی گردد. تازمانیکه فهم جامع از عدالتخواهی ایجاد نشود مطالبه عدالت نمی‌تواند اصلاحی باشد
۱۳۹۵/۰۹/۱۳ ۱۳:۴۱
 
۱۳۹۵/۰۸/۱۱ ۱۳:۵۱
 
۱۳۹۵/۰۸/۱۱ ۱۰:۴۱
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۶ ۱۱:۵۶
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۳ ۱۵:۳۲
 
۱۳۹۵/۰۷/۱۳ ۱۴:۴۵
 
۱۳۹۵/۰۶/۱۷ ۱۳:۲۴
 
۱۳۹۵/۰۶/۱۶ ۱۲:۱۶
 
۱۳۹۵/۰۶/۱۵ ۱۳:۳۲
 
۱۳۹۵/۰۶/۱۳ ۱۴:۴۴
 
 
کلمات کلیدی : شهرداری+املاک+واگذاری املاک+شورای شهر+قالیباف+سازمان بازرسی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۵ ۱۵:۱۱:۱۸
یعنی اگر به جریان اصلاحات ظلمی شد نباید کسی عدالت خواهی کنه؟!
نمیدونم چرا چندساله،اصلاح طلبی از طرف بعضیا جرم حساب میشه؟!
این جمله این مطلب : «چرا این عدالتخواهان در ماجرای پرونده جنجالی با یک خط خبری اصلاح طلب، هم داستان و هم سفره شدند؟»
نشون میده که منظور شما اینکه اگر اصلاح طلبی حرف حقی هم زد نباید ازش دفاع کرد چون اصلاح طلبه. (4017642) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۵ ۱۹:۱۹:۵۷
مطلب را درست نخوندی. چندبار توضیح میده. حرف اینه که اهم و مهم را درک کنی (4017949) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۵ ۲۰:۰۹:۳۹
ینی شما اصلاح طلبا حاضرید با اصولگراهای عدالتخواه تو یه جبهه فعالیت کنید؟! (4017996) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۵-۰۸-۲۵ ۱۵:۲۱:۰۶
تنها کسی که جلوی این قضیه ایستاد و قاطعاته از یاشار سلطانی دفاع کرد
دکتر حسن عباسی بود. آقایون اصلاح طلب یاد بگیرید. (4017660) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۸-۲۵ ۱۵:۲۴:۴۵
سلام...به نظر شما اگر موضوع فساد در شهرداری تهران علنی نشده بود اقدامی بر علیه فساد در شهرداری تهران صورت میگرفت؟؟؟؟؟؟؟ (4017666) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۵ ۱۶:۱۴:۱۰
اشکال استدلال شما این است که شما نظام را بالاتر از عدالت می نشانی در حالی که مشروعیت نظام با عدالت محک می خورد نه برعکس. (4017725) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۵ ۱۷:۳۹:۲۹
اثبات شی نفی ما عدا نمیکنه هر جرمی در جای خود باید رسیدگی بشه جرم در پرونده املاک هم محرز هست. در مورد حقوق نجومی هم حقوق دهنده تخلف کرده نه حقوق گیرنده هیچ کجای دنیا حقوق گیرنده مجرم نیست. تنها اگر حقوق دهنده و حقوق گیرنده یکی باشن جرم حقوق دهنده به حقوق گیرنده منتقل میشه (4017831) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۵ ۱۸:۳۰:۳۵
جناب مهدیان چرا شما هیچوقت راست و حسینی اندازه یک سوزن از جریانات همسو انتقاد نمی کنید بدون اینکه چندین مرتبه به سایر جریانات اصلاح طلب، امید و .. اتهام و طعنه بزنید. بنده علاقه ویژه ای به نوشته های شما دارم و معمولا آنها را (روی سایت الف) مطالعه می کنم برای یکبار ندیدم نوشته شما فارغ از تمایلات سیاسی به درستی یا نادرستی ذاتی مساله پرداخته باشد. اگر امکان دارد این مورد را نیز آسیب شناسی بفرمایید. (4017889) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۲۵ ۱۸:۳۳:۲۱
اگر عده اى به مفاسد اقتصادى در كشور معترض هستند و مردمى كه از اين اوضاع و بى بندو باريهاى اقتصادى به ستوه امده اند چه كنند ،. سايت محترم الف ، فساد در و پيكر كشور را گرفته
و....، خود شما محدود هستيد ، براى مبارزه با فساد اخلاقى و اقتصادى بايد مطبوعات و سايتها بتوانند ازادانه اخبار را منتشر نمايند (4017892) (alef-11)
 
اصلاح طلب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۵ ۱۹:۱۰:۲۴
کسی که محکومیتش تمام شده دیگه مجرم نیست . درحالی که آقای یاشار سلطانی اصلا جرم و محکومیتی نداشت. الف جان داری از روند تقوا و انصاف خارج میشی. (4017941) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۵ ۲۱:۰۳:۴۷
این یادداشت به هیچ وجه غرضش پرونده املاک شهرداری و نسبتش با فرد بازداشتی نیست .

چرا اتفاقا غرضش پرونده املاک شهرداری وربطش به فرد بازداشتی است !!! (4018038) (alef-13)
 
یک دانشجوی دکتری بی پول
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۵ ۲۱:۰۶:۰۶
"این خطا ناشی از چیست؟ عدم ارزش گذاری بین نهاد نظام اسلامی و یک مطالبه اقتصادی" واقعا مقصود نویسنده از همچین جملاتی چه می تواند باشد؟ آیا نویسنده محترم حقیقتا از تحلیل همچین قضایایی ناتوان است یا مخاطبان خود را کم سواد و ساده لوح فرض کرده است؟ نویسنده محترم بهتر است بجای فرافکنی ، قدری بی طرفی و شفافیت پیشه کند، آنگاه ناخوداگاه از خود خواهد پرسید که مثلا آیا اساسا بررسی سیاسی بودن یا نبودن یک پرونده از وظایف دادستانی است؟ و اصولا مقصود دادستان از بکارگیری همچین کلمه غیرحقوقی و غیرقضایی چه می تواند باشد؟ (4018043) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۶ ۱۰:۱۶:۱۷
یک دانشجوی دکترا که نتواند یک متن را بخواند و مقصود نویسده را بفهمد خیلی بد است. کجای متن آمده دادستان باید بررسی سیاسی پرونده را کند؟ بحث سر عدالتخواه هاست. (4018476) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۵ ۲۱:۲۳:۰۱
متهم خبری ؟ مفت خور متهم تخفیف های نجومی کجا هستند؟ (4018068) (alef-13)
 
محمد
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۲۶ ۰۸:۲۵:۵۳
آیا بهتر نبود قوه محترم قضاییه به جای دستگیری افشا کننده املاک نجومی هر چه سریعتر به این پرونده رسیدگی می کرد اگر اسمی به ناحق گفته شده بود ایشان مختار بودند علیه افشا کننده ادعای حیثیت و جرم کنند. مردم می بینند (4018329) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۸-۲۶ ۰۸:۲۹:۱۵
فساد مرض است چه اقتصادی باشد چه سیاسی بهرحال مرض باید درمان شود کاهش فساد سیاسی بر کاهش فساد اقتصادی موثر است . از همه مهمتر مقصر اصلی یاشار سلطانی است که نه فساد سیاسی مرتکب شده و نه فساد اقتصادی.بلکه مشکل ایشان افشای نامه محرمانه بوده است. آیا محرمانه بودن اسامی متخلفین و مفسدین فساد نیست . انتشار اسامی مفسیدن محرمانه خلاف مصلحت نظام است یا خلاف مصلحت بعضی از آقایان؟!
مدیر محترم سایت الف انتشار پیام بنده حاکی از جوانمردی شماست. (4018332) (alef-13)
 
سیدعلی حجازی
۱۳۹۵-۰۸-۲۶ ۱۴:۲۸:۳۶
سلام

سایت الف سایتی است که دربین دوستان اهل مطالعه و حساس به اسلام وانقلاب مورد توجه است ئ با بهانه مطالب ارائه شده در این سایت گفتمانی از جنس همفکری یا بحث ومباحث جهت روشنگری و ارتقاء فهم وجود دارد
و لذا باید و بایستی از آقای توکلی ومسئولین این سایت تشکرکرد وبرای بقلا خدما ت صادقانه ی شان دعا نمود

و اما مطلب با یه کم دستکاری که به کسی برنخورد فرستادم
--
لطفا مطلب نویسنده محترم رابه دقت بخوانید:
(نقش آفرینی برخی عدالتخواهان در این ماجرا؛ چه آنانکه صاحب نام در این عرصه‌اند و چه تشکیلات و جریان عدالتخواهی. برخی وقتی متهم این پرونده در زندان بود سراغ خانواده‌اش رفتند و تظلم خواهی و دادخواهی داشتند و برخی دیگر نیز بعد از آزادی متهم دعوتش کردند و بزرگداشت گرفتند.) از متن بالا-----

(این یادداشت به هیچ وجه غرضش پرونده املاک شهرداری و نسبتش با فرد بازداشتی نیست. اساساً جهت این یادداشت کوتاه، حوادث این روزها نیست. پرونده املاک تنها و تنها یک بهانه است برای طرح یک اشکال ساختاری و اساسی در بخشی از جریان عدالتخواهی کشور) از متن بالا----

ایشان هدفشان نیت های افراد است و زمان افشاء و افشاء گری ونوع عکس العمل و بهره گیری که ازآن می شود !!
دغدغه ایشان این است که موضوع افشاء گری و عکس العمل ها می باید برای و برمبنای اهداف دیگری نباشد
برعکس اصول گرایان که در مواجه با لغزش خودی های سخت تر برخورد می کنند , سیاسی کاری نمی کنند اصلاح طلبان اینگونه نیستند !!
اصرار شهردار به بررسی قانونی را ببینید
اصرار شهردار به اعلام نظر مقامات قانونی را ببینید
نوع برخورد شهردار با نهاد مردم نهادی که توسط آقا توکلی مدیریت می شود ودادن اطلاعات لازمه را به ایشان ببینید این نوع برخورد از دلایلی است که مبین نظر نویسنده یا اعتقاد خودمن است و
مهمترین اصل نوع نگاه و اعتماد به حکومت است
اینکه آدم تحت تاثیر افکارجناحی خود و القاء های دشمن قرار نگرفته باشد
بنده می توانم با خیلی ها از اصول گرایان هم در بعضی موارد اختلاف نظرداشته باشیم ,اصولا مسلمان با توجه به اصل تقوا نباید و نبایستی وام دار منافع جناحی و حتی منافع خودش ونفس خودش باشد
حقیقت این است که بنده تمامی اصول گریانی را که شناخته شده هستند از نظر تقوا و رعایت عدالت سالم وارجح می دانم هم با توجه به سوابقشان وهم با توجه به اعتمادی که به مسئولین رده بالای انقلاب دارم
اصل سخن نویسنده اشاره به این اعتماد است اصل دوم سعی در برخورد دوگانه نداشتن با مسائل است
مای مسلمان و کسانی که براین انقلاب دل بسته ایم وچشم امید به هدایت های رهبری و مردان بزرگ آن داریم وبا اتکال به خدا گوش بفرمان آنها داده وسعی در کمک (به قدر وسع و لیاقت ناشی از تقبل اعمالمان و اعتقاداتمان در برابر خدا )داریم
تا او نخواهد ما نمی توانیم
وتا ما نخواهیم او نی خواهد انا الله لایغییرو ما بقوم حتی یغیرو و.......
برایمان هرکسی در جبهه انقلاب اصل است
این صف بندی های شرک آلود سکولاری وغیرقابل تغییر که محوریت منافع جناحی وحزبی را اصل می داند ما اصل نمی دانیم براساس این آیه شریفه قرآن : فبشر عبادی الذین یستمعون القول و یتبعون احسنه
ببین در اینجا نمی گوید به حرف خودهای ! به حرف هم جناحی ها بلکه دستور به شنیدن به همه اقوال می دهد با گستردگی و واگرایی بسیار بالا بطوریکه همه ی نیرو ها و همه افکاررا دربر می گیرد ومی خواهدازنظرات آنان استفاده شود و اینکه , اینجا یک اصل را قابل توجه دانسته وآن هم این است که این فرد وافراد بدنبال شناخت واطاعت از احسن باشند واحسن قطعا رضایت خدا و اصل دانستن تقوا و رعایت حال مردم و نیت است
این نیت را دست کم نگیریم
باتوجه به شواهد قرآنی, خداوند متعال در خیلی جاها که افراد با نیت بد تقاضای معجزه کرده اند اصلا توجه نکرده و در خیلی موارد تقاضا کنندگان را سرزنش هم کرده است و این نه اینکه, باید حتما دین داشته باشی بلکه می فرماید باید نیت ات شما خوب باشد
چرا می گوید عبادی الذین
چرا نمی گوید توحیدیان
نمی گوید مسلمانان
نمی گوید .....
می فرماید عبادی الذین
بندگان خدا
همه بندگان
حتی آنهایی که دین ندارند
اما با یک شرط
آنکه قصد شناخت و اطاعت از احسن را دارند
و این احسن قطعات عدالت خواهی است که نویسنده محترم خوب به آن اشاره کرده است و دوستان باید اینرا بفهمند
خدایی اش امروزه ما از هر افشاء گری اول برای اسلام وانقلاب و خون شهدا ناراحتیم واینکه به آرمانها صدمه می خورد و شیاطین سکولار واهالی سلطه را خوشحال می کند وگستاخ و برای مان فرقی نمی کند خاطی که کی باشد و از چه جناحی
اصل این موضوع وموضوعات مشابه (که متاسفانه) برای تدوم انقلاب وتطهیر انقلابیون گاها لازم است اما یک بازی نارحت کننده است که ماحصل اش در شرایط کنونیماحصل اش ( باخت -باخت )است
به همین وبر همین اصل دادستان محترم و ریاست قوای قضاییه اصرار دارند که ما از قبل قضاوت نکنیم و افشاء گری یمان به اعتماد عمومی صدمه نزند و این فرق می کند با اینکه نخواهیم با شناخت و شناسایی خائن از خادم و با طرد منافقان مالی وپستی ومقامی از هرجناحی باشند آینده را تضمین کنیم
هرکه باشد
خودش وگروه اش دربرابر اسلام وانقلاب و جمهوری اسلامی و رهبری هیچ اند
در برابر رسالت انبیا و دین هیچ ناچیر اند
برخورد امام خمینی ره با یکی از نوه های خاطی اش در اوایل انقلاب راببینید
دربرابر هدف اسلام وقران هر کسی هیچ است
میزان قرآن است
میزان حفظ و جاری سازی قانون وقواعدی برای رضایت مردم بنام اسلام است
میزان حفظ حکرمت اسلام است و برهمین اساس است که امام خمینی ره حفظ حکومت اسلامی بااین تعابیر وپیش شرط ها رااز اوجب واجبات می داند
من قصد زیاو نوشتن ندارم به خاطر مسائل کنونی دل قلم الکنم پر است و شاید لازم برای بعضی ها و از جمله خودم
چراکه این گفتن ها ونوشتن ها برای خودمان هم سازنده است
خط می شود
وسیله شناخت می شود
عیار می شود .
وایضا افشاء گری افشاء کننده ها
آنها باید و بایستی اول از خود وخودی هاشروع کنند
اگرنه بصورت تند ومکانیکی حداقل در شکل امر به معروف ونهی از منکر
واینکه بعد از افشاء ما دیگر خودمان نشانه ایم: اعمالمان , رفتارمان و گفتارمان
که متاسفانه امروزه خیلی از این افشاءکننده ها بعد از اینکه در محور قرار می گیرند یا متعاقب سختی های ناشی از افشاءگری جور دیگری می شوند یا از اولش خدای ناکرده بودند (نیت)
به رسانه ها نگاه کنید
رسانه های خارجی راببینید !!!
خیل افرادی که بعد از اینگونه مسائل ومترتب از برخورد ناشی از فرضا عدالت خواهی شان چه شده اند!! کجا هستند!! چه می گویند!!
--
حرف بسیاراست واین دل بیقرار
این سخن بگذار تا وقت دگر
گر نگیرد دستمان
رسوا شویم در افت وخیز روزگار (4018884) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۶ ۲۳:۲۸:۵۷
جوری از شهردار و مردانگیش میگی انگار نه اینکه همین دیده بان شفافیت آقای توکلی به عنوان متخلف معرفیش کرده است اگر جناب قهرمانتان قالیباف مرد است سر حرفش می موند و حالا که رفیق و هم جناحی اش او را محکوم کرده به تخلفش اعتراف و از مردم عذرخواهی می کرد. با این همه اختلاس و فساد در دستگاههای آقایان به اصطلاح اصولگرا معنای تقوایشان را هم مردم دیده اند. (4019504) (alef-13)
 
سیدعلی حجازی
۱۳۹۵-۰۸-۲۷ ۱۵:۵۹:۰۸
برادر خوبم
چرا توخوندن دقت نمی کنید ؟
گزارش آقای توکلی (بقول شما دوست و هم جناحی اش (که خود این نوع بیان نشان از نوع نگاه شما از مردم مومن و با تقواست که قطعا آقای توکلی می تواند مصداق باشد
دوباره گزارش آقای توکلی را بخوانید / ایشان بریک غفلت یا عدم رعایت قانون و یا حتی خطا اشاره دارد اما آسیب شناسی آن موضوع و علت ایجاد آن و نقش و اثر قوانین و سازمانهایی که براساس مصوبات قبلی (که قطعا باید تغییر کنند ) و شفاف سازی در نوع عملکرد تعاونی ها و اینها همه و دیگر پارامترها می باید درآن گزارش در مد نظر گرفته شود
بحث من بحث افراد نیست و گو اینکه بنا بر استناد به همان گزارش که بر پاکی و مبرا بودن آقای قالیباف تاکید دارد نه برای بهره نبردن خود آقای قالیباف و خانواده اش از موضوع املاک بلکه برای نبود و نداشت نقش دستوری و اعمال نظر و دوست بازی اقای قالیباف در این فرضا بذل و بخشش یا زیرآبی و خبط وخطا که انشاء الله معلوم می شود
گو اینکه آقای قالیباف بقول شما( قهرمان من) اعلام کرده اند که در این موضوع و هر موضوع ومسئله ای که بنوعی به ایشان برگردد مسئولیتش را می پذیرند
آخر کلام اینکه شماها معترضین خیلی ایده آلی و ایده آل اندیش هستید !! بیایید چند قدمی در راهپیمایی قبول مسئولیت در کوچه و خیابان فرهنگی(قبلا شاهنشاهی و امروزه لیبرال گرایی و لیبرال ستایی) و اعمال نظر مخرب اقتصادی اقتصاد جهانی با سردمداری غرب و با اهرم فرهنگی اش - شرکت کنیدتابفهمید وقتی می خواهید کار کنید و با یک عده آدم هفت خط طرف هستید که عبور ازآنان به قد یک انقلاب سخت است چه باید کرد و اگرهم عبور نکنی و چاره نیندیشی بنوعی همان می شود که دوستان همان فرد خاطی می خواهند یعنی اخلال در چرخ وچرخه خدمت رسانی و ....
وحالا دوست من بیا و کارهای آقای قالیباف را علی رغم نامهربانی دولت قبل و عدم توجه دولت کنونی در رابطه با دادن امکانات یا همکاریهای صد در صدی را با انبوه کارهای انجام شده توسط این جوان رزمند و انقلابی قبل و این مرد پر تجربه وجهادی و اهل نظارت و مانیتورینگ ناشی از بهره گیری از امکانات کامپیوتری و اینترنت و .... بر انجام کارها کنونی نگاه و نظری بیفکن می فهمی که من چرا اورا قهرمان خود می دانم البته نه برای خودم که برای خدمت به مردم و کاهش بار مشکلات خصوصا بیکاری جوانان (4020298) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۸ ۱۱:۳۵:۲۲
قطعا قالیباف میتونه قهرمان شما باشه نه قهرمان مردم قهرمان شما اموال مردم را بین مدیرانش تقسیم
کرده و کوتاه هم نمیاید.

عذر خواهی نمیکند
شاید شما هم نفعی برده اید.اینگونه ازش دفاع میکنید. شهردار مهمینی برای هدیه دادن یه کامپیوتر به یه مدرسه محروم از اموال شهرداری تهران یکماه انفرادی بود
الان میلیاردها اموال مردم بین مدیران توزیع شده کک مدعی العموم نمیگزه (4021116) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.