توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 491959
دستگیری سارق دانشجونما پس از ده‌ها سرقت از مراکز دانشگاهی
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۵
رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری زنی که با معرفی خود به عنوان دانشجو وارد مراکز دانشگاهی شده و اقدام به سرقت از دانشجویان کرده بود، خبر داد.

به گزارش ایسنا، چندی پیش در پی وصول اخبار و اطلاعات مبنی بر فعالیت یکی از مجرمان سابقه دار در زمینه خرید و فروش اموال مسروقه در مخفیگاهش واقع در شرق تهران ، کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ با شناسایی دقیق این مکان واقع در خیابان شهید مدنی و انجام هماهنگی با دادیار شعبه دهم دادسرای ناحیه 4 تهران ، به این محل اعزام و در بازرسی از آنجا موفق به کشف مقادیر متنابهی اموال مسروقه از جمله دو دستگاه لپ تاپ شدند.

با بررسی مشخصات دو دستگاه لپ تاپ کشف شده ، کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی اطمینان پیدا کردند که هر دو لپ تاپ دارای سابقه سرقت بوده و متعلق به یکی از دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی است، با حضور دانشجوی دانشگاه شهید بهشتی در پایگاه چهارم آگاهی ، وی ضمن شناسایی دو دستاه لپ تاپ در خصوص نحوه سرقت اموالش به کارآگاهان گفت : 25 اردیبهشت ماه در کلاس دانشگاه حضور داشتم، یکی از لپ تاپ ها نیاز به شارژ کردن داشت و به همین علت آن را به برق وصل کرده بودم و لپ تاپ دوم را نیز به صورت خاموش در زیر آن گذاشته بودم، میان دو کلاس درس بود که برای دقایقی بهمراه دوستان از کلاس خارج شدم اما زمانیکه به کلاس بازگشتم ، در کمال تعجب متوجه شدم که هر دو دستگاه لپ تاپم سرقت شده است.


کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی در تحقیقات از فروشنده اموال مسروقه اطلاع پیدا کردند که خانم جوانی به نام الهام متولد 1356 چند روز پیش از عملیات کارآگاهان پایگاه چهارم آگاهی ، دو دستگاه لپ تاپ مسروقه را به خریدار اموال مسروقه تحویل داده است.


کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی با شناسایی محل سکونت الهام . ت در خیابان شهید مدنی ، ضمن دستگیری و انتقال وی به پایگاه چهارم آگاهی در بازرسی از این محل موفق به کشف ده ها کارت دانشجویی متعلق به دانشگاه‌های مختلف تهران و همچنین ده ها کیف زنانه شدند.


الهام که پس از انتقال به پایگاه چهارم پلیس آگاهی چاره ای جز اعتراف و بیان حقیقت نداشت ، صراحتا به ده ها فقره سرقت از مراکز دانشجویی و سرقت اموال متعلق به دانشجویان بویژه دانشجویان خانم اعتراف کرد و در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: زمانیکه دانشجویان دختر قصد ورود به دانشگاه را داشتند ، به همراه آنها وارد دانشگاه می شدم؛ حتی با آنها در کلاس اساتید حاضر می شدم تا زمان مناسبی برای سرقت اموال دانشجویان پیدا شود. معمولا دانشجویان در میان کلاس‌ها ، کیف ها و دیگر اموال خود را داخل کلاس جا می گذارند و خودشان از کلاس بیرون می روند و همین زمان ، بهترین زمان برای انجام سرقت است و بیشتر کیف های پول و کارت های دانشجویی را سرقت می‌کردم .


او در ادامه اعترفاتش به کارآگاهان گفت: چند هفته پیش برای سرقت به دانشگاه شهید بهشتی رفته بودم ؛ در آنجا بود که توانستم لپ تاپ هایی که داخل یکی از کلاس ها قرار داشت را به راحتی برداشته و با خود از دانشگاه خارج کنم. الهام در خصوص علت سرقت مدارک شناسایی دانشجویان نیز گفت: مدارک شناسایی دانشجویان را به خاطر آن سرقت می کردم که بتوانم از کارت های دانشجویی آنها برای تردد در سطح دانشگاه های تهران استفاده کنم.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه فخرالدین افراسیابی ، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت: متهم در اعترافاتش صراحتا به ده ها فقره سرقت از مراکز دانشگاهی اعتراف کرده که از جمله آنها می توان به دانشگاه قلهک ، علم و صنعت ، کشاورزی کرج ، دانشگاه آزاد واحد جنوب ، دانشکده پرستاری دانشگاه تهران ، دانشگاه آزاد واحد شمال ، دانشگاه آزاد واحد اسلامشهر ، دانشگاه علامه طباطبایی ، دانشگاه آزاد واحد جنوب ، دانشگاه شهید بهشتی ، دانشگاه علم و فرهنگ ، دانشگاه آزاد رودهن ، دانشگاه الزهرا ، دانشکده پزشکی دانشگاه آزاد واحد تهران و .... اشاره کرد.


رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، در پایان این خبر گفت : از کلیه شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد سرقت قرار گرفتند دعوت می شود تا برای پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ در سیدخندان خیابان ابوذر غفاری ـ جنب کلانتری 120 سیدخندان مراجعه کنند.
 
کلمات کلیدی : سرقت،سارق،دستگیری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.