نظر منتشر شده
۲۳۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 162540
قصه فیلتر شدن سایت الف چه بود؟
احمد توکلی، 4 مرداد 91
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۵:۵۰
بسم الله الرحمن الرحیم 
 
روز یکشنبه 91/4/18 یکی از همکاران افتخاری الف تلفنی به من خبر داد که از دادستانی تهران با وی تماس تلفنی داشتند و دستور دادند چون کامنت‌های مطلبی که درباره قوه قضائیه درج شده محتوای مجرمانه دارد برداشته شود. من هم به دبیر تحریریه گفتم گرچه عجیب به نظر می‌رسد، ولی فعلاً دستور مقام قضایی را عمل کنید تا بعد من با آنان صحبت کنم. مطب برداشته شد. بعد از ظهر دوشنبه خبر دار شدم که سایت فیلتر شده است. در تماس با دادستان محترم تهران، ایشان علت را عدم اجرای دستور برداشتن کامنت هایی که گفته می‌شد محتوای مجرمانه دارد، ذکر کردند. از من اصرار که برداشته‌ایم و از ایشان به عکس. در حالی که هر دو درست می‌گفتیم چرا که بعد از آنکه دو نفر را به توصیه ایشان به دادسرا فرستادم، معلوم شد مقصود قاضی مطلب دیگری بود و تفهیم و تفاهم تلفنی نارسایی ایجاد کرد.

روز شنبه 91/4/24 طی نامه ای خطاب به دادستان استدلال کردم که تشریفات قانونی در فیلتر کردن رعایت نشده است و به همین دلیل ادامه فیلتر ماندن الف قانونی نیست و باید متوقف شود. خلاصه استدلال من این بود که قانون جرائم رایانه ای مقرر می‌کند که اگر کمیته تعیین مصادیق مجرمانه، مطلبی را مجرمانه تشخیص داد یا قاضی رسیدگی کننده چنین نظری پیدا کرد، برای سایت‌های دارای مدیرمسئول شناخته شده، باید دستور برداشتن مطلب را به مدیر مسئول بدهد و اگر مدیر سایت دستور را بلافاصله انجام داد سایت فیلتر نخواهد شد تا دادگاه به اصل موضوع اتهام رسیدگی کند. چون طبق قانون آئین دادرسی مدنی ابلاغ دستور قاضی باید کتبی و طی تشریفات روشنی صورت بگیرد تا نسبت به رسیدن دستور به مخاطب اصلی اطمینان حاصل شود، و در این مورد چنین نبوده و تماس تلفنی با فرد غیر مسئولی منجر به این اشتباه شده است، در نتیجه فیلتر کردن جا نداشته و قانونی نبوده است. بنابراین درخواست کردم که سریعاً رفع فیلتر شود تا رسیدگی به اصل شکایت انجام گیرد و حسب حکم دادگاه عمل کنیم. 

دادستان نامه بنده و اعلام جرم خویش را به بازپرس فرهنگ و رسانه ارجاع داد. از آن پس طی سه جلسه بازپرسی ضمن پاسخگویی به پرسش‌های قاضی محترم، دوباره تقاضای رفع فیلتر کردم و بر قانونی نبودن این کار اصرار داشتم. سرانجام دیروز دادستان محترم به تقاضای بازپرس پاسخ مثبت داد و قرار شد فیلتر کنار گذاشته شود. 

نکته مهم این بود که بنده استدلال می‌کردم که گرچه برخی کامنت های ذیل آن مطلب، منفرداً حاوی اغراق و ارایه دهنده تصویر غیرواقعی از کارکرد قوه قضائیه است، ولی سر جمع مواهبی برای افزایش مشارکت سیاسی در چارچوب‌های نظام دارد که بودن اغلب آن‌ها از فقدانشان بهتر است. و وقتی در فرایند حقایق تثبیت شود و مردم هم حرفشان شنیده شود و برآیند کار تقویت منافع ملی باشد، باید نسبت به تک تک موارد قدری تسامح کرد. البته کسانی که با کار رسانه آشنایند می‌دانند که انتشار مطلب ناخواسته، به ویژه در فضای مجازی تقریباً اجتناب ناپذیر است، به همین دلیل هم قانون جرائم رایانه ای در تبصره 1 ماده 21 مقرر می‌کند که اگر سایتی خطایی در انتشار مطلبی داشت و به تشخیص مقام قانونی ذی‌ربط مطلب محتوای محرمانه داشت، هدف را باید فقط حذف همان مطلب قرارداد و از تعطیلی رسانه، حتی به طور موقت، باید نیز اجتناب کرد. علاوه بر این در ماده 22 همان قانون آمده است که اگر ارایه دهندگان خدمات برای سایت‌ها (Servers) از روی بی احتیاطی یا حتی بی مبالاتی، امکان دسترسی به محتوای مجرمانه را فراهم سازند، برای بار اول و بار دوم بدون سلب فعالیتشان تنها جریمه نقدی می‌شوند و در بار سوم آن هم به صورت موقت تعطیل می‌گردند. 

تبادل همین نظرات بین بنده و بازپرس محترم یا دادستان محترم تهران منجر به رفع فیلتر شد. طبیعی است ما باید مراقبت بیشتری در حفظ حقوق افراد و نهادها در کارمان بکار ببندیم ولی قوه قضائیه نیز باید سعه‌صدر بیشتری نشان دهد تا یأس و دلسردی مردم را شاهد نباشیم. خلاصه آنچه مردم در صف مرغ تا صفوف نماز جماعت مساجد کم و بیش بر زبان می‌آورند، باید به گوش مسئولان برسد تا غفلت کمتر شده و رسیدگی به درد مردم تسهیل و تسریع شود، گرچه گزنده باشد، که قرآن فرموده است: 
« لا یحب الله الجهر بالسوء من القول الّا من ظلم: خداوند بدگویی و ناسزا را دوست نمی دارد مگر از مظلوم.»
 
کلمات کلیدی : فیلتر + سایت الف
 
روزبه
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۱۶:۰۳:۱۷
به نظر من قسمت نظرات رو بردارید تا خیالشون راحت باشه و مردم هم همش تو صف مرغ باشن! (886490) (moderator22)
 
FARHAD
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۱۹:۲۱:۲۴
اتفاق عجيب و غير فابل توجيه آقاي دكتر توكلي اين بود كه در اين مدت كه سايت فيلتر بود از آپديت كردن مطالب سايت خودداري كردند. مي توانستند مطالب سايت را به روز كنند تا مردم بوسيله فيلترشكن از سايت استفاده كنند. (886670) (moderator22)
 
م. مردم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۲۰:۱۵:۱۲
علت به روز نشدن مطالب، احترام به قانون بود. به روز کردن مطالب، دهن کجی به قانون و پایین آوردن شان سایت در حد سایتهای نازل اپوزیسیون بود. (886757) (moderator22)
 
ابوالحسن-ع
United States
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۲۱:۱۷:۰۷
آقای/خانم م.مردم باسلام
امان ازاین بی ظرفیتی که مایه تاسف است .! (886793) (moderator22)
 
م. مردم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۴:۴۶:۴۳
سلام ابوالحسن عزیز.
بنده ابتدا لازمه از شما که خیلی با ادب و متانت (در مایه های حدادعادل) نظر میدین، تشکر کنم.

ظاهرا دوستان فکر کردن در این کامنت، منظورت به بنده بوده. بابا ما انقدر ظرفیت داریم و آزاداندیشیم که ذیل مطلب «نظرات بينندگان، تمرين آزادانديشي ...»، عکس کامنت ما رو به عنوان "الگو" گذاشتن!

برخلاف شما، ادبیات بنده ملغمه ای از جسارت احمدی نژاد، عقاید توکلی، زیرکی هاشمی، محافظه کاری خاتمی، نمایشهای تبلیغاتی قالیباف، کله شقی مطهری، صافی کوچک زاده، کنایه های شریعتمداری و ... س.

لذا اگر گهگاه حرف نیمه تندی میزنم، چاره ای نیست، اقتضای کامنتهاس و آگاه کردن دوستان از نظرات بخشی از مردم که عمدتا در الف نیستن، ولی به قول زیباکلام، اگر همین الان انتخابات بشه، 10-15 میلیون نفرشون (و شاید بیشتر) به احمدی نژاد رای میدن. (887522) (moderator22)
 
ابوالحسن-ع
United States
۱۳۹۱-۰۵-۰۶ ۱۷:۳۵:۲۱
آقای/خانم م-مردم باسلام:
ضمن تشکر از محبت شما نسبت به اینجانب با ارسال این کامنت نشان دادی اهل دلی و خودت را صاحب درد می دانید و به مواضع فکری دوستان به نظر آشنایی دارید. اینجانب صرف نظر از مواضع فکری حضرتعالی از اینکه کلیه کامنت ها را مطالعه و اظهار نظر می فرمایید تشکر می کنم و قصد جسارت نداشته ام.
ولی سئوال این است شما چه مقدار وقت برای مطالعه مقالات و تهیه جواب آنان در سایت الف می گذارید؟! مگر اینکه شما یک تشکیلات منظم باشید و بر سایت الف سوار باشید و با رد نظر کامنت گذاران به دنبال تخلیه کامنت گذاران دیگر باشید؟!
مانند مقاله آقای دکتر توکلی تحت عنوان (سرانجام اعتراض به اعتبارنامه‌ها) در تاریخ 19/4/91 انتشار یافت، حضرتعالی درآن روز در این مقاله 8 کامنت در نقد و رد نظر دیگران مرقوم فرمودید، یکی آنها مربوط به اینجانب بود. در کامنت مرقوم فرمودید (طرفدارای دولت کجای این ماجرا بودن؟؟!!) لذا همان روز بنده پاسخ لازم و مستدل برایتان ارسال داشته ولی سایت الف از درج آن خودداری نموده است!
حال با شرایط ذکر شده توسط شما، باید بگویم یک اندرزگوی دیگر به وجود آمده است؟؟؟ (888527) (moderator22)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۰:۰۰:۳۲
سایتهای نازل اپوزیسیون!
یعنی هر سایتی که اپوزیسیون باشه نازله؟! (887183) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۰:۵۹:۵۵
احسنت (887249) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۱:۳۳:۴۵
ممنون از الف به خاطر فضای نقادی که ایجاد کرده است
یک پیشنهاد به دوستان بیننده و مانند خودم که الف را می بینند و کامنت می گذارند.
دوستان! الف به خاطر شجاعتش در بیان حقیقت و نظرات ما مردم فیلتر شد. پس این اتهام به او که سانسور شدیدی داری بی مورد و بی انصافی است. کما اینکه در این دوهفته دیدیم هرجا کامنت گذاشتیم منتشر نکردند/پس به الف نگوییم سانسورچی. چون مواردی هست که بالطبع الف توان انتشار آنها را ندارد.
پس از این به بعد نمی گم انتقاد نکنیم، نه، میگم معتدل تر و با مسماتر این کار را انجام دهیم ت الف هم بتواند آنها را منتشر کند هم بهش آسیب فیلترینگ وارد نشود (887298) (moderator22)
 
یک بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۶ ۱۹:۳۱:۴۰
این که الف فیلتر شد به خاطر امنیتی بودن فضای جامعه و نبود حد اقلی از آزادی بیان در کشور است وگرنه دوستان الف بسیاری از کامنت های غیر توهین آمیز را هم سانسور می کنند. خود من تعداد قابل توجهی کامنت سانسور شده ذیل مقالات مختلف سایت الف دارم! (888626) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۱:۳۳:۱۴
احسنت م مردم درست می گوید. این بچه بازی ها که سایت فیلتر می شود و بعدش می روند به روز می کنند خودش نوعی بی قانونی و دهن کجی به قانون است
کارت درسته الف یعنی حرفه ای خوشم میاد (887295) (moderator22)
 
مجتبی
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۴:۳۵:۵۹
به نظر من قسمتی از نوشته م مردم درست آن هم در موقع فیلتر سایت به روز نشود اما سایت نازل یعنی چی؟ احترام به قانون باید همه جا لحاظ شود حتی اگر اشتباه باشد اما معنی سایت نازل یعنی چی؟ از دید ایشان حتما هر سایتی که بافیلتر شکن بازشود
در این ماه مبارک به همه ما صبر وعقل دهد (887510) (moderator22)
 
FARHAD
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۱:۴۲:۰۹
آقا يا خانم م.مردم
به نظر شما وقتي بالعينه مي بينيد كه حق شما(به طور مثال همين فيلترينگ سايت الف) در حال پايمال شدن است بايد بايستيد و تماشا كنيد؟ (887309) (moderator22)
 
زهرخند
۱۳۹۱-۰۵-۰۶ ۱۳:۴۲:۱۹
از مزایای فیلتر شدن الف همین بس که نظرات جناب م.مردم را نمیشنیدم و اعصابمان خرد نمیشد!!! :) (888265) (moderator22)
 
م. مردم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۱۹:۴۸:۰۸
سلام الف جان. در این مدت، یا در چرت بودیم یا به قول این دوستمون، در صف مرغ. جوگیر شده بودیم، هرجا صف میدیدیم وای میستادیم. کلی مرغ روی دستمون مونده.

اما...
حضرت رسول جامعه سعادتمند رو جامعه ای توصیف کردن که مظلوم و ضعیف بتونه بدون لکنت زبان حقشو از ظالم بگیره.
فکر میکنم برای رسیدن به چنین جامعه ای، تحمل چندتا کامنت دروغ و سیاه نمایی اشکالی نداشته باشه. کم کم یاد میگیریم که حتی در مورد مخالف هم نباید دروغ گفت و سیاه نمایی کرد.

اما برای شروع، لازمه بگم که اگر از زاویه درست نگاه کنیم، در هر گرفتاری یه خیری هست.
مثلا من در صف مرغ فهمیدم وضع رفاه مردم به قدری خوب شده که حتی فقرای جامعه، حتما باید در هفته حداقل 2-3 وعده مرغ و گوشت بخورن (حتی اگر لازم باشه توی صف بایستن). اگر گرون نمیشد نمیفهمیدیم به این رفاه عادت کردیم.

یا با فیلتر شدن الف، فهمیدم که کمتر سایتی هستش که عادلانه کامنتا رو منتشر کنه. حتی سایتهای مدعی آزادی بیان، صرفا برای کاربرای هم عقیده خودشون و مخالف نظام آزادی قائلن. ولی اینجا همه تقریبا آزادی دارن.

کاش مسئولین قوه قضاییه هم از یه زاویه دیگه به کامنتای الف نگاه کنن. حداقل مزیت کامنت مخالف (نه تهمت و توهین!) آزادی بیان به مفهوم صحیحه که باعث رشد جامعه میشه. درغیر اینصورت باید تن داد به آزادی بیان دروغینی که در سایتهای دیگه هست. (886717) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۰۲:۳۱:۴۱
من حدوداً 100 تا مرغ خریدم و مجبور شدم براشون یه فریزر دیگه بخرم.حداقل تا سال دیگه مرغ دارم.ولی تو رو خدا من رو مماشات نکنید میدونید چرا؟چون تا الان هر وعده ای شنیده ام همش دروغ بوده و دیگه به فکر ارزونی نیستم.حتی اگه بگن فردا مرغ میشه کیلویی 1000 تومن باز هم همین کار رو میکردم.چرا چون اینطوری فرهنگ سازی کردند. (887032) (moderator22)
 
Netherlands
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۷:۲۵:۱۱
یاد رفتار مردم ژاپن بعد از سونامی افتادم که برای گرفتن فقط یک بطری آب، ساعت ها بدون هرج و مرج و حرص و طمع در صف می ایستادن، چون به یک چیز اعتقاد داشتن: "مشکلات برای همه، رفاه برای همه" (887694) (moderator22)
 
ف ف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۷ ۱۰:۱۹:۳۷
یا اینکه مشکلات برا ی اکثریت رفاه برا عده ای خاصصصصصصص (889056) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۲۱:۵۰:۳۵
شما انسانیت رو تموم کردی با این احتکاری که فرمودی! (887847) (moderator22)
 
Latvia
۱۳۹۱-۰۵-۰۶ ۱۱:۲۸:۲۶
با این کار مسوولیت‌ات سخت شده. چون اگر روزی برسه که همسایه‌ات مرغ نداشته باشه باید مرغ‌هایت را با او تقسیم کنی. ما همه با هم هستیم (888128) (moderator22)
 
فهیمه
۱۳۹۱-۰۵-۰۷ ۰۲:۰۲:۱۰
یه جوری از فرهنگ سازی حرف می زنید که انگار آدمی فاقد هر گونه عقل و قوه ی تصمیم و انسانیت و احساس نوع دوستی ست. یعنی چی فرهنگ سازی؟واقعا دیگه مسخره ست این جنس حرف ها. گیریم در سیاست گذاری های فرهنگی و غیره اشکالاتی بوده، مردم که بی مغز و شعور نیستن.
اینا همش توجیهه! (888878) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۰۸ ۰۸:۴۳:۴۳
اشکالاتی بوده؟چرا این اشکالات در دیگر کشورها رخ نمی دهد؟پرا مرتباً به سبد ارزاق خانواده های محروم حمله می شود؟اولین روز ماه مبارک پیاز در میادین نبود و به کیلویی1200 تومان رسید؟همینوطور یادآوری کنم؟مرغ ، روغن ، گوشت ، برنج و ......مسکن ، ارز ، سکه .تا کی نمیخواین متوجه بشین که هدف پر کردن جیب عده ای از آقایان است.در کدام یک از کشورهای دنیا با درآمد یک خانواده محروم این کار را می کنند که شما می فرمایی اشکالاتی وجود دارد؟اگر هم علم نداری و چول داری برو یک مقدار دلار 2000 تومانی تهیه کن و هر کشوری را رفتی فقط برو و ببین و وقتی آموختی بیا اینجا کامنت بگزار. (890258) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۰۹ ۱۲:۱۸:۵۳
البته از شما هم بعید نیست که به جای شماتت بگی مماشات! آقای مرغ دوست! (891981) (moderator22)
 
بهنام
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۳:۴۰:۱۴
بنده موافقم وقتی مشکلی هست اشتباهی هست،اعتراض پیش میاد جلوی اعتراض رو بگیری فریاد پیش میاد،جلوی فریاد رو بگیری خشونت پیش میاد جلوی خشونت رو بگیری کینه پیش میاد جلوی اینو دیگه نمیشه گرفت!(برخی) مسئولین ما همه چیز هستند جز مسئول چون مردم جرات یا موقعیت ندارن یه مسئول رو مورد سوال قرار بدن،اگه این جرات رو بمردم می دادیم مطمئنا نیازی نبود بالای سر هر دستگاه و بخشی بازرس بگذاریم بالای سر بازرسا هم بازرس که خدائی نکرده خطا نکنن تازه آخرشم...
خدا انشالله همه رو براه راست هدایت کند من جمله برخی (قلیل!!)از مسئولین رو! و پشت پناه مسئولین مسئول کشور باشه (887439) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۰۶ ۱۴:۳۲:۰۹
دوست عزيز وقتي مي گويند : مرغ گران شده ؛دروغه وقتي مي گويند گوشت در عرض يك هفته 2000تومان گران شده دروغ است ؛وقتي مي گويند : ميلگرد در عرض دو ماه 400تومان در كيلو گران شده ، دروغ است . وقتي مي گويند : ماست پگاه سطلي 420تومان در يك روز گران شده ،دروغ است. و.... هزاران مورد ديگر . پس به مردم بر چسب دروغ نزنيد . مردم در بدترين شرايط معيشتي به سر مي برند پس اي زعماي قوم به داد مردم برسيد (888319) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۰۸ ۰۸:۵۰:۲۰
دوغ کیلویی 950 تومان.یک دوغ 4 لیتری کاله و یا پگاه تهران که مساوی با آب هستند به قیمت 3800 تومان نرخ رسمی درج شده بر روی آن به فروش میرسند.جالب اینکه تا دو هفته قبل همین دوغ با قیمت 2778 تومان به فروش می رفت.فامیل بنده در یکی از همین کارخانه ها کار می کند میگوید هر لیتر دوغ با لین همه آبی که در ان است بیشتر از 100 تومان (ماست و بطری و آب درون ان) برای کارخانه هزینه ندارد.بعد آب را به خلق اله کیلویی 950 تومان می فروشند. (890268) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۰۹ ۱۴:۴۴:۵۳
آخه برادر بطری اش 200تومان بیشتر می ارزه (892233) (moderator22)
 
آراد
۱۳۹۱-۰۵-۰۷ ۱۹:۳۹:۲۵
اولاً كه صف گوشت نه، صف مرغ! دوماً از دارندگي نيست كه ما هفته اي دو يا سه بار مرغ ميخوريم بلكه به اين دليل است كه غير از مرغ و ارزانتر از مرغ مواد پروتئيني نميتونستيم بخريم كه اون هم ديگه ... (889852) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۲۰:۴۲:۳۵
اما من منتظر بودم تا سایت الف باز شده تا این نظرم رو بگم:
اگر دولت هر ماه بسته به توانش دلار دولتی را بین همه مردم سهمیه بندی می کرد و مثلا به هر ایرانی متقاضی ماهیانه 100 دلار دولتی می داد قیمت آن در بازار از 1300 تومان بیشتر بود؟ مشکل اینجاست که دولت دلار دولتی را به صورت انحصاری توزیع می کند و به همه نمی دهد و انحصار ضد رقابت است در صورتی که در یک فضای رقابتی سالم قیمت دلار پایین می آید (886780) (moderator22)
 
محسن
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۹:۰۱:۴۱
خب اونوقت یه سوال
مگه دولت (هر دولتی ، چه دولت آقای خاتمی چه احمدی نژاد)چقدر دلار داره که ماهانه بخواد دلار بده؟
بعد وقتی دلار رو پخش کرد لابد باید تولیدکننده و واردکننده التماس من گیرنده دلار رو بکنن که جون مادرت یه کم از این دلارهات رو بده میخوام مواد اولیه وارد کنم (887781) (moderator22)
 
United Kingdom
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۲۱:۳۰:۰۱
من فقط خواستم به قوه قضائیه محترم بگم که دستتون درد نکنه، زهر چشمه رو گرفتید و دیگه صدا مون در نمی آد. حتی توی ستون خوانندگان سایت الف.
با ارادت و احترام
شهروند زهر چشم گرفتیده شده (886801) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۲۱:۵۲:۳۶
ایشان به دادستان گفته اند که نظرات انتقادی ملت سرجمع مواهبی دارد ، اما نمی دانستند که اکنون فقط انتقاد از دو گروه مجاز است ، اول فتنه و بعد انحراف (در انتقاد از انحراف نیز باید ذکری از فتنه شود تا از اذهان نرود) بقیه انتقادات مصادیق مجرمانه دارد (886832) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۰۳:۳۴:۳۵
بخدا بی عدالتی موج می زند.
اینجاست که باید گفت و عجل فرجهم! (887054) (moderator22)
 
منتقد
United States
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۰۸:۲۰:۴۲
جناب آقاي توكلي حتما يادتان هست وقتي آقاي احمدي نژاد به رياست جمهوري انتخاب شدند شما وتعدادي از دوستان هم فكرتان در مجلس طرح تثبيت قيمت ها را با آب و تاب فراوان تصويب كرديد و گوشهايتان را به صداي دل سوزان اقتصادي مملكت بستيد و حرف هاشان را نشنيده گرفتيد آنها دقيقا همين امروزي كه شما صدايتان در امده را ميديدند و شما و دوستانتان به خيال خودتان اصلاح طلباني كه خرد ميشدند را ميديديد و لذت ميبرديد جناب آقاي توكلي ميدانم كه اين نظر را همانند خيلي از نظرات ديگري كه داده ام منتشر نميكنيد كه نه توهين به قوه قضاييه هست و نه مجلس و نه رياست جمهور كه بيان واقعيتي تلخ است كه شمايي كه امروز مظلوم نمايي ميكنيد مقصر آن ميباشيد كه من آقاي احمدي نژاد را در بوجود آمدت اين مشكلات مقصر اصلي نميبينم كه شما و دوستانتان در مجلس مقصر تريد حال اينجا توانستيد مظلوم نمايي كنيد در روز فاش شدن اسرار چه خواهيد كرد برادر مومن (887119) (moderator22)
 
United Kingdom
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۱:۱۰:۵۰
الف بدترين سايت تو گذاشتن نظرات مردمه (887268) (moderator22)
 
مهر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۱:۳۰:۴۲
ممنون از الف به خاطر فضای نقادی که ایجاد کرده است
یک پیشنهاد به دوستان بیننده و مانند خودم که الف را می بینند و کامنت می گذارند.
دوستان! الف به خاطر شجاعتش در بیان حقیقت و نظرات ما مردم فیلتر شد. پس این اتهام به او که سانسور شدیدی داری بی مورد و بی انصافی است. کما اینکه در این دوهفته دیدیم هرجا کامنت گذاشتیم منتشر نکردند/پس به الف نگوییم سانسورچی. چون مواردی هست که بالطبع الف توان انتشار آنها را ندارد.
پس از این به بعد نمی گم انتقاد نکنیم، نه، میگم معتدل تر و با مسماتر این کار را انجام دهیم ت الف هم بتواند آنها را منتشر کند هم بهش آسیب فیلترینگ وارد نشود
ممنون (887292) (moderator22)
 
فری
United States
۱۳۹۱-۰۵-۰۷ ۰۹:۳۵:۴۲
ای مرغ عزيز هر جا هستی / من عاشق درگاه تو هستم

تا يک قدمی به مرگ مانده ای مرغ هوا خواه تو هستم
مرغ لحيم دو نگاهه؟
نمی دونم
يا اينکه حديث يه غذاهه ؟
نمی دونم نميدونم
مرغ تمنای دو قلب؟
نمی دونم
يا اينکه رفيق نيمه راهه؟
نمی دونم نمی دونم
در سينه نشوندنش ثوابه

يا اينکه حباب روی آبه؟
نمی دونم نمی دونم
ای مرغ عزيز هر جا هستی
من عاشق درگاه تو هستم
تا يک قدمی به مرگ مانده ای مرغ هوا خواه تو هستم (889004) (moderator22)
 
مهر
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۱۶:۰۳:۴۹
ممنون از آقای توکلی که به بیان ماوقع پرداختن و همه اتفاقات رو تعریف کردند
این احترام به ماطب می باشد
مانند گزارش دادن هایی که به مردم می دهند
امیدوارم دیگر اهد این اتفاق تلخ نباشیم
و اینکه قوه محترم قضا نیز باسعه صدر بیشتری برخی دوستداران نظام و ایران را مورد بررسی قرار دهد و خوراک بیگانگان را فراهم نکنند ضمن اینکه اگر بیننده الف را نبیند به خدا می رود بی بی سی و رادیو فردا را می بیند (886491) (moderator22)
 
گنجی
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۱۹:۴۰:۲۵
اگر منصافه به سایت شما نگا کنیم دقیقا مثل سایت بی بی سی و رادیو فردا شده بود
بازتاب اخبار منفی -
عدم بازتاب اخبار مثبت کشور - یک بار یک ذره خبر از طرح های به بار نشسته و افتتاح شده نگفتید - گزارش های منفی اقتصادی را با آب و تاب انعکاس دادید و گزارش های مثبت را به روی خود نیاوردید

شما حتی از سایت صندوق بین المللی پول هم که در دست آمریکایی هاست منفی تر نوشتید

دشمنی و عناد با رئیس جمهور و هر کسی که در خط شما نبود

واقعا بگویم که در سایت شما احساس یک سایت درونی کشور را ندارم - امیدوارم که بعد از این فیلتر شدن اوضاع درست بشود (886702) (moderator22)
 
م. مردم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۲۰:۱۷:۵۴
خیلی اخبارشون یه طرفه شده بود. اکثر دوستان معتقد به اصول نظام، سایتو تحریم کرده بودن. یا نمیومدن، یا نظر نمیدادن. لذا بعضیا احساس اکثریت بودن میکردن. این هم یکی دیگه از مزایای فیلتر کردنه. (886761) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۲۱:۳۸:۰۴
قبل از الف، من یکی دلم برای م.مردم تنگ شده بود! (886813) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۲۱:۳۹:۵۵
محیطی است برای همه. هرکسی بیاید نظرش را بدهد و برود. قهر کردن که کاری است بچه گانه. شما اگر فکر می کنید حق می گویید، باید با همین اقلیت تان بیایید و نظرتان را بنویسید و منفی یا مثبت بگیرید. (886814) (moderator22)
 
م. مردم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۳:۵۹:۵۳
مسئله فقط نظرات نیست. "اخبار یکطرفه" و "سیاه نمایی" علیه دولت، احساس خوبی ایجاد نمیکنه و باعث میشه خیلی از دوستان زده بشن. (887464) (moderator22)
 
هموطن
United States
۱۳۹۱-۰۵-۰۶ ۲۲:۳۹:۰۴
ببخشید میشه سیاه نمایی را به طور واضح بگویید چیست ؟؟؟؟

و اینکه این مردم طبقه ضعیف و کارگر و اقشار آسیب پذیر که طبق وعده های جناب رییس جمهور قرار بود که شرایط و اوضاع خوب و مناسبی در زندگی داشته باشند

و میبینیم که به این شرایط وعده داده شده نرسیده اند .

به نظر شما جزو سیاه نمایی میباشد یا سفید نمایی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

لطفا قشنگ توضیح بدهید ممنون . (888747) (moderator22)
 
زهرخند
۱۳۹۱-۰۵-۰۸ ۱۲:۱۴:۴۲
دلم خیلی برات تنگ شده بود جناب م.مردم ! , خوشش میاد که کامنت هات فقط منفی میخوره !! (890529) (moderator22)
 
عباس
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۰۱:۲۴:۲۶
با سلام به اقای توکلی :
یکی از علل مهم احترام به قانون و پیشرفت کشورها وجود رسانه های مستقل و ازاد است که واهمه ای از تعطیلی ندارند و تخلفاتی که از سوی مردم به انها گزارش میشود را بی مهابا افشا میکنند و در واقع این رسانه ها بهترین دستگاه اطلا عاتی برای برخورد با قانون شکنان و خلاف کاران در کشورشان هستند زیرا تمام مردم در واقع اعضای این سیستمهای نظارتی میشوند و چون در همه جا حضور دارند هیچ تخلفی پنهان نمیماند، البته عامل مهم دیگر و مکمل رسانه های مستقل برای احترام به قانون و تنبیه متخلفین و پیشرفت این کشورها، وجود قوه قضاییه مستقل است وتا رسانه های ازاد و قوه قضاییه مستقل و قوی در کشوری وجود نداشته باشد امیدی به پایان اختلاسها و احترام به قانون نداشته باشید ولی اقای توکلی شما درمجلس در پاسداری از حقوق و ازادی رسانه ها چه اقدام عملی کرده اید ؟ چرا در قبال تعطیلی بی دلیل صدها نشریه و سایت سکوت کردید؟ ایا ان سکوت در ایجاد این وضع اشفته اقتصادی و بروز اختلاس ها تاثیر نداشت؟ کسیکه باد میکارد طوفان درو خواهد کرد! (886990) (moderator22)
 
جواد
Netherlands
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۰۵:۰۰:۱۳
اینکه شما خودتون را دوستدار نظام فرض می کنید و ما بقی بازدید کننده گان را دشمنان نظام فرض می کنید برداشت درستی نیست حتی اسم کامنت دهنده را نیز م. مردم انتخاب کرده اید که مثلا شما نماینده مردم هستید
من خودم ، هم دوستدار نظام و هم معتقد به اصول نظام هستم و هم چندین سال برای حفظ این نظام در جبهه حضور داشته ام و همیشه هم به الف سر می زنم و همیشه هم کامنت می نویسم بنابر این شما نماینده دوستان و معتقدین به نظام نمی باشید که اینگونه نظر می دهید بهتر است که نظر شخصی خود را عنوان کنید نه از قول اکثر دوستان معتقد به نظام!!!!
هیچ وقت عدم مراجعه مثلا یکصد هزار نفر به یک سایت را نمی توان اثبات کرد ولیکن مراجعه یکصد هزار نفر به یک سایت کاملا قابل اثبات است بنابر این اینکه شما نوشته اید دوستان معتقد به نظام سایتو تحریم کرده اند هیچ مبنای اثباتی ندارد پس بهتر است براساس واقعیت ها نظر دهید (887074) (moderator22)
 
م. مردم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۴:۲۳:۳۲
منظورم عمدتا دوستان اصولگرا، خصوصا از جنس کیهان و ... بود. شما اگر به نظرات و مثبت و منفی ها نگاه کنید، متوجه عرض بنده میشید. مثلا، چرا اثری از کامنتهای وبلاگ حسین قدیانی و ... نیست؟!

به قول دکتر زیباکلام، همین امروز رای گیری بشه، احمدی نژاد 10-15 میلیون رای داره. چرا در الف حضور ندارن؟!
خیلی مثبت فکر کنم، یاد وضعیت انتخابات سال 84 و 88 در دانشگاه و خیابون و ... میفتم که صرفا وقتی بنده از احمدی نژاد حمایت میکردم، عده ای جرات میکردن رای واقعیشون رو اعلام کنن. حتی بعضیا میومدن درگوشی به من میگفتن! اختناق شدید و جو توهین و تحقیر مخالف، توسط مدعیان آزادی بیان و احترام به مخالف!

حالاحالا ها باید در الف کامنت بدیم تا محدوده آزادی بیان صحیح و سازنده رو متوجه بشیم. (887495) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۲۳:۴۱:۲۴
من بخیل خوشبخت شدن مردم ایران به دست هر کسی که باشه نیستم. اصلا مگه آزار دارم که غیر از این رو بخوام؟

مساله اینجاست که من به عنوان یک طرفدار نظام نمی‌دونم باید چه اخباری رو باور کنم و کدوم اخبار رو باور نکنم؟ می‌دونید چقدر تلخه این احساس که وقتی خبری رو از صدا و سیما می‌شنوم و خبر دارم که در این مورد اغراق کردن؟ اینجور باعث نمیشه که من احساس کنم باید برای رسیدن به حقیقت کند و کاو کنم؟ مثلا همین آمارهای ایجاد اشتغال آقای احمدی‌نژاد که با هیچ چیز همخوانی نداره.

البته این که سایت الف با مصاحبه‌ی اختصاصی با متخصص در زمینه‌ی مرتبط، پیشرفت‌های به دست آمده رو مورد بررسی قرار بدن به نظر من امر بسیار بسیار مبارکی خواهد بود و واقعا شاد میشم اگه چنین کاری انجام بشه. (886906) (moderator22)
 
مصطفی
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۲۳:۵۸:۵۴
کاربر گرامی اگر نفس گرم شما از جای گرم بلند میشود و یا مثل کپک تشریف دارید بروید سایتی در حد ... بزنید و فقط...... (886927) (moderator22)
 
حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۰۲:۳۰:۲۳
هموطن عزیز کار و رویه اشتباه را باید متذکر شد حالا چه از دولت باشد چه از قوه قضاییه و یا هر نهاد دیگر نه اینکه سریعا اتهام بزنیم که شما با رییس جمهور عناد دارید. (887031) (moderator22)
 
جواد
Netherlands
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۰۴:۴۵:۱۰
بیش از دویست سایت خبری و سایت خبرگزاری و سایت روزنامه در ایران موجود می باشد و همه آنها نیز اخبار مثبت کشور را بازگو می کنند و تنها چند سایت انگشت شمار هستند که نکات منفی را باز گو می کنند آنهم نه از سر عناد بلکه از سر دلسوزی و رفع مشکلات و نکات منفی می باشد . عدم بازگو کردن موارد منفی مانند انسانی می باشد که نخواهیم موارد مریضی وی را بازگو کنیم در نتیجه رشد بیماری باعث از پای درآمدن آن انسان خواهد شد ولیکن اگر موارد منفی و مریضی وی را یادآور شویم آن انسان جهت برطرف کردن مریضی می کوشد بنابراین عمر بیشتری خواهد داشت
ظاهرا جناب گنجی شما هم به الف منصافه نگاه کرده اید نه منصفانه (خودتان اینگونه شروع کرده اید در نوشته تان) ما که منصفانه نگاه می کنیم ، سایت الف برایمان خیلی هم جالب است که اگر اینگونه نبود این همه بازدید کننده نداشت شما این بازدید بالا را چگونه توجیه می کنید . بله چون حرف دل مردم را می زند نه اینکه فقط چند خبر کلیشه ایی از سایت های دیگر کپی پیس کند
نکته بعدی اینکه آقای توکلی شما چون از اشخاص شناخته شده این کشور هستید می توانید با دادستان تماس تلفنی برقرار کنید اگر مدیر یک سایت یک فرد معمولی بود و سایتش فیلتر می شد باهزار زحمت با مسئول دفتر دادستان هم نمی توانست ارتباط تلفنی برقرار کند بازهم خدارا شکر که شما توانستید سایت را از فیلتر درآورید (887069) (moderator22)
 
منتظر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۰۶:۲۱:۳۲
آقای لطف کنیذ شما از طرحهای به بار نشسته بنویسید تا موردم بدانند (887090) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۰۷:۵۷:۲۰
جناب گنجی عزیز
خواهش میکنم بی مهری نفرمایید و انتظار نداشته باشین مردم مجبور باشن گزارشهای به اصطلاح مثبت بسیار بسیار تکراری و اکثرا حاشیه‌ای رو که 24 ساعته از چند ده کانال ملی و استانی صدا و سیما و چندصدنشریه مکتوب و چندین هزار وبگاه و وبلاگ و بیلبورد و ... در حال انتشاره رو باز در سایت الف و لابلای مطالب بسیار مهم و معضل روز جامعه جستجو کنن.
شک نکنید که خط جناب توکلی، خط شیفتگان خدمته و نه خط تشنگان قدرت. (887109) (moderator22)
 
محمود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۰:۵۳:۵۷
آقای گنجی لطفا نظر مردم را نسبت نوشته خود ببینید یقینا متوجه خواهید شد برداشت اشتباهی از عملکرد الف داشتید (887240) (moderator22)
 
گنجی
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۸:۵۶:۵۳
با سلام

بارها موضع گیری های سایت الف را دیده ام و برای حرف های دلیل دارم
در مورد نظر خواهی ها صدها بار افرادی نه نص صریح قرآن (مثلا به حجاب) در همین سایت نظرات منفی داده اند اینهایی که نظر منفی می دهند نشان دهنده آماری واقعی از جامعه نیست

افراد عامی جامعه ما که به قول همین آقای زیبا کلام رای شان خیلی هم مهم نیست اتفاقا حق و باطل را بهتر تشخیص می دهند و در حالی که به شدت هم تحت فشار اقتصاد باشند باز از راه درست و حق خارج نمی شوند و منصفانه رای می دهند ولی بینندگان الف نشانگر طیف خاصی از جامعه است که آرای آنها مبتنی بر یک قضاوت از پیش طراحی شده است مثلا در مورد سوریه که همه شان اعتقاد دارند باید سوریه را دو دستی تحویل آمریکا بدهیم تا دمکراسی مطلوب همین بینندگان را در آن بنیان بگذارد - شبیه همان دمکراسیی که در افغانستان پایه گذاری شد همه دیدیم که سربازان آمریکایی بر اجساد کشته های افغان ادرار کردند و از اجزای بدن دختران کشته شده افغان برای خودشان دستبند های یادگاری برداشتند -

به نظر من یک سایت خبری باید همه انواع خبرها را منعکس کند نه فقط اخبار مایوس کننده و آمریکا پسند را منعکس کند پس بی بی سی و رادیو فردا و بقیه رسانه های آمریکایی فرق شان با الف چه خواهد بود ؟
آیا الف نباید کار دولت را در مسکن مهر گزارش کند دوست و دشمن به مفید بودن این طرح اذعان دارند - آیا افتتاح روزانه صدها طرح ملی نباید منعکس شود - آیا صندوق بین المللی پول از لحاظ درآمد ناخالص ملی ایران را در رده 17 دنیا قرار نداده است ؟
- آیا یادتان نمی آید که در اواخر دولت اصلاحات روستا ها در حال تخلیه از جمعیت بودند و احمدی نزاد بود که با طرح مسکن روستایی و وام 4% باعث شد رونق به روستا ها برگردد - آیا بیمه محصولات کشاورزی و وام های اشتغال کشاورزی - 80 درصد وام بلاعوض برای طرح های آبیاری بارانی قابل تمجید نیست؟
همه شب و روز به آمار اشتغال دولت گیر داده اند در حالی که نام و مشخصات کامل کسانی که دولت می گویند اشتغال برایشان ایجاد شده است هم اعلام شده است

شما این استدلال آقای توکلی را در مجلس ببینید ( اگر آمار دولت درست است پس چرا این همه بیکار وجود دارد) آیا شما خودتان جواب این سوال را نمی دانید ؟ آیا کسی هست که نداند که آن جمعیت عظیم انسانی که در دهه 60 متولد شده اند و از آموزش و پرورش با 18 میلیون نرخ دانش آموزی گذشتند و اکنون به بازار کار و مسکن رسیده اند مقصرش دولت احمدی نژاد است؟

حتی دشمانان هم اذعان دارند که در زمان خاتمی حتی یک طرح تولید بنزین در پالایشگاه ها اجرا نشد و فعالیت های این دولت خودکفایی در بنزین را به ارمغان آورد اگر پافشاری احمدی نزاد در سهمیه بندی بنزین نبود الان روزانه 120 میلیون لیتر مصرف روزانه داشتیم و باید نیمی از آنرا وارد می کردیم

و آخر الامر اگرپافشاری احمدی نژاد بر این نوع پرداحت یارانه نبود اکنون همین مبلغ اندک هم در دست مردم نبود - آخر اقتصاد دان های طیف دکتر توکلی عقیده دارند که باید اقتصاد را رها می کردند تا خود به تعادل برسد و معلوم نبود که افراد بدبخت در این میان چطور پایمال می شدند

بهر حال ما اعتقاد داریم که گفتن بدیها و مشکلات دولت احمدینژاد یا هر دولت دیگر باید انجام شود ولی نباید پای را از دایره انصاف بیرون بگذاریم مخصوصا کسانی که در آب خوردن هم خودشان را ولایی می دانند (887774) (moderator22)
 
مراد
۱۳۹۱-۰۵-۰۶ ۱۵:۰۶:۴۶
مثل اینکه فراموش کردند بزرگترین طرح های نفتی یعنی عسلویه در زمان خاتمی اجرا شد. مثل اینکه فراموش کزدند که خاتمی دولت را با درامد نفتی بشکه ای 8 دلار تحویل گرفت و اداره نمود. نه با در امد نفت بشگه ای 150 دلار. مثل اینکه فراموش کرده اید که برای اولین بار صندوق ذخیره ارزی در دولت خاتمی بوجود امد تا در مقابل بحران های درامد نفت بایستیم. (888355) (moderator22)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۲:۴۲:۱۱
اره به خدا راست میگی...!!!
فقط هر چی میگردم خبر مثبتی نمی بینیم...!!!
خسته شدیم از این همه حس خوشبختی و آرامش و امنیت
آقایون مسئول
به خودتون بیایید......مردم تحت فشار شدیدند (887374) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۵:۰۶:۴۳
اقای گنجی چرا هر سایتی که سخن حق بگوید و در راستای مردم قدم بردارد فوری ان را به بیگانگان منتسب میکنید.چرا نباید ظرفیت شنیدن داشته باشید (887544) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۰۶ ۱۲:۱۸:۲۳
خوب شما برو صدا و سیما رو نگاه کن که می گه همه جای دنیا خرابه و ایران آباد (888176) (moderator22)
 
هموطن
United States
۱۳۹۱-۰۵-۰۶ ۲۲:۳۲:۲۱
جناب آقای گنجی ، اخبار خوب کشور را آنچنان با بوق و کرنا ، چندین بار مثل سریال های تکراری در تلویزیون نشان میدهند که فرصتی برای نشان دادن اخبار منفی کشور وجود ندارد .

بالاخره یه جایی باید به این اخبار بد و منفی پرداخته شود تا مدیران مملکت

از خواب غفلت خارج شوند . و فکری به حال مشکلات مردم بکنند .

جناب گنجی اگر دولت به مشکلات مردم رسیدگی نکند و گرفتاری های مردم را رفع و کم نکند . به نظر شما این وظیفه چه ارگانی هست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (888736) (moderator22)
 
اياز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۱۶:۱۰:۴۷
از قوه قضائيه بعيد بود دست به همچين كاري بزند.وقتي آنها آنقدر حوصله به خرج مي دهند و كامنتها را يكي يكي مي خوانند پس وقتي هم مي گذاشتند و به شبهات و مطالب درج شده پاسخ مي دادند و از طريق اين سايت اطلاع رساني مي شد.در حاليكه با حذف اين كامنتها نه تنها شبهات برداشته نمي شود بلكه به پيچيده شدن مشكلات بيشتر كمك مي كند.بهتر است قوه قضاييه بيشتر فعال باشد و به نظرات و حرفها بيشتر اهميت بدهد و سعي كند با پاسخگو بودن و حل شبهات به بهتر شدن فضا كمك كند. (886496) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۲۲:۳۱:۴۹
اصلا هم بعید نیست. وقتی که سایت های sharing فیلتر شدن و باید برای دانلود کتاب های علمی و مقالات وپایان نامه هایی که جاهای دیگه به سختی پیدا میشن از وی پی ان استفاده کرد! واقعا که... (887863) (moderator22)
 
محمد
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۱۶:۱۴:۲۷
آقا یه طوری نشه از فردا هیچ کامنتی رو نذارید! من بیشتر از اینکه خوندن خود مطلب برام مفید بود خوندن کامنت ها بهم دید میداد!
همینطوری نصف بیشتر کامنت ها رو نمی ذاشتیدقبل از این. من خودم تا حالا یک کامنتم هم نشده که شما اجازه ی اشتراک بهش بدید، از فردا چه شود ... (886498) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۱۹:۴۲:۱۰
من هم همینطورم! اصولا کامنتها دقیقتر از اخبار هستند! (886704) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۰۰:۱۱:۲۴
امیدوارم الف به نوعی جای فیس بوک را در زمینه بحث های اجتماعی بگیرد بالاخره ما مردم یک جایی باید حرف دلمان را بزنیم یا نه (886934) (moderator22)
 
علی ولی الله
۱۳۹۱-۰۵-۰۶ ۱۶:۲۸:۵۷
برای من هم دقیقاً همین طور بود .
دید کاربران و استدلالات ایشان همیشه بهتر از اصل مطلب بوده و هست .
برای همینه که هیچ وقت به اخبار هیچ کانال تلوزیونی چه داخلی چه خارجی اعتقادی ندارم . (888461) (moderator22)
 
زینب
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۱۶:۱۶:۱۸
آقای توکلی شما و امثال شما همیشه مظلوم واقع شدید، چیز جدیدی نیست
خدا خودش عاقبت همه مونو ختم به خیر کنه
همیشه دعاتون می کنم (886500) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۱۶:۲۰:۵۳
جناب آقای دکتر توکلی عزیز:
برای اینکه دوباره پا روی سیمتان نگذارند چند توصیه خدمتتون ارائه میکنم
1- چخان بعضی ها را فراموش نفرمائید
2- سبزی پلو با ماهی بخورید و یک کامیون هوو بخرید
3- از آل ها غافل نشوید و هواشون داشته باشید
4-نگویید مرغ، نان، گوشت و مایحتاج مردم گران است
5- نگویید در مملکت اختلاس شده است
6- از مردم نگویید گور بابای مردم
7- نفرمائید دروغگوئی وجود دارد
8- ابعد پنهان جنگهای زرگری را عیان نکنید
9-.....
10- منافع ملی را بگذارید کنار
11- قسم نامه نمایندگی را کشک بپندارید
12-.......
13- تحقیق نکنید تفبیح بفرمائید
14- .......
15- آن یک پنجم نظرات مردم را هم نگذارید
خلاصه خودتان حدیث مفصل بخوانید از این مجمل (886502) (moderator22)
 
یوسف
۱۳۹۱-۰۵-۰۸ ۰۵:۰۸:۰۴
بند ۱۵ رو خوب اومدی (890193) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۱۶:۲۷:۴۹
این یعنی آزادی اگه حرف حق بزنی فیلتر میشی البته وقتی صدای مخالف وجود نداشته باشد دستگا ههای مجری قوانین و .. . دچار نوعی پس روی می گردند و از مردم و خواسته های آن ها فاصله می گیرند که این نه به نفع نظام است و نه به نفع مردم من نمی دانم چرا مسئولین ما این همه از نظرات مخالف هراسانند . در حالی این نظرات مخالف می تواند افق جدیدی در پیش روی مسئولین در جهت حفظ نظام و اتحاد بین مردم و مسئولین باز کند واقعا چرا ؟ اگر کسی می داند بگوید تا مردم هم متوجه شوند (886508) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۱۶:۵۴:۴۸
به هرر حال،
خوش آمدی که خوشم آمد از آمدنت ای الف (886532) (moderator22)
 
ناشناس
United States
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۱۷:۱۴:۰۴
مسئولان دوست دارند که نظرات ایرانیان در سایت یک نماینده مجلس باشد یا بی بی سی ؟ (886551) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۰۶ ۰۰:۵۶:۰۶
باید بگویم بی بصیرت کسی است که مخالفان را فتنه گر می نامند (887935) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۰۶ ۰۴:۰۳:۱۷
ای کاش می شد این سوال را به طریقی به گوش مسئولان رساند. (888011) (moderator22)
 
Canada
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۱۷:۱۷:۴۵
آقای توکلی شما مطمئنا به آزادی بیان معتقدید ولی قطعا به آزادی بیان با هزاران مصوبه و تبصره و محدودیت،

گفته اید اگر سایتی خطایی در انتشار مطلبی داشت همان مطلب باید حذف شود،
داغ دل خیلی ها را تازه کردید، چند ده نشریه به دلیل فقط یک مطلب در 10 سال اخیر بسته شدند،
راستی فقط در صورت بسته شدن سایت خودتان اینقدر اعتراض می کنید؟
یک سوال مشخص تر: شما و دوستانتان در مجلس چه می کنید؟ (886555) (moderator22)
 
سروش کریمی
United States
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۱۸:۵۵:۱۴
همه جای دنیا آزادی بیان هم برای خودش حدود داره. بعدشم چرا توجه نمیکنی که ماهیت رسانه دیجیتال با مطبوع فرق داره؟ این چه مقایسه ای بین یه سایت ئ مجله چاپ شده؟ (886650) (moderator22)
 
Canada
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۲۰:۵۴:۲۴
همه دنیا حدود داره ، همه دنیا هیئت منصفه عادل داره، همه دنیا روزنامه نگاراش رو دستگیر نمی کنن، همه دنیا چندین ده روزنامه داره که قدمت چند ده ساله دارن، همه دنیا حدود آزادی دایره تنگی که فقط خودی ها رو در بر بگیره نداره، همه دنیا جرات دارن به تمام مسئولین انتقاد کنن
همه دنیا از ما بیشتر آزادی قبل و بعد از بیان دارن،

راستی چرا همیشه وقتی بحث محدودیت میشه ، از همه دنیا مثال می زنیم و وقتی بحث های دیگه می شه به این نتیجه می رسیم که همه بدی ها و دشمنی ها از طرف همه دنیاست و فقط ما خوبیم !!!!!!!!!!!!!!! (886784) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۱۷:۴۰:۳۶
خب به ما چه؟
کاش همون فیلتر شده می موند (886565) (moderator22)
 
محمد
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۲:۵۲:۳۷
این اگه به شما نیست؟ چی پس به شمای دقیقا؟ یا دوست دارید چی به شما باشه؟ (887390) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۱۷:۴۴:۴۸
هرچند با خیلی از دیدگاههای شما مشکل دارم ولی از فیلتر شدن سایتتان خیلی دلگیر شدم.
حالا قرار هست کامنت‌ها را بزارید یا نه؟ (886567) (moderator22)
 
ابوالحسن-ع
United States
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۱۷:۵۱:۴۴
الف جان سلام:
آخرین دیدار ما بر می گردد به بعد ازظهر روز دوشنبه مورخ19/4/91 روزی که نه برای تو خوش یوم بوده نه برا ی ما ؟ و یقیناً آن روز در ذهنم به عنوان یک روز تلخ نقش بسته است. وآزادی تو را دراین روز عزیز ماه مبارک تبریک گفته ولی هرچه ما بررسی کردیم چرا را تو را فیلتر کردندکمتر جواب قانع کننده یافتم. انشا الله این حرکت سیاسی نباشد.؟! (886569) (moderator22)
 
علی
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۱۷:۵۹:۱۹
من مظلوم قصد دارم بخاطر حفظ سایت الف سکوت کنم ودیگه کامنت نذارم ------------------------!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟//!!!!!!!!!!!!!!!---------------------- (886579) (moderator22)
 
صاحب
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۱۸:۰۶:۰۶
با سلام به همه دوستداران الف
امیدوارم دیگر شاهد فیلتر شدن سایت انقلابی و ولایی الف نباشیم (886586) (moderator22)
 
ali
Canada
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۱۸:۴۷:۰۴
تا حالا هرچی می نوشتیم به سانسورچی الف بود و سعی می کردیم با احساسی کردنش یک کاری کنیم کامنتمون را بگذارد بالا حالا با یک رویکرد دیگر هم طرفیم باید حواسمون به سانسورچی های جدید باشد (886637) (moderator22)
 
راستگو
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۱۸:۱۹:۵۶
سلام الف تبریک میگم. این چند روزه با نبود شما وب گردی صفا نداشت خیلی خمار مطالب و اخبار شما بودم ممنون از تلاش آقای توکلی برای بازگشایی این سایت مردمی . باید قبول کنیم باید در فضای مجازی هم حرف دل مردم رابزنیم (886603) (moderator22)
 
parsa
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۱۸:۲۴:۵۱
همه چی آرومه من چقد خوشحالم (886611) (moderator22)
 
محمود
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۰۱:۲۲:۲۵
لطفا نظری بدید که به مطلب کمک کنه.هی یه جمله رو می گید.فایده ی این جمله چیه؟ (886989) (moderator22)
 
محمد
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۲:۵۵:۵۷
آقا شما چیکار داری؟ ایشون منظور خودش رو اینطوری می خواد برسونه ! حق خودش که تصمیم بگیره در مورد کامنتش! همچیم بی معنی نیست ! به یک نوعی تضاد رو در واقعیت و ترانه ی که همه گیر شده بود داره نشون میده... (887398) (moderator22)
 
جعفریان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۱۸:۲۶:۰۷
1 ـ نظراتی که داده می شود، نمایانگر نظر بخشی از افکار عمومی ایرانیان است.
2 ـ حتی اگر نظری هم سانسور شود، سیستم مثبت و منفی می تواند گویای حرفهای ناگفته ای باشد که الف از درج آنها معذور است.
به گمان من و به خاطر همین سیستم مثبت و منفی، دموکراسی کامل در الف برقرار است. این سیستم بهترین کار برای نمایش نظرات و حرفهای ناگفته است. پس مسئولین آن را جدی بگیرند و به جای برخورد، به فکر اصلاح امور باشند. (886614) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۱۸:۴۰:۵۱
آقای توکلی
سلام علیکم
امیدوارم همیشه موفق و موید باشند. ان شاء الله (886626) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۱۸:۴۲:۰۹
آقای توکلی عزیز! تکلیف آزادی بیان کسانی که نماینده مجلس نیستند و امکان ارتباط گیری مستقیم با مقامات بالا را هم ندارند چه می شود؟ به محض اینکه به شخص شما اجازه حرف زدن داده شود، دیگر مهم نیست در این کشور بقیه ای هم هستند (886627) (moderator22)
 
ali
Canada
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۱۸:۴۴:۰۰
یک محتوی مجرمانه بگذارید بالا ما بفهمیم از چی دوستان ناراحت می شوند خب مراعات کنیم کمتر مثبت منفی کنیم. (886632) (moderator22)
 
پرسپولیس
United States
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۱۸:۴۴:۳۶
درست الف همه حرفات حقه اما حرفات در مورد پرسپولیس و سردار عزیز ما ناحق بود و چه قدر من از دیدن فیلتر شدن سایت شما خوشحال شدم دعای ما پرپولیسی ها گرفت تا دیگه باند بازی نکنین الفیها (886633) (moderator22)
 
علی بورونی
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۴:۳۰:۳۰
ماهم کلی حال کردیم بااین همه پول خرج کردنهاواین بازیکنان به فجرسپاسی باختیداگراین پولهاییکه خرج تیمتان میشه ازبیت المال باشه الهی که امسال هم مثل سال قبل بریدته جدول ... (887504) (moderator22)
 
صالح
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۱۸:۴۴:۴۰
خنده داره. سرتاپای کامنت ها و طالب شما توهین به رئیس جمهوره، اون وقت کسی اعتراض و سایت شما رو فیلتر نمی کنه... اونوقت... (886634) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۱۸:۴۷:۳۲
این اقدام جالب ومیمونی بود نشان می دهد نظریه ها خوانده می شودپس کاربران نظر درست. منطقی ومنطبق بر واقعیات ودور از احساس بنویسند ومطمئن باشند که خوانده می شود حالا یا به کشک گرفته شود یا پشم مهم نیست .بالاخره افراد واقع بین هم کم نیستند (886638) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۱۸:۵۳:۰۱
خدا خیرشون بده
یک کم ترمز منفی بافی و دشمن شاد کنی شما رو کشیدن
بس کنید آقای انتقاد
بسه
بارها گفتم به خدا وقتی اسیم کلمه نقد رو میشنوم حالم به هم میخوره و یاد الفی ها می افتم
رییس جمهور دیشب دو تا متکا زیر سرش گذاشت
رییس جمهور با یک آدم در حال سیگار کشیدن احوال پرسی کرد
رییس جمهور دیشب دیر اومد خونه
رییس جمهور...
آقای توکلی
خدا وکیلی اینقدر نقد های بی خود کردی از روز اول این بابا که اگه الان که شبه رییس جمهور بگه روزه من حرف اون و قبول میکنم ولی حاضر به شنیدن حرف شما نیستم (886645) (moderator22)
 
اصلاح طلب معتقد به نظام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۸:۱۵:۴۷
شما همون برو سایت های خودی دوست عزیز که حتی یکدونه از نظرهای من و طیف ما رو منتشر نمیکنه!ماشالله آزادی بیان اونجا!!..
راستی رییس جمهور دیگه چکار باید بکنه تا بفهمید مملکت رو خراب کرده و رفته یادش بخیر قبنا یه صنعتی و یه هایتکی توی کشور داشتیم یادش بخیر قیمتها چقد بهتر مثلا میتونستیم بدون صف ایستادن راحت مرغ بخریم. (887725) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۰۷ ۱۱:۰۱:۲۹
صف مرغ خریدن یک طرفش داره مشکلات تولید و توزیع رو نشون میده
یک طرفش هم فرهنگی بسیار پاین مردم ما رو
باور کن یک عده الان دارن باز زمین وطلا هاشون و میفروشن که باهاش برن مرغ بخرن (889135) (moderator22)
 
محمدرضا
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۱۹:۱۵:۴۶
یکی از دلایلی که من و بیشر دوستام به صورت روزانه از سایت الف بازدید میکردیم, علاوه بر مطالب و مقالات بسیار متفاوت و خواندنی, بخش نظرات بود که بسیار خواندنی بود. چون نطرات موافق و مخالف رو منتشر میکرد و قضاوت رو به خواننده های سایت واگذار میکرد. امیدوارم از این به بعد به گونه ای نباشه که سایت الف بخواد در قسمت نظرات سخت گیرانه عمل کنه و نظراتی که شامل کوچکترین انتقادی هستند رو نخواد منتشر کنه. چون اگه سایت الف بخواد این سیاست رو در پیش بگیره, هیچ تفاوتی با سایت های دیگه نمیکنه و مطمئناً مثل سابق طرفدار و بازدید کننده نخواهد داشت. (886665) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۱۹:۱۷:۳۵
این قوانین فقط برای شما که قدرت صحبت کردن مستقیم با دادستان را دارید رعایت میشود. وگرنه سایتهای بسیاری را بدون لحاظ این موارد فیلتر میکنند و آب هم از آب تکان نمیخورد
نمونه هاش بسیارند (886667) (moderator22)
 
علی
United Kingdom
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۱۹:۲۵:۲۱
سلام٬ شاید هم اقای توکلی اصل ماجرا رو به صورت کامل نگفتند! و شاید هم ان چیز که ایشان دیدند رو گفتن!
اما جالب تر می بود اگر خبرنگاری از خود دادستان هم کسب نظز میکردند! که اصل این مبحث روشن تر شود.
به هر حال ارزوی موفقیت براتون دارم (886675) (moderator22)
 
عبدالله
Italy
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۱۹:۲۸:۳۵
سلام استاد
خسته نباشید روزه و نماز قبول و تبریک بابت رفع فیلتر
قصه را که میدانید اول می کشند بعد می شمارند
اگر به هشدارهای حضرتعالی گوش می دادند حالا کاسه چکنم چکنم در دست نمی گرفتند و اقتصاد کشور به این حال در نمی آوردند.
اگر با کشاورزی کشور این گونه برخورد نمی کردند و دلسوزان نظام را که متدین بودن و متخصص و نه گرایش سیاسی داشتند را حذف نمی کردن و کعبه آمالشان واردات نبود حالا هم روغن داشتیم هم مرغ هم تخم مرغ هم کارخانه های مان کار میکردند هم کارگرانمان حالا آمریکا هر کاری می خواهد بکند (ببخشید هر ..... بکند) . با تشکر عبدالله (886679) (moderator22)
 
ایرانی
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۱۹:۳۶:۴۰
خوشحالی خودر ا ازدو مطلب اعلام می دارم اول اینکه سایت الف مجددا فعال شد ، ثانیا اینکه مسئولان قضائی مطالب کامنت هار ا مطالعه می کنند . حالا دوسئوال دارم اول اینکه بفرمایند علیرغم حرام دانستن زندانی کردن افراد به دلیل بدهی به خصوص در مساله دیه ومهریه توسط آقایان هاشمی شاهرودی و لاریجانی چرا طی پانزده سال گذشته کوچکترین گام در رفع این فعل حرام در قوه قضائیه برداشته نشد وحتی به فرمایشات چندی پیش رهبری نیز ترتیب اثر ندادند ؟ و امروز شاهد جشن های گلریزان هستیم. ثانیا قطعا مسئولان محترم از وضع اداره ثبت اسناد واذیتی که معمولا مراجعه کنندگان به دلیل قدیمی و خرابی سیستم ثبت وبایگانی واعمال سلیقه ها ودر یک کلام شفاف نشدن امور به خصوص در دوران رایانه متحمل می شوند آگاهند . چرا این قوه با این عظمت وحساسیت نتوانسته به اندازه یک بانک کوچک روان سازی این امر مهم ودر مظان فساد را اجرائی نماید ؟ (886693) (moderator22)
 
زهرخند
۱۳۹۱-۰۵-۰۶ ۱۳:۵۶:۳۰
ای اقا اااااا !! انتظارداری وقت به این با ارزشی رو صرف چنین مسائل پیش یا افتاده ای بکنن؟ پس کی بره به پرونده مفاسد اقتصادی و بیمه و جزایری و کرباسچی و دریافت غرامت از امریکا و محکوم کردن مقامات کشورهای دشمن و... رسیدگی کنه؟ بحمدا... از این پرونده ها هم که کم نداریم :) :)
(به عبارت دقیقتر: کم از این پرونده ها درست نمیشه!!!) (888281) (moderator22)
 
دوست
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۱۹:۳۸:۴۲
مدت هاست که الف با لحنی غیرمنصفانه و غیراخلاقی عملکرد مسوولین نظام را زیر سوال می برد.
هرچند اطلاع رسانی و شفافیت خوب است اما نباید از محدوده انصاف خارج شد و این قدر فضا را تیره و تار نشان داد (886697) (moderator22)
 
محمد
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۱۹:۳۹:۰۶
با سلام و احترام به دکتر توکلی بنده خودم گزارش کامنت مجرمانه شمارو به وزارت اطلاعات دادم کامنتی که در آن شما به خود اجازه دادید پرچم نظام رو با پرچم وطن فروشان به رای گذارند
اگه دست من بود هیچ وقت اجازه رفع فیلتر نمیدادم (886700) (moderator22)
 
ابوالحسن-ع
United States
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۲۱:۳۰:۲۷
آفرین صد آفرین
بی ظرفیتی مایه تاسف است ؟! (886802) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۲۱:۳۴:۲۰
ماهی چند می گیری رفیق؟! (886809) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۲:۰۶:۵۰
میشه بگی پرچم نظام چیه و پرچم وطن فروشان؟! چون جنابعالی خود را متخصص پرچم تلقی کردید سوال میکنم بی ظرفیتی بعضی از ما ایرانی ها این است که حتی بدون اینکه یک صفحه در موردی مطالعه یا تجربه داشته باشیم خود را در همان مورد مجتهد قلمداد و فتوی صادر میکنیم (887329) (moderator22)
 
محمد
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۹:۰۲:۰۳
آقایون متخصص اگر شما فرق دوست از دشمن را میفهمیدید در حال حاضر شرایط مملکت این نبود (887782) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۳:۵۴:۵۹
تو هميشه توي بي بي سي ميري يعني با اسم محمد (887453) (moderator22)
 
م ح م د
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۱۹:۴۴:۵۵
عجب!!! (886711) (moderator22)
 
محمود49
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۱۹:۴۷:۲۰
نیست برلوح دلم جزالف قامت یار (886715) (moderator22)
 
Germany
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۰۹:۴۰:۵۰
واقعا" ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (887168) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۱۹:۵۵:۲۳
من فکر میکنم اقایون بیشتر با اون مثبت و منفی ها مشکل دارند چون عملا الف اونا رو فیلتر نمیکنه!
واقعیتش الف در درج نظرات خیلی مشکلی برای کسی نداره ولی این مثبت و منفی هاست که حتی نظراتی که -خیلی- قابلیت درج شدن دارند را به چالش میکشن و نهایتا هم به این جواب میرسیم که قشر عظیمی از ایرانیان به اینترنت دسترسی ندارن و این مثبت و منفی ها هم کار ضد انقلابه و از این حرفها.
(886724) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۱۹:۵۷:۱۶
با تشکر از قوه قضاییه که با اقتدار الف را فیلتر نمود و حقانیت امثال من را ثابت کرد! (886727) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۲۱:۳۳:۴۷
امیدوارم برای حقانیت بیشتر شما، کل اینترنت را قطع کنند تا شبها راحت بخوابید. (886808) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۰۰:۱۵:۱۷
تحمل و شنیدن نظرات مخالف به نفع همه است و اعتماد را بیشتر می کند (886940) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۰۴:۵۴:۵۵
من این کامنت رو به شوخی گذاشتم دوستان!!! (887072) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۱۹:۵۹:۲۱
از فیلتر شدن سایت بی محتوا و زرد و در یک کلام مزخرف شما بسیار مسرور شده بودیم ولی افسوس که این مسرت زود گذر بود به امید روزی که تمامی سایت های زرد و بی محتوا و غیر علمی در همه زمینه خصوصا سایت الف برای ابد فیلتر شوند . آمین . (886733) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۲۱:۳۲:۴۰
وقتی زرد و بی محتواست، شما اینجا چه می کنید؟ دون شأن شماست که وقتتان را برای سایتهای بی محتوا و زرد هدر بدهید! (886806) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۲۳:۵۲:۴۶
شما مشکل دارین می تونین این سایت رو نخونید و نظر هم نگذارید. مگه کسی مجبورتون کرده یا اینکه با گفته های این سایت نونتون کساد میشه؟؟؟ (886918) (moderator22)
 
علی
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۰۹:۲۹:۱۹
دوست عزیز یک نگاه به اینترنتی که داریم استفاده میکنیم بکنید
کلا چند تا سایت رو میتونیم باز کنیم بدون اسمشو نبر
همین 1-2 روز پیش تیلیغات در گوگل بسته شد
همین مساله میدونید چه ضربه بزرگی به شرکتهای خصوصی میزنه چرا دیگه خودمون خودمونو تحریم میکنیم
متاسفانه مسئولان فیلترینگ بسیار رادیکال برخورد میکنند بدون در نظر گرفتن منافع اقتصادی و سیاسی
شعار جمهوری اسلامی : استقلال - آزادی جمهوری اسلامی است
آزادی رو کی تعریف میکنه هر کسی از هر جا که میرسه با تعریف خودش ؟؟؟؟؟
اینترنت الان یکی از صنایع بزرگ و پولساز کشور است ، با کج اندیشی داره تیشه به ریشه اش زده میشود من از مسولین عاجزانه تقاضا دارم تعاریف آزادی - مصادیق مجرمانه رو کاملا شفاف کنند تا حداقل بعضی ها با فشار دادن یک دکمه یک رسته کاری را از بازار درآمد به غلط بیرون پرت نکنند (887165) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۱:۰۱:۴۹
داداش ببخشید شما چندتا سایت مفید از دیدگاه خودتون معرفی نمایید تا ما مردم از دور باطل زذن در فضای مجازی نجات یابیم!!!!!! (887250) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۳:۵۴:۰۲
الان هم که از فیلتر درآمده، بدجوری (...)مرغی شده ای! اما خودمانیم، با توجه به گرانی اصل کاری (یعنی مرغ)، آن یکی را هم می شود یک جوری تحملش کرد! (887452) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۲۰:۰۱:۵۶
کامنت گذاران متخلف آزادانه در حال ادامه فعالیت قبلی خود هستند،خواهشمندیم مسئولان محترم پی گیری کنند. (886736) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۲۳:۵۳:۲۴
شما نگران نباش.جاسوس زیاده. (886920) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۰۰:۱۷:۱۸
یکی نیست بگه اگر به دموکراسی اعتقاد داری چرا شنیدن نظر مخالف این قدر براتون سخته (886941) (moderator22)
 
مهدی
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۰۶:۱۸:۴۶
واقعا نمی دونم به این دوستمون چی باید بگم (887088) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۲۰:۰۴:۲۲
پیشنهاد میکنم اگر الف را دوباره فیتر کردند سایت (ب) را راه اندازی کنید (886742) (moderator22)
 
الف دوست
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۲۰:۰۹:۰۸
تو رو خدا الان که الف رفع فیلتر شده عکس مرغ دار تو سایت نذارید تا دوباره فیلتر نشه (886750) (moderator22)
 
حسین رجایی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۲۰:۱۰:۰۹
برادر عزیز آقای توکلی
رفع فیلتر سایت الف را به شما و همه علاقمندان تبریک گفته و تلاش شما را در این راه ارج می نهم.
قطعا این اقدام قوه قضاییه، که ناراحتی بسیاری را در میان بخشی از جامعه در پی داشت، بیشتر به تضعیف جایگاه این قوه کمک کرد تا تقویت آن. بی شک سایت الف تا کنون ابزاری جهت تقویت نظام بوده و انشا.. در آینده نیز خواهد بود.
آقای توکلی عزیز
این بنده کوچکترین هم در جهت تقویت سایت شما، امیدوارم روند مبارزه با فساد شما و سایتتان با قدرت بیشتر ادامه پیدا کند، اما این توصیه را دارم که در این مسیر همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند مراقبت فرمایید اصول فدای فروع نشوند.
همه باید گوش به رهنمود های ولی فقیه باشیم تا از مسیر درست منحرف نشویم، که لغزشگاه ها در مسیر بسیار است. (886752) (moderator22)
 
حامد
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۲۰:۱۴:۲۳
اصلاً سایتتون خوب نیست چون پشتش فکر خوبی نیست فکری که فقط نیمه خالی رو می بینه .
راستی آقای توکلی شما دوست دارید تورم پائین بیاد؟ مملکت خوب بشه؟
نه وا... شما و امثال شما در مجلس محترم دوست دارید دولت کمرش بشکنه تورم 1000 درصد بشه که شما هم این وسط یه چیزی گیرتون بیاد .
به امید روزی که همه مجلسی ها فیلتر بشن .
(886755) (moderator22)
 
بي صدا
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۲۱:۳۵:۲۷
شما كه بدتون نمياد همه فيلتر بشن و فقط صداي امثال شما تو جامعه باشه البته ثابت شده كه شما هم كم كم صداي مثل خودتون رو هم نميتونيد تحمل كنيد و دوست داريد فقط و فقط صداي خودتون رو بشنويد (886811) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۲۰:۲۹:۴۸
آقای توکلی تبریک
ان روزها آدم اگر از کار یا پستی برکنار می شد باعث خجالتش بود . ولی این روزها با کمال افتخار می گوید شامل مهر ورزی شدم. خود من هم مشمول مهر ورزی شدم.
خوب این مقدمات را گفتم آقای دکتر که بدانی چرا به تو تبریک گفتم.
ولی فقط چیزی که برای من عجیب است این که منشائ دولت نبوده بلکه قوه قضائیه بوده. راستش از قوه قضائیه انتظار نداشتم. (886771) (moderator22)
 
انصاف
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۰۳:۴۳:۳۹
سلام به الف
طرز تفکر شما اینجوریه که با درج نظرات ملت چه موافق چه مخالف حداقل مردم میفهمن که یه جا هست به مشکلات و نظراتشون اهمیت بده
وطرف مقابل فیلتر کنندگان محترم طرز تفکرشون پاک کردن صورت مسله و نه تنها پاسخگویی به شبهات بلکه فیلتر کردن نظرات مردم؟
حالا مردم به نظر شما حق با کدوم دسته است؟ (887056) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۲۱:۰۵:۳۴
فقط نترس
که ترس گناهی نایخشودنی است (886790) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۲۱:۲۵:۵۵
تبریک میگم خیلی خوشحالم که رفع فیلتر شدین انشاالله دیگر هیچ سایت به این دلایل فیلتر نشود (886799) (moderator22)
 
يه نفر
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۲۱:۳۱:۱۲
با سلام خوشحالم كه دوباره دارم تو سايت شما كامنت ميزارم هرجند ميدونم مثل سابق هر كامنتي رو بخش نميكني ولي همينكه دوباره بركشتي خوبه
وقتي قوه قضائيه كه بايد نماد عدالت باشه اينطور برخورد ميكنه و تحمل انتقاد نداره بايد فاتحه باقي مسائل رو خوند
با تشكر (886803) (moderator22)
 
نوشین
United States
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۲۱:۳۱:۵۱
اصلا همه چی آرومه ما ها هم خیلی خیلی خوشحالیم (886804) (moderator22)
 
توكلي
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۲۱:۳۵:۲۵
هيچكس به اندازه توكلي بي مزه نشده! به چه درد اين مملكت ميخوره اين آقاي توكلي؟ (886810) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۳:۵۶:۵۲
در همین حد که یک سایت بزند تا جنابعالی تشریف بیاورید اینجا و بنویسید توکلی به چه دردی می خورد! (887460) (moderator22)
 
فرضا شرما
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۲۱:۵۲:۲۸
قوه قضاییه بهتره در کنار کنار گذاشتن این نوع از فیلترینگ بره به قول معروف از اون ادم معلوم با اصل کاری های واقعی مبارزه کنه.نه اینکه بزاره ابا از اسیاب بیفتنو این داستانم مثل هزار پرسش بی پاسخ دیگه از مسئولین تو ذهن مردم خاک بخوره و اتش زیر خاکستر بشه. (886830) (moderator22)
 
سحر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۲۲:۰۸:۵۳
خيلي خوشحالم كه رفع فيلتر شديد (886840) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۲۲:۱۵:۳۶
چند بار نوشتم بعد مرور كردم ترسيدم ايجاد زحمت كند نتيجتا نظرم را سانسور ميكنم (886842) (moderator22)
 
رنجکشیده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۲۲:۲۰:۴۴
بنده از فیلتر شدن الف واقعا متاثر شدم نمیشه هرجا به مزاج بعضی ها خوش نیومد فوری مقابله ای عمل کنند
بنده ماهیت سایت الف را اطلاع رسانی انتقادی(مطالب موثر در زندگی مردم)
می بینیم
شاید خیلی عالی و جامع نباشد اما خوب است. بهتر است مسئولین بجای عالی دیدن عملکردشان ، سری به کامنتهای الف بزنند نظرات عامه مردم را ببینند
در همه جای دنیا ،عملکردشان را از نتیجه و تاثیر نظرات مردم می بینند متاسفانه در ایران وضعیت مردم را طبق نظر مسئولین خوب می بینند چونمسئولین فکر میکنند خوب است (886849) (moderator22)
 
جواد
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۲۲:۳۵:۰۳
اقاي توكلي من در حد تيم ملي از شما و افكار پوسيده تان متنفرم اگر جرات داري مطلب من را در سايتت بگدار درود بر احمدي نژاد ضد اقا زاده و متحجر (886866) (moderator22)
 
مهران
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۲:۳۱:۴۶
به نظر میاد سایت الف یک خصوصیت دیگه هم پیدا کرده و ان اینکه محل مناسبی شده برای عقده گشایی برخی افراد و برخی طرفدارها در بخش کامنت ها . حداقل کسانی که از اقای توکلی متنفرند باید برای این سعه صدر ایشان در انعکاس اظهار تنفرشان در سایت الف تشکر کنند . متاسفانه این جگر و جرات را انهایی که شما ازشون طرفداری می کنید ندارند . حتی یک ذره (887363) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۳:۵۸:۴۶
توصیه می کنم شام چیز سنگین نخور داداش! واسه خودت میگما! (887463) (moderator22)
 
علي
۱۳۹۱-۰۵-۰۷ ۱۷:۵۱:۳۲
نفر من هم از اقاي توكلي در حد المپيك است باور كنيد تا حالا نتونستم بفهمم چرا اينقدر دوجود اقاي توكلي نسبت به اقاي احمدي نژاد حسادت است . يعني ميشه يك انسان اينقدر نسبت به همنوع خود حسادت داشته باشه ؟ اقاي توكلي حسود اليسود . شما سرتان را زير برف كرديد و فكر ميكنيد كه ديگران اعمال و رفتار و كردار شما را نميبينند در رفتارتات تجديد نظر كنيد هر چند كه اقاي احمدي نژاد هم انتقاداتي بر او وارد است اما دارد خدمت ميكند (889695) (moderator22)
 
یکی
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۲۲:۵۸:۲۴
بیچاره قوه مجریه (886878) (moderator22)
 
احمد رضایی
United States
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۲۳:۰۸:۵۸
جناب آقای توکلی
با سلام و عرض ادب ،امیدوارم قضیه مذاکرات با مسئولین محترم قوه قضائیه را با رفع فیلتر از سایت الف بسنده ندانسته و درجهت بهبود سیستم فیلترینگ اقدام اساسی به عمل آورید،چون درشرایط فعلی که بنابه توصیه مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای بایسته است افسران زبده جهت جهاد در میدان جنگ نرم تربیت یابند،اقدامات یکسویه و خارج از چهارچوب نهاد محترم فیلترینگ ،دست و بال فعالان سایبری دلسوز و ولایتمدارراهم بسته است و اغلب فیلترها بدون بررسی کارشناسانه و توسط نرم افزار صورت میگیرد و این امر موجب دلسردی و ناامیدی تعداد زیادی از نویسندگان دلسوز نظام را فراهم آورده است.هرمدیر سایت یا وبلاگی دائما در استرس بسر میبرد که نکند خدای ناکرده این بار که میخواهد سایتش را بالا بیاورد با صفحه فیلترینگ مواجه خواهد شد یا نه؟ و همین مسئله موجب کمرنگ تر شدن فعالیتهای وبلاگ نویسان و مدیران وبسایتها گردیده است در صورتیکه اگر پروسه فیلترینگ بصورت قانونی انجام گرفته و قبل از فیلتر نمودن یک تارنما دستور حذف مطلب مجرمانه به مدیر تارنما ارسال گردد(که ابدا ارسال نمیگردد) و یا در مواردیکه نرم افزار بصورت اشتباه اقدام به فیلترنمودن یک تارنمامی نماید و یا درمواقعیکه مدیر یک تارنما درخواست رفع فیلتر می نماید ولی متاسفانه مسئولین محترم نهاد فیلترینگ کاملا بیتفاوت و برخلاف مفاد مصاحبات رسانه ای که ادعا میشود تارنماهای فیلتر شده در صورت پالایش محتوی در عرض 48 ساعت رفع فیلتر میگردند،بقول حضرتعالی قدری از طرف نهاد مزبور سعه صدر بخرج داده شود و قانونی عمل گردد ،مطمئن باشید به لطف و عنایت الهی چنان پوزه دشمنان این مرز و بوم در همین فضای سایبری بخاک مالیده میشود و هویت اصیل ایران اسلامی به نمایش گذاشته میشود که احدی جرات نکند هیچ خیال واهی در سربپروراند.
ما جوانان غیور این مملکت همیشه اعتقاد داریم که به قول امام راحل(ره)آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.اما نباید دوستان هم درداخل خلع سلاحمان کنند.هر وبسایت یا وبلاگ اسحله ایست دردستان ما که مستقیما قلب واشنگتن را نشانه گرفته است.

ودر خاتمه عرایضم توجه عزیزان را جلب میکنم به بخشی از بیانات بنیانگذار انقلاب اسلامی تحت عنوان فرمان 8 ماده ای حضرت امام خمینی(ره)
در بند يک قانون حقوق شهروندي عنوان شده است: "کشف و تعقيب جرايم و اجراي تحقيقات و صدور قرارهاي تامين و بازداشت موقت مي‌بايد مبتني بر رعايت قوانين و با حکم و دستور قضايي مشخص و شفاف صورت گيرد و از اعمال هرگونه سلايق شخصي و سوءاستفاده از قدرت يا اعمال هرگونه خشونت يا بازداشت‌هاي اضافي و بدون ضرورت اجتناب شود." و بر طبق بند 2 همين قانون: "محکوميت‌ها بايد برطبق ترتيبات قانوني و منحصر به مباشر، شريک و معاون جرم باشد و تا جرم در دادگاه صالح اثبات نشود و راي مستدل و مستند به مواد قانوني يا منابع فقهي معتبر (درصورت نبودن قانون) قطعي نگرديده اصل بر برائت متهم بوده و هر کس حق دارد در پناه قانون از امنيت لازم برخوردار باشد". (886886) (moderator22)
 
قاسمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۹ ۰۰:۴۲:۵۳
نوشته مناسب و کاملی است.
انشاالله مورد توجه واقع شود. (891394) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۹ ۰۰:۵۷:۳۶
سلام
ضمن تشکر؛
آقای توکلی، شما شماره دادستان را دارید و حداقل امیدی برای پاسخ به سوالات خود در مورد فیلترینگ و... دارید.
یکی مثل من بیچاره چه باید بگویم؟
چندین بار سایتم فیلتر شده است و بدون دلیل رفع فیلتر شده است!
سوالم را از چه کسی بپرسم؟
یک تلفن دارند که چندین بار بین مکالمه قطع کرده اند تلفن را زشت ترین کاری که می توان انجام داد.

متنی را آقای رضایی در کامنتها نوشته اند که مناسب دبدم یک بار دیگر به آن توجه شود:

جناب آقای توکلی
با سلام و عرض ادب ،امیدوارم قضیه مذاکرات با مسئولین محترم قوه قضائیه را با رفع فیلتر از سایت الف بسنده ندانسته و درجهت بهبود سیستم فیلترینگ اقدام اساسی به عمل آورید،چون درشرایط فعلی که بنابه توصیه مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای بایسته است افسران زبده جهت جهاد در میدان جنگ نرم تربیت یابند،اقدامات یکسویه و خارج از چهارچوب نهاد محترم فیلترینگ ،دست و بال فعالان سایبری دلسوز و ولایتمدارراهم بسته است و اغلب فیلترها بدون بررسی کارشناسانه و توسط نرم افزار صورت میگیرد و این امر موجب دلسردی و ناامیدی تعداد زیادی از نویسندگان دلسوز نظام را فراهم آورده است.هرمدیر سایت یا وبلاگی دائما در استرس بسر میبرد که نکند خدای ناکرده این بار که میخواهد سایتش را بالا بیاورد با صفحه فیلترینگ مواجه خواهد شد یا نه؟ و همین مسئله موجب کمرنگ تر شدن فعالیتهای وبلاگ نویسان و مدیران وبسایتها گردیده است در صورتیکه اگر پروسه فیلترینگ بصورت قانونی انجام گرفته و قبل از فیلتر نمودن یک تارنما دستور حذف مطلب مجرمانه به مدیر تارنما ارسال گردد(که ابدا ارسال نمیگردد) و یا در مواردیکه نرم افزار بصورت اشتباه اقدام به فیلترنمودن یک تارنمامی نماید و یا درمواقعیکه مدیر یک تارنما درخواست رفع فیلتر می نماید ولی متاسفانه مسئولین محترم نهاد فیلترینگ کاملا بیتفاوت و برخلاف مفاد مصاحبات رسانه ای که ادعا میشود تارنماهای فیلتر شده در صورت پالایش محتوی در عرض 48 ساعت رفع فیلتر میگردند،بقول حضرتعالی قدری از طرف نهاد مزبور سعه صدر بخرج داده شود و قانونی عمل گردد ،مطمئن باشید به لطف و عنایت الهی چنان پوزه دشمنان این مرز و بوم در همین فضای سایبری بخاک مالیده میشود و هویت اصیل ایران اسلامی به نمایش گذاشته میشود که احدی جرات نکند هیچ خیال واهی در سربپروراند.
ما جوانان غیور این مملکت همیشه اعتقاد داریم که به قول امام راحل(ره)آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.اما نباید دوستان هم درداخل خلع سلاحمان کنند.هر وبسایت یا وبلاگ اسحله ایست دردستان ما که مستقیما قلب واشنگتن را نشانه گرفته است.

ودر خاتمه عرایضم توجه عزیزان را جلب میکنم به بخشی از بیانات بنیانگذار انقلاب اسلامی تحت عنوان فرمان 8 ماده ای حضرت امام خمینی(ره)
در بند يک قانون حقوق شهروندي عنوان شده است: "کشف و تعقيب جرايم و اجراي تحقيقات و صدور قرارهاي تامين و بازداشت موقت مي‌بايد مبتني بر رعايت قوانين و با حکم و دستور قضايي مشخص و شفاف صورت گيرد و از اعمال هرگونه سلايق شخصي و سوءاستفاده از قدرت يا اعمال هرگونه خشونت يا بازداشت‌هاي اضافي و بدون ضرورت اجتناب شود." و بر طبق بند 2 همين قانون: "محکوميت‌ها بايد برطبق ترتيبات قانوني و منحصر به مباشر، شريک و معاون جرم باشد و تا جرم در دادگاه صالح اثبات نشود و راي مستدل و مستند به مواد قانوني يا منابع فقهي معتبر (درصورت نبودن قانون) قطعي نگرديده اصل بر برائت متهم بوده و هر کس حق دارد در پناه قانون از امنيت لازم برخوردار باشد". (891413) (moderator22)
 
محمد
United States
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۲۳:۱۹:۳۸
انصافاً رفع فیلتر الف رانت نیست؟ آیا سایتهای دیگر هم اگر فیلتر شوند به این راحتی دسترسی به دادستان تهران دارند و به همین راحتی هم رفع فیلتر می شوند؟ فکر آن دنیا هم باشید که عدم عدالت بد عاقبتی دارد. (886893) (moderator22)
 
مهران
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۲:۵۹:۳۷
معنی رانت را هم فهمیدیم. چون بقیه نتونستند از حقشون دفاع کنند الف هم نباید اینکار را می کرد و باید همچنان فیلتر باقی می موند تا یکوقت رانت بازی نشه. رانت یعنی بهرگیری از ابزار ی بطور غیر قانونی در جهت استفاده از امکانات یا امتیاز ویژه. حالا بگو الف از کدام راه غیر قانونی وارد شده است ؟ اگر نحوه برخورد قوه قضاییه با الف متفاوت با سایر سایت هاست این گناه الف نیست باید از قوه قضاییه شاکی باشید. (887401) (moderator22)
 
محمد
United States
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۶:۳۸:۳۷
عزیز من رانت دقیقاً یعنی همین که وقتی دیگران امکان دسترسی به دادستان را ندارند فردی با استفاده از شهرت خود با دادستان ارتباط برقرار کند. این مثال شما مانند این است که دکتر توکلی در صف اتوبوس (البته نمایندگان محترم که قاعدتاً اتوبوس سوار نیستند که بفهمند مردم چه می کشند در این صف ها) راننده را بشناسد و از در دیگری سوار شود بعد هم بگوید به من چه از راننده شاکی باشین!!! رفتار راننده با مسافرین متفاوت است به من چه ربطی دارد؟؟؟؟؟؟ جوابش ساده است. شما هم نباید از این ابزار استفاده کنین. آیا راه قانونی رفع فیلتر یک سایت تماس تلفنی با دادستان تهران است؟!!!!!!!!!!!!! (887631) (moderator22)
 
كيا
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۲۳:۲۳:۰۵
ايكاش مسئولين يك كمي از وقتشان را به نظرات خوانندگان كه در سايتهاي مختلف در مورد مشكلات جامعه مطرح ميشود اختصاص ميدانند اون موقع شايد برخي از اين خفتگان مسئول از خواب بيدار ميشدند. (886894) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۳:۵۹:۵۹
خب آن وقت چه کسی باید جهان را مدیریت کند؟! حرف می زنی ها! (887465) (moderator22)
 
Brillliant
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۲۳:۴۷:۵۱
خوب یا بد ،بودنت بهتر از نبودنته (886911) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۸:۲۵:۱۶
بودنت بسی بسیار بهتر از فقدانته. (887732) (moderator22)
 
پیراسته فر
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۲۳:۴۸:۲۷
آفای توکلی سلام
بازگشایی سایت راتبریک میگویم
شایدبدنباشدکه سایتها نیزمثل مثل روزنامه ها هرماه چندروزی تعطیل باشند(نه فیلتر)
ثانیاًبه مردم چه مربوط است که مسؤلین چه میکنند.
ثالثاًمگرمردم مشکلی میبینند ویانگران چیزی هستند؟که کامنت انتقادانه بذارند!
رابعاًوقتی هرفردی درایران48هزارتومان(بااحتساب یارانه نان)می گیرنددیگه چه کمبودی دارندکه صدای اعتراضشان بلندمیکنند!
آقای دکتر
یک سؤال برایم مطرح است اگرجواب بدهیدممنون میشم
چرامردم همه عقده های خودراسرمرغ ها میریزندوتاحالاندیدم یک نفرسرخروسی دادبزند!چرابین این2تبعیض قائل می شوند؟ (886914) (moderator22)
 
م.س
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۲۳:۵۷:۰۳
چقدر خوب شد که برگشتید. دیگه کم کم فکر می کردم یکی از این سایتها مثل بی بی سی رو جایگزین کنم هر چند که می دونم خبرهایی که میده توش هزار تا تزویر هست. اما چیکار کنیم که تمام خبرگزاریها واقعیتها رو منعکس نمی کنند. (886924) (moderator22)
 
پمپور
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۴ ۲۳:۵۹:۲۴
واقعا جات خالی بود خوشحالم که برگشتی دوستت دارم الف جان (886928) (moderator22)
 
حاتمزاده مقدم
United States
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۰۰:۱۳:۰۲
جناب توکلی
سلام و خسته نباشین
از اینکه قانون درست رو به مجریان قانون نشان دادین ممنونم
امیدوارم مسولان قضایی کشور در برخورد با مسایل فضای مجازی دقیقتر و حساستر عمل کنند چه بسا که ممکن است کل سرمایه یک گروه با اقدام عجولانه و شتابزده بر باد رود.
در ایران هنوز سرمایه های فضای مجازی تفهیم نشده است. (886936) (moderator22)
 
م
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۰۰:۲۹:۱۴
آزادی بیان در این مملکت فقط شعار است و بس. چرا کسی نمی تواند به معتقدات اینان که حاکم اند، معتقد نباشد؟! چرا مرگ بر افراد سر می دهید؟ مگر آنها انسان نیستند و صاحب اندیشه نیستند؟! اگر آری، پس این مرگ بر ها برای چیست؟! اگر نه، پس شعار آزادی بیان چیست؟ بخدا که ما را بازیچه کرده اند. (886949) (moderator22)
 
خالدآباد شهر من یاد باد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۰۰:۳۳:۲۰
الف جان به تو واسم تو ایمان دارم موفق باشی (886952) (moderator22)
 
ali &mohammad
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۰۰:۵۵:۵۳
افضل الجهاد کلمة الحق عند امام الجائر (886965) (moderator22)
 
نادر اصلی
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۰۰:۵۸:۵۴
وقتی که قوه ی قضاییه حتی تحمل شنیدن انتقاد یک مظلوم یا کسی که واقعا بهش جفا شده از طرف این قوه و عدالت در پروند ه اش اجرا نشده رو نداره پس بیچاره اون کسی که حقی ازش تضیع شده و در موردش با بی عدالتی حکم شده چگونه تحمل کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (886968) (moderator22)
 
منتقد
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۰۱:۳۶:۱۳
سلام . جناب آقای توکلی چرا خود را ازدانستن پنهان کرده اید . فیلتر شدن سایت را بگذارید درکنار تغییر مدیریت مرکز پژوهش های مجلس . می خواهم نتیجه بگیرم روزگار سختی تا انتخابات ریاست جمهوری سال آینده پیش روی شماست . حتما خودتان هم احساس کرده اید . پیروزوسربلند باشید . (886995) (moderator22)
 
وحیدرضا
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۰۲:۱۹:۲۷
قوه قضاییه سعی کند صبور باشد و انتقاد پذیر .
کشور ما مشکلات فراوان داره سعی کنیم دست به دست هم بدیم مشکلات برطرف کنیم نه مشکل تولید کنیم .
باید از تاثیر پذیری نظرات شخصی در مدیریت ها پرهیز کنیم (887024) (moderator22)
 
یاسر
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۰۲:۴۴:۳۲
سلام
خیلی خوشحالم از رفع فیلتر سایت الف
فقط یه مساله واسه مون روشن شد، این که سرمون به کار خودمون باشه. (887038) (moderator22)
 
قربانی
Germany
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۰۴:۳۶:۵۸
انتقاد باید طوری باشد که خواننده تبدیل به ضد انقلاب نشود و مورد سوئ استفاده دشمنان هم قرار نگیرد. (887066) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۴:۰۳:۱۴
انتقاد یعنی انگشت گذاشتن بر روی ضعفی که وجود دارد. دیگر مهم نیست چه کسی ناراحت و چه کسی خوشحال می شود. (887471) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۷:۳۰:۴۴
می شود دشمن راتعریف کنید؟
می شود بفرمائید دوست کیا هستند؟ (887696) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۰۶:۴۵:۱۴
وقتی انتقاد معنایی همچون براندازی پیدا می کند رسانه های منتقد جایگاه مناسبی ندارند و منزوی خواهند شد... (887091) (moderator22)
 
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۴:۴۸:۴۳
براندازی فقط یک کلمه است برای خارج کردن مخالف از صحنه ، در کشور عزیز ما ایران کسی به فکر براندازی نیست این یک توهم توطئه است برای کسانیکه حرف جدیدی برای مردم ندارند . حرف کسانی است که فقط بدنبال منافع خودشان هستند و نمی خواهند موقعیت شغلی خود را ازدست بدهند ، اینان افرادی کم مایه و نان به نرخ روز خور هستند .
منظور از کلمه براندازی در نظر آقایان فقط در حد جابجا شدن پست هاست ، همین . (887524) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۰۶ ۱۸:۳۴:۳۸
من هم متاسفم که در کشور ما انتقاد همیشه با براندازی یکسان تلقی می شود. علی الخصوص از طرف مسئولان (888585) (moderator22)
 
ابریشمی
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۰۸:۲۷:۵۰
به نام خدا
سلام علیکم
چقدر خوب بود الف عزیزو خواندگان خوبش به جای واژه ی انگلیس کامنت از همان یادداشت خودمان استفاده می کردند
بهروز باشید (887122) (moderator22)
 
احمدي پور
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۰۹:۱۷:۱۷
جناب ايرج خان توکلي سلام روزي که براي توقيف رسانه ها هورا مي کشيدي اين برخوردهاقابل پيش بيني بود.اگربه همين رويه نيم بندانتقادات سطحي خودهم که ناشي از"رشته هاي افکنده شده برگردن توسط دوست"!!!است ادامه دهي اين گشايش هم موقت است. (887159) (moderator22)
 
م. مردم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۷:۱۶:۵۶
خوبی افشین جان؟ چه خبر از دکتر روازاده؟!
بنده نفهمیدم شما بالاخره نظرت اینه که انتقادات دکتر توکلی تندتر بشه یا کندتر؟!
فکر کنم بیشتر دنبال فیلتر شدن مجدد الف هستی. وگرنه اتفاقی نیفتاده. یه مطلب نادرستی منتشر شده و سایت فیلتر شده. (887684) (moderator22)
 
مهرشاد قرباندوست
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۷ ۱۱:۰۶:۵۲
شما خوبی آقای م مردم. راستی این چند وقت که الف نبود تو چکار می کردی؟ تعطیلات کجا رفته بودی؟
آخه هروقت اومدم تو الف همیشه بودی. باشن. خوش میگذره. (889145) (moderator22)
 
فرخ نژاد
United States
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۰۹:۵۳:۳۶
آقای دکتر توکلی راستش را بخواهید نمی توانم خوشحالی خود را نه بخاطر محدودیت ایجاد شده در آزادی بیان بلکه بخاطر اینکه به هرحال صابون دادستانی به تن امثال شمای اصولگرا هم خورد تا میزان پایبندی قوه قضاییه این کشور به حفظ آزادیهای مشروع را از نزدیک بچشید پنهان کنم. هنگامی که رفتارهای اینچنینی و بدتر از آن با رسانه های اصلاح طلب می شد شما ساکت بودید و یا حتی خوشحال. اکنون خود نحوه رفتار دادستانی را از نزدیک دیدید :با یک تماس تلفنی و حرف شفاهی و به همین راحتی کسی را از حق قانونی خود محروم میکنند.اگر اشتباه نکنم در قضیه دعوت از سخنگو یا نمیدانم چکاره وزارتخارجه امریکا هم گفته بودید به قانون مورد استناد دادستانی انتقاد دارم ولی آن را اجرا می کنم. آقای دکتر! بالاخره چکار باید کرد؟ این رفتارها تا کی باید ادامه داشته باشد.اگر اینها نشانه نقض قانون اساسی و آزادی بیان نیست پس چیست/ شما برای رفع این محدودیتها و اصلاح این روشها به عنوان نماینده ملت چه کرده اید؟ (887175) (moderator22)
 
تيمور
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۰:۰۹:۱۰
سلام
اگر در مابقي پرونده ها هم مثل بستن عجولانه سايت الف برخورد ميكنند پس """توخود حديث مفصل بخوان از اين مجمل""""
وانگهي
گيريم كه مردم دردشونو تو اين سايتها نگن
گيريم سانسور و... اجرا بشه
ولي آيا چيزي وعقده اي از دل مردم پاك وديندار وولايت مدار اين مرز و بوم پاك ميشه؟
بخدا اين ره كه ميروند به تركستان است.
در فيلم بازديد سرزده آيت الله لاريجاني رياست محترم قوع قضاييه كه از تلويزيون چندي پيش پخش شدوهمچنين از برنامه ي سرزده در خبر 30/20 كه از نحوه رسيدگي به امور مردم در مجتمع هاي قضايي پخش شد همگان ديديم كه چه وضعي حاكم بود.
ما مردم كه ميدانستيم وضعيت درقوق قضاييه و محاكم و مجتمع ها چگونه بوده چگونه هست وچگونه خواهد بود. آنهايي بفهمند كه خبر نداشتند ودور ازمردمند.
والسلام. (887188) (moderator22)
 
من
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۰:۱۱:۴۶
سایت های خیلی بهتر از الف هم هست که میشه استفاده کرد.
(887190) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۴:۰۹:۴۳
در بین سایت های اصولگرایان، هیچ سایتی به پای الف نمی رسد. حتی آن اصولگرای فیلتر شده هم جرأت سایت الف را ندارد.
مهمترین ویژگی سایت الف، توجه به نظر بازدیدکنندگان (داخل و خارج) است. زیرا کسی که به الف برای ابراز نظرش پناه می برد و نظرش را هم مودبانه می نویسید، به ابادی کشور و آینده اش ایمان دارد و برانداز نیست. ولی متاسفانه مسئولین به این مسئله واقف نیستند. به همه مسئولین اخطار می کنم چنانچه دریچه سوپاپ اطمینان سایتهایی مانند الف بسته شود، شاهد روزهای بسیار بدی خواهیم بود؛ روزهای سختی که هیچ چیز حریف آن نخواهد بود. (887478) (moderator22)
 
جاوید
Germany
۱۳۹۱-۰۵-۰۶ ۰۱:۵۸:۵۹
منظورتان سایتهای منافقین , صهیونیستها , ربع پهلوی ها, وابستگان به سیا , سلفی ها , وهابیها , بی بی سی منافق و استعمار گر و..... کدام یک از اینها مد نظر جنابعالی است . (887968) (moderator22)
 
United Kingdom
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۰:۱۸:۴۱
با آنکه خاطره خوبی از دوره ای که آقای توکلی وزیر کار بود ندارم ولی در قالب نماینده و گرداننده سایت بسیار خوب عمل کرد. الف واقعا منصفانه عمل میکند و باز ترین سایت فعلی در ایران است . واقعا استدلال آقای توکلی صحیح وقوی بود. آقای توکلی خسته نباشی. (887197) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۰:۳۱:۱۷
از راه اندازی مجدد این سایت بسیار متاسفم چون هیچ تفاوت ماهوی با بی بی سی ندارد البته تکلیفمان با معاندین روشن است ولی این سایتها با مطالب تفرقه انداز به مراتب بدتر از سایتهای خارجی هستند
این یک نظر است به یقین جرات پخش آن را ندارید مگر تیکهای منفی آن را افزایش دهید (887210) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۱:۱۹:۲۴
زدی تو خال
حرف دل ما رو گفتی
اینا جای بی بی سی و رو پر کردن تو جامعه
پیشنهاد میکنم که اگه می خوان اینطور ادامه بدن قشنگ پاشن برن خارجه زیر پرچم یکی دیگه هر کار بخوان بکنن آزادن (887279) (moderator22)
 
جعفریان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۴:۲۰:۲۶
امثال شما دست پروردگان امریکا خیال کرده اید می توانید با زدن نعل وارونه و معرفی خود به جای یک طرفدار حکومت، سر دیگران را شیره بمالید.
به کوری چشم افراد دورویی همچون شما که برای رد گم کردن و پاشیدن تخم نفاق و کینه به صورت یک طرفدار حکومت در می آیید، ما کشورمان را با همین سایت الف می سازیم و شما نیز آرزویتان را به گور خواهید برد. اگر راست می گویید که طرفدار ازادی و دموکراسی هستید، مردانه و به نام یک ایرانی وارد شوید و حرفتان را بزنید. هیچ اتفاقی هم نمی افتد. سالهاست در ایران و با ای پی ایران تندترین نظرات اصلاحی و اعتراضی را در انواع سایتها داده ام و کسی هم نگفته بالای چشمت ابروست. شناسایی من هم 5 دقیقه بیشتر وقت نمی برد.
شما می خواهید با این نظرات کاتولیک تر از پاپ خود وانمود کنید که ظرفیت هیچ اصلاحی نیست و خفقان سراسر کشور را فرا گرفته و افراد طرفدار حکومت همه خنگ و احمق و خشن هستند. ولی بدانید که در این کارتان موفق نخواهید شد و راه به جایی نخواهید برد.
برای اینکه به اشتباه نیفتید، به شما عرض کنم که من طرفدار هیچ حکومت و دولتی نیستم. طرفدار عدالتم. هر حکومتی که عدالت را اجرا نماید، دست او را به گرمی می فشارم. از طرفی با طرفداران حکومت هم سر و کار دارم و حتی 1 درصدشان هم مانند امثال شما فکر نمی کنند. پس شما دارید نعل وارونه می زنید و عرض خود می برید و زحمت ما می دارید. (887492) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۲۰:۴۴:۵۶
یک ایرانی برای نظر دادن در سایت الف چه نیازی به وی پی ان دارد؟! (887821) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۲:۵۸:۴۵
نه بابا ! مشخصه از اون افرادی هستی که بجز خود کسی را قبول نداره! لاقل نظر به این ماهی دارین ، اسمت هم می نوشتی عزیز دل برادر . تو که کارت با معاندینه (887400) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۸:۲۷:۰۲
درود بر الف

نیست بر لوح دلم جز الف قامت یار (887734) (moderator22)
 
مهدی
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۰:۴۳:۰۹
الف ! ای کاش به این آزادی که می گفتید پایبند بودید ، شما هم مثل خیلی ازسایت های خبری دیگه کامنت ها را گزینشی و جهت دار منتشر می کنید ، بنده بارها مطلب مستند و منطقی و بدون هیچ گونه توهینی را فرستاده ام در و منتشر نشده ! (887222) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۰:۵۳:۱۰
این درد بی درمان به شما هم رسید جناب آقای توکلی (887239) (moderator22)
 
مصطفی
United States
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۱:۰۴:۲۳
متاسفانه ما قوه ی قضامون خیلی در این چن سال ضعیف عملکرده هر جایی هم که ازش انتقاد شده فقط جلوی انتقاد واستاده اخه یکی نیست به من بگه چرا اون عقرب سیاه تو محاکمه اولش تبرئه شد یا چرا تو مفاسد اقتصادی ما انقدر ضعف در این قوه دیدیم این ها و صد ها نمونه دیگر از خود قوه و قضات محترم ان گواه حرف من است اشتباه در قضاوت وقتی قابل چشم پوشی است که همه چیز به هم گره خورده باشد و قاضی از روی حداقل شواهد مجبور به حکم باشد برای مثال این خبرو داشته باشین که( بابایی 12 میلیون متر زمین بی زبون رو در تهران خورده بوده فلذا به عنوان بزرگترین زمین خوار تهرون ، گرفتندش و زدن پس کله اش همه 12 میلیون متررو از حلقش کشیدند بیرون که دست مریزاد ، اما ، در خبر ها آمد که جناب زمین خوار مربوطه فقط به دو سال حبس تعزیری محکوم شده ،‌لابد قاضی محترم عقلش از ما بیشتر میرسه و این حکم ، مر قانونه ، لکن نمیترسید احکام اینچنینی بدآموزی داشته باشه ؟.... حساب کنید دیگه ،... 12 میلیون متر زمین ،‌حدود 730 روز زندون ، یعنی به عبارتی برای هر 165 هزار متر ، 24 ساعت زندون ، اون هم زندون قابل خرید .خب دور از جون گلاب به روتون ادم دو دوتا چارتا کنه با این قیمت زمین ، می ارزه دیگه ، نیست ؟ بد آموزی نداره ؟ واحد مرکزی خبر ) اگه قاضی عادل باشه که همچین حکمی نمیده ........... میتونید برای انتشار هر جا رو که خواستید حذف کنید تا به اقایان برنخورد اقایانی که نوکر همین مردمند ! وخود به ان معترف و این داستان ادانه دارد.................... (887256) (moderator22)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۱:۰۴:۲۵
راستی کار مرتضوی که سرپرست تامین اچتمائی به کجا انجامید. (887257) (moderator22)
 
شبستری
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۱:۰۵:۱۴
با سلام در دومین قسمت سری جدید خنده بازار(این هفته) قسمتی در سیما پخش شد بدین مضمون: مثلا دادگاه رسیدگی به اختلاس بزرگ تشکیل و متهم اصلی را با سوت و کف و آواز ((خود متهمه بله ..... ))به جلسه دادگاه میاورند و آنجا که قاضی محترم از متهم میپرسه حالا پولهارو چکار کرده ای؟ متهم جواب میدهد به زنم داده ام در این لحظه نماینده دادستان که در بغل دست قاضی نشسته محکم دستشو به میز میکوبه و میگوید اعتراض دارم ودر حالی که قاضی ازشدت ضربه یکمتر به هوا میپرد میگوید اعتراض وارد است . نماینده دادستان رو به متهم میگوید : چند بار به تو گفتم پولها رو به زنت نده!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟.حالا منظور بنده اینست که کار سایت الف بالاتر از اینکه نبوده پس چرا کسی با صدا و سیما کاری ندارد؟ البته من ضمن تایید اینگونه برنامه های صدا و سیما عرض میکنم تازه اینگونه برنامه های سیما ناکافیست و افکار عمومی را ارصاء نمیکند . (887261) (moderator22)
 
احمد
United States
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۱:۴۲:۴۷
جناب آقای توکلی عزیز:
شیر مادرتان حلالتان باشد. هیچوقت از گفتن حق فروگذار نکنید مصدق یک نفر بود و مدرس هم یک نفر ولی دیدیم چطور جلو جیره خواران و مزدوران ایستادند و تا خدا خدائی میکند مردم قدر و منزلت آنها را میدانند (887310) (moderator22)
 
نوید
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۲:۳۸:۱۹
از رفع فیلتر سایت واقعا خوشحال شدم،موضوع کاهش سربازی را دوباره کنید؟ (887370) (moderator22)
 
نادر
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۲:۴۹:۵۲
راستی , مرغ کیلویی چنده الان ؟؟ (887384) (moderator22)
 
جاوید
Germany
۱۳۹۱-۰۵-۰۶ ۰۲:۱۰:۴۱
اگه شما هم مثل مردم ایران مشکل با مرغ ها داشتید , مدونستید قیمت اش چنده . شما مثل همیشه نگران نباشید , مرغ ها خدمتتان می آیند . آی از این پولدارها .! (887975) (moderator22)
 
علی از هشترود
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۲:۵۱:۱۸
جهت بقای "الف " : الحمداله هیچ ملالی نیست ، خروس بهتر از مرغ است ، مردان از اینکه در مراجعت به منزل بار کمتری (خرید) دارند ممنونند، زنان مراعات می کنند و کم توقع شده اند، فقط تنها مشکلی و دغدغه ای که مردم نجیب و شریف دارند اینه که ایا شهرداران محترم اجازه نگه داشتن اسب و الاغ را خواهند داد یا خیر ؟ در این خصوص اگر مسئولین محترم و ارزشمند و مردم دار جلسه ای تشکیل دهند دیگر نیازی به اسفالت و ماشین حتی گوشت و تخم مرغ هم نخواهیم داشت چراکه در کنار اسب ، 2 تا گوسفند و چند تا مرغ ایرادی نداره( ماده 100 داریم)!! در نهایت از پاکترین دولت! کم در امدترین مسئولین ! نهایت امتنان را داریم ! (887386) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۲:۵۲:۱۵
تو کشور ما ، همه انتقادات مصادیق مجرمانه دارند , به جز انتقاد از گروه انحرافی و گروه فتنه ! (887388) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۴:۲۳:۵۸
فعلاً بهترین هدف همین گروه فتنه!!! است که جان می دهد بروی توی شکمش و هیچ کسی هم کارت ندارد! یک نفر می گفت: از بس فحش کروبی و موسوی در سایتها داده ام و همه شان هم درج شده، از خودم بدم می اید! (887497) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۳:۱۵:۲۱
خوب ارتش کامنت گذاران وارد عمل بشه (887418) (moderator22)
 
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۴:۲۰:۳۹
باز شدن مجدد سایتان مبارک شما و ملت همیشه پشت اینترنت ایران .
آقای دکتر توکلی عزیز ؛ "مبارزه با فساد " قولی بود که به مردم دادی و مردم هم به شما اعتماد کردند و شما را وکیل و نماینده خود انتخاب کردند ، پس در این راه دشوار ثابت قدم باش که مردم با شما هستند . (887493) (moderator22)
 
مصطفي اصل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۷:۰۶:۴۱
با سلام بنظر بنده فيلتري روي نوشتار مردمي نصب نماييد تا از درج جملات توهين آميز جلوگيري كند و يا فردي مسئول باشد كه بهنگام خواندن نوشتار توهين آميز آنها را حذف كند. بديهي است دليل ندارد كه سايت محترم و عمومي مركز تاخت و تاز و جولان بي حرمتي ها باشد. ضمنا هر كس كه نظري صائب دارد حتما شماره تلفن خود را درج نمايد كه ديگران بتوانند با تماس ايشان نظراتشان را مورد بررسي و اصلاح بگذارند.
همچنين اينگونه آزادي ها اگر دستخوش تخلفات بشود حتما با مشكلاتي مشابه روبرو خواهد بود. لذا از انديشمندان و اظهار نظر كنندگان درخواست ميشود نظرات سازنده و تحليلي ارسال نمايند كه شان ما نويسندگان نيز حفظ شود.
در خاتمه براي ارائه يك اثر و كار خوب و مناسب لازم است همه و همه دست در دست هم دهيم تا نتيجه مطلوب حاصل گردد. (887674) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۷:۵۲:۱۷
آقای توکلی سلام
قانونگذار شما هستید و ناظر هم خودتون. اینکه می فرمایید "مدیرمسئول شناخته شده" یعنی چی؟ چه فرقی بین شما و دیگران است؟ اگر کسی حرف اشتباهی می زند (حتی در غالب کامنت) در هر سایتی که باشد قانون باید یکسان برخورد کند. مدیرمسئول شناخته شده و شناخته نشده رانت است و فقط با توجیهات شما نمایندگان مطابقت دارد که پول های گزاف برای اجاره خانه به خودتون اختصاص می دین و بعد از اقتصاد هم انتقاد می کنید. دو شغله بودن را در دستگاه اجرایی بوق و کرنا می کنید و نمایندگان مجلس در دانشگاه ها و فدراسیون های ورزشی پست های مهمی چون ریاست دارند. حضرت آقا فرمودند اگر اعتراضی دارید قانون را اصلاح کنید (887708) (moderator22)
 
علی ولی الله
۱۳۹۱-۰۵-۰۶ ۱۶:۳۱:۳۷
چرا فک میکنی که توکلی کامنت اتو میخونه ؟؟؟ که میگی توکلی سلام ؟؟؟؟ (888465) (moderator22)
 
دل خون
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۱۸:۱۳:۳۰
""""نوشته ی بی مخاطب""""

متاسفانه مسئولان ارشد قدم به قدم در برهم زدن عدالت پیش می روند


بیایید همگی یادمان باشد و به هم یادآوری کنیم که زندگی ارزش غصه خوردن ندارد

اما
افسوس
که
دلمان خون است......................! (887723) (moderator22)
 
علی
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۲۰:۲۸:۵۲
ما ایرانی ها چقدر تعارفی و... هستیم! همه جور باهامون برخورد می کنن، آخرش هم در هر جمله ای یکبار "محترم" خطابشون می کنیم. (887811) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۱ ۰۱:۱۴:۳۲
نکنن و بازم فیلتر شن علی جان؟؟!! (894036) (moderator22)
 
مهندس نفت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۲۲:۲۶:۵۲
خیلی خوشحال شدم که سایت رفع فیلتر شده. بازم مثل قبل ادامه بدین. (887857) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۲۲:۳۶:۱۷
الف را خدا رفع فیلتر کرد.تا حالا نمی دانستم من بدبخت معتاد شده ام (فکر بد نکن منظورم به سایت الف است)روزی 20 بار سر میزدم ولی افسوس که نبودی!!! (887870) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۶ ۱۶:۰۹:۴۷
خرمشهر را خدا آزاد کرد
الف را خدا رفع فیلتر کرد
جالب بود (888439) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۰۵ ۲۳:۳۷:۱۵
سلام دکتر . خوشحالم از رفع فیلترتون .مدت هاست داریم افزایش مدت سربازی را دنبال می کنیم . لطفا کمک کنید حداقل برای کسایی که قبلا یه قسمتی از خدمتشونو رفتن اما به علت قبولی در کارشناسی ارشد ترخیص شدن همون قانون قبلی اجرا بشه (887897) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۰۶ ۰۱:۰۴:۲۰
سلام
خوشحالم که برگشتید. همانند گذشته مسیر را ادامه دهید و از موانع پیش رو تردید به دل راه ندهید. (887944) (moderator22)
 
اسپام
۱۳۹۱-۰۵-۰۶ ۰۳:۰۹:۵۵
توکلی فیلتر بد دردیه‌؟ درکت میکنم. (888000) (moderator22)
 
م. محمد
Canada
۱۳۹۱-۰۵-۰۶ ۰۷:۵۸:۴۵
ای کاش آقای توکلی ، یه گزارشی هم از تلاشهایشان به عنوان یک انسان آزاد اندیش و نماینده مجلس ، از تلاشهایشان برای دفاع از آزادی بیان مخالفانشان که دستشان از مقامات کوتاه است هم بیان می کردند ! (888055) (moderator22)
 
مهرشاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۶ ۱۲:۵۱:۵۳
یک سوال دارم. چرا فیلتر شدن سایت الف طی 2 بار اونهم در ماه رمضان اتفاق افتاده؟
تا جایی که من یادم میاد- چون از خواننده های قدیمی هستم- این سایت در رمضان ۱۳۸۷ هم فیلتر شد. (888206) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۶ ۱۶:۰۹:۱۵
به دلیل اینکه در هر رمضان دولت یک قضیه ای رو راه می اندازه یک سال گوشته یک سال مرغه یک سال چای و خلاصه الف هم طاقت نمیاره و به دولت دری وری میگه بخاطر همین دولتی ها فیلترش می کنن
عدالت از بین رفته (888438) (moderator22)
 
سپاس علوی
۱۳۹۱-۰۵-۰۶ ۱۹:۳۹:۰۰
آقای توکلی تا حالا چندین بار براتون کامنت گذاشته بودم و به شما هشدار داده بودم. نمی دونم دیدید یانه. سایت شما در پوشش اخبار و تجزیه خیلی یکطرفه و گاهی مجرمانه عمل میکنه. از یکطرف شده دشمن رئیس جمهور و تیتر های توهین آمیز میزنه. هر کسی هم هر توهینی به رئیس جمهور که دلش بخواد رو کامنت میزاره و اسمشو میزاره آزاد اندیشی. خوب شما خودتون انصاف بدین این جور خبر رسانی عقلیه و شرعی درسته؟ از طرف دیگه یه شخصی مثل مطهری تو این سایت مصونیت داره. اگه شما یه خبرانتقادی یا یه تحلیل تو سایت الف دیدید به ما هم خبر بدید. به هر حال فکر میکنم فیلتر موقت تلنگری باشه که عادلانه تر عمل کنید (888634) (moderator22)
 
۱۳۹۱-۰۵-۱۱ ۰۱:۱۳:۰۳
چقد شما انتقاد پذیر هستید!!... (894034) (moderator22)
 
فری
United States
۱۳۹۱-۰۵-۰۷ ۰۹:۴۰:۲۳
بازگشت الف مبارک . در ماه مبارک رمضان بازگشت همراه با آبرو داری و افتخار الف مبارک . اماعجب از مردان قانون که خودشان رعایت قانون را نمیکنند و تلفنی به یک نفر دیگری دستوری را شفاهی میدهند !!!؟
یعنی نمیدانند که این دستورات بایستی کتبی به مقام ارشد آن روزنامه یا سایت داده شود . آنهم همراه با مهلت قانونی رفع مشکل ذکر شده !؟
بر فرض کسانی هم از شماها ( در سه قوه ) اشکال و انتقاد و ایراداتی داشته باشند . یعنی ابراز نظر انتقاد گونه جرم است و کسی نمیتواند حرفش را بزند !؟
پس ایجاد فضای انتقاد و نقد که رهبری فرمودند چه میشود !؟ (889007) (moderator22)
 
هادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۷ ۰۹:۴۵:۴۳
آیا علت واقعی فیلتر شدن یادداشتهای خوانندگان بود یا یادداشت آقای توکلی که به موضوع اعتبارنامه نمایندگان و تصریحاً به «فساد سیستمی» اشاره کرده بود؟
لطفا یک مطلع پاسخ بده! (889013) (moderator22)
 
کهریزک
۱۳۹۱-۰۵-۰۷ ۱۰:۰۴:۴۷
راستی , از استیضاح وزیر کار و برکناری مرتضوی چه خبر ؟؟ (889036) (moderator22)
 
میلاد
۱۳۹۱-۰۵-۰۷ ۱۲:۰۰:۲۷
لطفا" یه نظرسنجی هم در مورد " پیش بینی مردم ایران از آینده ی بحران سوریه " درسایتتون بگذارید. باتشکر (889187) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۰۷ ۱۲:۳۱:۱۱
متاسفانه برخی تحمل انتقاد و حرف راست ندارن (889230) (moderator22)
 
ایمان
۱۳۹۱-۰۵-۰۷ ۱۳:۳۰:۵۹
راستی ، از استیضاح وزیر کار چه خبر ؟ (889363) (moderator22)
 
سینا
۱۳۹۱-۰۵-۰۸ ۲۱:۵۷:۰۴
خدمت دادستان محترم سلام عرض میکنم.

احتراما" ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما به عرض میرساند که اینجانب که از جمله مردم عادی و غیر سیاسی میباشم همکاران شما را فقط وقتی نسبت به آنها کم لطفی میشود و بقول معروف قهر میکنند, از طریق رسانه های بیگانه خارجی شناخته و از حضورشان مطلع میشویم ...

بنابراین از حضور محترمتان خواهشمند است که هم اکنون که در راس کار میباشند کمی از سخت گیریهایشان بکاهند و بقول معروف با همدیگر پیاده راه برویم و دوست باشیم.

از حضور محترمتان بخاطر رعایت امورات اسلام و مسلمین و سخت گیری در برآورده شدن حقوق مسلم ما مردم عادی که رعایت میکنید بسیار ممنون و سپاسگذار هستیم.

ارادتمند شما

فرزند شهید
سینا (891273) (moderator22)
 
سمانه
۱۳۹۱-۰۵-۰۹ ۱۳:۳۰:۱۸
قصه فیلتر شدن سایت الف :
انتشار نظرات بجا و به حق ملت دردآشنای ایران ! (892130) (moderator22)
 
قاف
۱۳۹۱-۰۵-۰۹ ۱۳:۴۹:۵۳
چراحرف حق نمیشه زد ؟ مگه شما جای حق نشستید که دخالت میکنید .سراپا تقصیرها... (892162) (moderator22)
 
بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۵-۱۰ ۱۱:۴۰:۰۵
در اين جامعه مشخص نيست كدام افراد خوب و كدام افراد بد هستند زيرا هر روز جاي اين افراد عوض ميشود و يك فرد گاهي خوب و گاهي بد است به نظر من هر روز افراد خوب و بد را مثل قيمت ارز و سكه مشخص نمايند تا ما از افراد بد انتقاد و از افراد خوب تعريف نماييم (893209) (moderator22)
 
۱۳۹۳-۰۲-۲۸ ۲۱:۳۱:۳۳
شما را به خدا شما را به عزیزتان قسم، قضیه فیلترینگ و رفع فیلتر را پیگیری کنید.

باور کنید ما مدیران سایت ها هم انسانیم.

ساعت غیر اداری فیلتر می کنند اما در ساعت اداری پاسخ تلفن را هم به سختی می دهند.

پاسخی (همراه با بدترین الفاظ و بدترین برخورد) که وضعیت و فشار روحی را بر مدیر سایت فیلتر شده چند برابر می کند.

خیلی حرف دارم، اما خسته ام، صدایم به هیچ جا نمی رسد.... . (2153170) (alef-10)
 
بهرام
۱۳۹۳-۱۱-۳۰ ۲۱:۱۷:۴۲
من یک ایرانی بسیجی جبهه رفته رشته تحصیلی ام حسابداری بازنشسته معتقدم اگر دستگاه قضایی ما با سلامت کار کند جامعه از لوس وجود مفاسد اقتصادی و فاصله طبقاتی پاک میشود و به مجلس توصییه میکنم قانونی وضع شود تا هر ساله توسط اداره اطلاعات دارایی های کل قضات و مدیران انان بررسی و در صورت مشاهده درصد افزایش غیر متعارف وی به دادگاه مربوطه معرفی گردد در ان صورت کل تشکیلات جامعه 70 درصد به سلامت نزدیک میشوند ما نمونها را در جامعه داریم مبیینیم . (2692427) (alef-10)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.