نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 469658
واکنش سردار جزایری به سخنان وزیر دفاع عربستان
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۶
سخنگوی ارشد نیروهای مسلح، به اظهارات اخیر وزیر دفاع عربستان سعودی واکنش نشان داد.

به گزارش تسنیم، سردار سید مسعود جزایری سخنگوی ارشد نیروهای مسلح در واکنش به اظهارات اخیر وزیر دفاع عربستان اظهار داشت: اکاذیب برخی مقامات عربستان سعودی که علیه ایران و کشورهای مستقل منطقه عنوان می‌شود، مسئله جدیدی نیست. متاسفانه رژیم سعودی به نیابت از آمریکا و صهیونیست‌ها اقدامات خصمانه‌ای را علیه بعضی کشورهای اسلامی در منطقه انجام می‌دهد.

وی افزود: تلاش‌های ویرانگر عربستان سعودی در کشور یمن و به خاک و خون کشیدن مردم این کشور و فشارهایی که از طریق این کشور در حال حاضر بر مردم بحرین وارد می‌شود و اقدامات تروریستی گسترده در عراق، سوریه و افغانستان همه گویای این است که صهیونیست‌ها مایل هستند که هر چه بیشتر و عمیق‌تر مناقشات در این منطقه تداوم داشته باشد و در عین حال جمهوری اسلامی ایران مراقبت‌های لازم در برابر اینگونه اقدامات ایذایی و هرگونه اقدام تروریستی رژیم سعودی و سیاست گذاری‌های آمریکا و صهیونیست‌ها را در دستور کار قرار داده است.
 
سردار جزایری تاکید کرد: به جهانیان اعلام می‌کنیم که متاسفانه منطقه و کشور ما با یک چنین دشمنانی مواجه است که با صراحت و به طور علنی اعلام اقدامات نظامی و اقدامات تروریستی علیه کشورمان می‌کنند و امیدواریم که مجامع بین المللی و سازمان‌های حقوق بشری و سازمان‌هایی که وظیفه اصلی‌شان حمایت از آرامش در کشورها است متوجه اینگونه ددمنشی‌های بعضی رژیم‌های منطقه غرب آسیا و در راس آن دشمنی‌های آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها بیش از گذشته باشند.
 
سخنگوی ارشد نیروهای مسلح با اشاره به خرید تسلیحاتی رژیم سعودی در منطقه گفت: البته همه مردم جهان بایستی نسبت به اینگونه ذخیره‌سازی‌های تسلیحاتی بی‌محابای برخی کشورهای منطقه توسط آمریکا و بعضی کشورهای اروپایی صورت می‌گیرد، نگران باشند و البته تراز قدرتی جمهوری اسلامی ایران بسیار فراتر از تهدیداتی از این نوع است و ما خودمان را برای تهدیدات دشمن بزرگ آماده کردیم لذا ترس و واهمه‌ای از اینگونه تهدیدات رژیم‌های سخیف منطقه نداریم ولی در عین حال مردم جهان و منطقه باید از اینگونه پرخاشگری‌های بعضی از رژیم‌ها نگران باشند.
 
کلمات کلیدی : سردار جزایری+وزیر دفاع عربستان
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۲۰:۴۴:۰۴
احسنت به سردار . واقعا هم سخیفند (4323489) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۲۱:۴۲:۲۴
شاید اگرکشورماهم ثروتمندبود،دنیابه مااحترام میگذاشت (4323625) (alef-11)
 
Thailand
۱۳۹۶-۰۲-۱۸ ۰۸:۲۰:۲۷
«رژیم انگلیس؛ استادِ خارق‌العاده تخریب سیستماتیک ”روابط“»
هُشدار مُوکّد و اعلام خطر! قبلاً و پیش از بروز حوادث ذیل هشدار داده بودم در پشت پرده، رژیم های بریتانیا و آمریکا با طراحی ها و فناوری‌های پیشرفته، پنهانی، مکارانه و بصورت سیستماتیک تلاش می کنند روابط بین مردم و مقامات ایران و عربستان سعودی را در معرض ”بحران“ و ”جنگ“ قرار دهند؛ نمونه حوادثی همچون توهین و تحقیر پادشاه بیمار و محتضر سعودی با کلید واژه های «خبر مرگش» و حملات بی امان ظاهراً هموطنان به صفحه فیسبوک او با ادبیات و نشانگان مستهجن، حمله به سفارت و کنسولگری عربستان در تهران و مشهد، احتمالاً حادثه مسمومیت جمعیِ زوار شیعه سعودی با تعدای فوتی در مشهد ... و از آن سو، دو فاجعه کشتار پیاپی حاجیانِ اکثراً ایرانی در سال ۹۴ (فجایع سقوط جرثقیل و منا) در عربستان سعودی، تعدّی دو پلیس عربستان در فرودگاه جده به دو نوجوان ایرانی، حمایت علنی رژیم سعودی از تروریست‌های حمله کننده به ایرانیان، مسائل جنگ بین گروه عربستان و یمن، اتهامات پی‌در پی و دُرشتگوئی مقامات سعودی علیه ایران و مذهب شیعه، اخیراً توهین به پرچم ایران و غیره ”همگی آنها“ ساخته و پرداخته رژیم انگلیس است حتی اگر مجریان این حوادث بصورت پنهان و آشکار هیچگونه رابطه‌ای با عوامل یا دولت انگلیس نداشته باشند، زیرا رژیم انگلیس به مدد انبوهی از تکنولوژی‌های شگفت‌انگیز و سرّی که دستکم در طی صدها سال به آنها دسترسی پیدا کرده و ذخیره نموده است، فرد و اجتماع را می تواند بدون اینکه او و آنها بدانند در خدمت امیال و اهداف خود قرار دهد، حتی فرد و یا اجتماعی که از سیاست‌های رژیم انگلیس ( و آمریکا) بیزار و منزجر است؛ رویدادهای سیستماتیک در راستای اهداف شوم رژیم انگلیس و تحت هدایت پنهان آن رژیم پی در پی در حال وقوع است! الخطر! الحذر! (4324566) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۸ ۰۸:۴۳:۵۹
حالا پاسخ دندان شکن بدهید. اما لطفاً اگر تهدیدی هست به صورت رسمی منعکس کنید تا در اسناد سازمان‌های بین‌المللی بماند. (4324643) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.