توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 397973
شکار طعمه از سایت دیوار/ راز سرقت به شیوه بیهوشی را فاش کرد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۴
سارق سابقه داری که پس از شکار طعمه هایش از سایت دیوار در ملاقات حضوی برای خرید کالا آنها را مسموم و دست به سرقت می زد،در زندان شناسایی شد.

به گزارش میزان، نهم تیرماه امسال فردی با مراجعه به کلانتری ۱۴ رسالت شهرستان کرج به مأموران اعلام کرد که در شهر تهران، در محدوده اتوبان آزادگان مورد سرقت قرار گرفته و سارق به شیوه بیهوشی اقدام به سرقت گوشی تلفن همراه وی به ارزش تقریبی دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان کرده است.

مالباخته که عکاس یکی از خبرگزاری های رسمی کشور است ، پس از حضور در کلانتری ۱۴ رسالت شهرستان کرج، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: آگهی مربوط به فروش گوش تلفن همراه خود را در "سایت دیوار" ثبت کرده بودم که شخصی تحت عنوان خریدار با تلفنم تماس گرفت. پس از توافق بر سر قیمت خرید گوشی، در محل پل آزادگان قرار گذاشتیم و جوانی حدودا ۳۰ ساله در محل حاضر شد. پس از توافق بر سر قیمت گوشی این جوان به بهانه گرفتن پول از برادرش ، اقدام به کرایه ی دربست یک خودرو سواری کرد و با یکدیگر به چهارراه بهار رفتیم. در آنجا ، این شخص طی تماس با برادرش خواهان چند دقیقه فرصت از بنده شد و نهایتا بنده را به خوردن یک لیوان آبمیوه دعوت کرد. به بهانه ی خرید آبمیوه از ماشین پیاده شد و پس از چند دقیقه با دو لیوان آب هویچ مجددا به ماشین بازگشت. به همان محل ملاقات اول خود در محدوده پل آزادگان بازگشتیم . در آنجا بود که این شخص مدعی شد پول خرید گوشی تلفن همراه توسط برادرش و از طریق سیستم شتاب بانکی به حساب بنده واریز شده و به این بهانه از من خواست تا از طریق ATM موجدی حساب خودم را چک کنم ؛ در حالیکه قصد مراجعه به پای دستگاه خودپرداز ( ATM ) را داشتم ، دچار سردرد و سرگیجه ی شدیدی شدم ؛ در آن شرایط تنها متوجه سرقت گوشی تلفن همراه خود توسط این شخص و فرار وی از محل شدم .

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "سرقت به عنف به شیوه بیهوشی" و به دستور شعبه پانزدهم دادسرای عمومی و انقلاب کرج ، پرونده برای رسیدگی در اختیار پلیس آگاهی شهرستان کرج قرار گرفت.

در ادامه رسیدگی به پرونده در پلیس آگاهی کرج، کارآگاهان موفق به شناسایی فردی به هویت مشخص در محدوده خیابان حافظ تهران شدند. بنا بر اظهارات این شخص ، وی اقدام به خرید گوشی تلفن همراه با کارتن مربوطه به قیمت یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان کرده و هیچ اطلاعی از مسروقه بودن آن نداشته است.

شخص خریدارِ گوشی تلفن همراه در اظهاراتش به کارآگاهان عنوان داشت : این گوشی را به همراه کارتنِ آن ، از فردی حدودا ۳۰ ساله خریداری کردم و با توجه به همراه بودن کارتن گوشی ، به هیچ عنوان فکر نمی کردم که این گوشی مسروقه است.

در ادامه رسیدگی به پرونده ، پرونده با اخذ نیابت قضایی از دادسرای عمومی و انقلاب کرج به دادسرای ناحیه ۱۱ تهران ارجاع و به دستور بازپرس شعبه سوم این دادسرا، پرونده برای ادامه تحقیقات به پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد.

با توجه به محل فروش گوشی تلفن همراه در محدوده خیابان حافظ و مجهز بودن مغازه به سیستم مداربسته ، کارآگاهان با بازبینی تصاویر بدست آمده و همچنین انجام چهره نگاری توسط مالباخته موفق به شناسایی تصاویر شخص سارق شدند.

با بهره گیری از تصاویر به دست آمده از متهم و همچنین سوابق مجرمین سابقه دار در پلیس آگاهی ، کارآگاهان موفق به شناسایی مجرم سابقه دار به نام محمد ۳۴ساله شدند که برابر سوابقش بارها به اتهام سرقت دستگیر و روانه ی زندان شده بود.

با شناسایی محمد به عنوان متهم پرونده و در ادامه تحقیقات پلیسی ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که وی چندی پیش توسط گشت کلانتری ۱۱۲ ابوسعید به اتهام همراه داشتن اسکناس های مجعول دستگیر و به دستور مقام قضایی روانه زندان شده است.

متهم محمد پس از انتقال به پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ و مواجه حضوری با مالباخته و همچنین خریدار گوشی تلفن همراه، صراحتا به سرقت گوشی تلفن همراه به شیوه بیهوشی و همچنین فروش مال مسروقه به مبلغ یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان اعتراف کرد.

متهم در خصوص انگیزه سرقت هایش عنوان داشت که سرقت هایش را برای تهیه هزینه مصرف موادمخدرش از نوع شیشه انجام داده است. وی در خصوص نحوه انجام سرقت هایش نیز به کارآگاهان گفت: از طریق سایت دیوار افراد را شناسایی می کردم. نهایتا پس از گذاشتن قرار ملاقات، به شیوه مسموم کردن با آبمیوه اقدام به سرقت گوشی های تلفن همراه افراد می کردم و گوشی های تلفن همراه را در محدوده خیابان حافظ می فروختم.

متهم در خصوص مدت فعالیت و محل های ارتکاب سرقت خود نیز عنوان داشت: از اواخر سال گذشته و در شهرهای تهران ، قم ، کرج و شیراز ، به این شیوه و شگرد اقدام به سرقت کرده ام.

سرهنگ کارآگاه حمدالله علیزاده ، رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت:با توجه به اعتراف صریح متهم به انجام سرقت های مشابه در تهران و همچنین تعداد دیگری از شهرستان های کشور و برای شناسایی سایر جرایم ارتکابی متهم و همچنین شناسایی و دعوت از سایر مالباختگان، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه ۱۱ تهران صادر شده است. لذا از شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا برای پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ در میدان حر – انتهای خیابان ۱۲ فروردین مراجعه کنند.
 
کلمات کلیدی : دزدی+سرقت +دستگیری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.