نظر منتشر شده
۱۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 489674
ترامپ در لهستان:
باید جلوی پیشرفت برنامه‌های مخرب ایران در منطقه را بگیریم/ در حال بررسی «اقدامات بسیار سخت» علیه کره شمالی هستم
بخش خبری الف، ۱۵ تیر ۹۶
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۷
رئیس‌جمهور آمریکا در کنفرانس خبری مشترک با همتای لهستانی خود بار دیگر ایران را به انتخابات مخرب در منطقه متهم کرد.

به گزارش تسنیم، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در کنفرانس خبری مشترک با همتای لهستانی خود در «ورشو» درباره موضوعات مختلف از جمله سوریه، کره شمالی و ایران اظهارنظر کرد. 

وی درباره کره شمالی گفت: «شرم‌آور است که آنها دارند اینطوری رفتار می‌کنند. آنها در حال رفتار به صورتی بسیار بسیار خطرناک هستند و بایستی اقدامی در این مورد صورت داده شود.»

ترامپ در واکنش به سوالی درباره اینکه آیا دولت آمریکا در حال بررسی گزینه اقدام نظامی است، بدون اشاره به جزئیات بیشتر گفت آمریکا در حال بررسی «اقدامات بسیار سختی» است. وی گفت: «تا آنجا که به کره شمالی مربوط می‌شود باید ببینم چه اتفاقی پیش می‌آید.»

رئیس‌جمهور آمریکا اضافه کرد: «من گزینه‌های بسیار سختی دارم که درباره آن فکر می‌کنیم. این به معنی آن است که آن اقدامات را انجام خواهیم داد. خط قرمز ترسیم نمی‌کنم.»

ترامپ در بخش دیگری از این کنفرانس خبری به موضوع مبارزه با گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه پرداخت و پیش‌بینی کرد که شهرهای «رقه» در سوریه و «موصل» در عراق به زودی از چنگ گروه تروریستی داعش آزاد شوند. 

رئیس‌جمهور آمریکا تصریح کرد که حل بحران سوریه به راه حل سیاسی نیاز دارد. وی در توضیح درباره چنین راه حلی، به تکرار ادعاها علیه ایران پرداخت و گفت: «راه حلی که جلوی پیشرفت برنامه‌های مخرب ایران را بگیرد و مانع بازگشت سازمان‌های تروریستی شود.»

او گفت که آمریکا قویا به رفتار بد کره شمالی پاسخ خواهد داد. او البته دقیقا نگفت که منظورش از این اقدامات چیست.

ترامپ گفت که باید به کره شمالی بگوئیم که رفتارهای بسیار بد آنها عواقبی درپی خواهد داشت.

رئیس‌جمهور آمریکا درباره داعش هم اظهاراتی مطرح کرد.

وی تاکید کرد در عراق و سوریه اقدامات خوبی برای مقابله با داعش صورت گرفته و به زودی رقه و موصل از دست تروریست‌ها آزاد خواهد شد. 

او درباره سوریه گفت که ما این موضوع را به رسمیت می‌شناسیم که سوریه به راه حل سیاسی نیاز دارد؛ راه حلی که مانع از پیشبرد دستور کار مخرب ایران شود و به سازمان‌های تروریستی اجازه بازگشت ندهد.

وی در این نشست باز هم علیه «سی‌ان‌ان» حرف زد و باز هم آن را «اخبار جعلی» خواند.

ترامپ در پاسخ به سوالی درباره کره شمالی گفت که او نمی‌خواهد درباره اقداماتش حرف بزند و مانند باراک اوباما، «خط قرمز» نمی‎کشد.

در بخش دیگری از این کنفرانس خبری، خبرنگاری درباره دخالت روسیه در انتخابت ریاست جمهوری 2016 آمریکا سوال کرد.

ترامپ با تایید بر اینکه «شاید روسیه و شاید کشورهای دیگری» در تلاش برای مداخله در انتخابات بودند اما سوال اینجا است که چرا باراک اوباما که از آن اطلاع داشت، کاری نکرد.

رئیس‌جمهور آمریکا گفت که «سیا» در ماه آگوست به اوباما درباره تلاش روسیه برای مداخله در انتخابات اطلاع داده بود اما او با وجود این همه زمانی که تا ماه نوامبر داشت، کاری نکرد.

ترامپ افزود که اوباما به این دلیل کاری نکرد چون فکر می‌کرد هیلاری کلینتون انتخابات را پیروز می‌شود.
 
کلمات کلیدی : ترامپ + آمریکا + ایران+کره شمالی+پرتاب موشک
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۵ ۱۷:۵۱:۲۵
چگونه است که هر بار تحریم‌ می‌شویم، به ادعای مقامات دولتی، جزء تحریم‌های مندرج در برجام نیست! اگر قرار بود تحریم شویم پس چرا مذاکره کردیم؟ از طرفی دائما باید منتظر تحریم‌های جدیدی باشیم و از طرف دیگر پاسخ بدعهدی را با زدن چوب حراج به منابع ملی می‌دهیم! (4461462) (alef-11)
 
فرهود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۵ ۲۰:۲۳:۳۰
تقریبا مطمئن هستم که آقای روحانی و تیمش از روی عمد این کار رو انجام میدن. وگرنه هر دلسوزی میدونه که این کار به ضرر کشور هست. (4461542) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۵ ۱۷:۵۱:۵۹
با این دیپلماسی منفعلانه که دولت دارد قول می‌دهم که چند سال دیگر تمام املاک و دارایی کشور در خارج توسط آمریکا مصادره و عواید آن سرازیر جیب منافقین خواهد شد. (4461463) (alef-11)
 
آرمین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۵ ۱۸:۲۰:۲۲
همه اقدامات آمریکای ضد ایران، به قدرتمندتر شدن ایران منجر خواهد شد. نمونه عینی اون ساخت موجودی به نام داعشه که عملا برای مقابله با اون، نیروهای قدرتمندی در کل منطقه با سازماندهی ایران تشکیل شده که دشمن اصلی را نه داعش بلکه آمریکای جنایتکار میدونن. (4461476) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۱۵ ۱۹:۵۶:۵۳
بابا این ترامپ هم از بیکاری با این حرفهاش هی نمایش میده یک دفعه به ایران گیر میده میره اونور تر به کره جنوبی گیر میده هوچیه کلا (4461525) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۶ ۱۰:۰۱:۴۴
بايد هم گير بده. چون دست پرورده اش (داعش) را با موشک داغون کرد. (4461883) (alef-11)
 
Czech Republic
۱۳۹۶-۰۴-۱۵ ۲۳:۲۶:۴۱
از اقدامات "سازنده" آمریکا در منطقه هم لابد تاسیس داعش بود!!! (4461676) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۶ ۰۱:۳۶:۱۲
آقای ترامپ لطفن"کم گوی وگزیده گوی "ایرانیان چه هیزم تری به شمافروخته اندکه صبح که ازخواب بیدارمیشویدتا شب دائم داریدایرانیان رابازبان تلخ تان میازارید. (4461741) (alef-11)
 
عبدالله
Germany
۱۳۹۶-۰۴-۱۶ ۰۹:۴۳:۰۷
وانمود نکنید که اگر برجام نبود آمریکا نمی توانست اقدامی علیه ایران انجام دهد. قبل از برجام تمام اروپا حتی روسیه و چین در مواقعی با آمریکا علیه ایران بودند و برجام باعث شد که آمریکا در مقابله با ایران تنها شود البته اگر دوستان دلواپس سنگ اندازی نمی کردند ثمرات برجام با سرمایه گذاری اروپا و ایجاد کار برای بیکاران بیشتر ميشد و ملت علاوه بر مصون ماندن از جنگ از منافع اقتصادی بیشمار برجام سود می بردند. (4461868) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۴-۱۸ ۰۸:۲۶:۵۷
هر عملی عکس العملی نیز دارد. آیا فکر کرده اید چرا با دقیق ترین برنامه ریزی ها، به یکباره نقشه ها بر آب می شوند؟ نقشه درگیری کشورهای عربی با ایران به وسیله سلاح های آمریکایی و مستشاری اسرائیل و آمریکا، چگونه به هم پیچیده است؟ بجز عنایت خداوند به ملت سلمان فارسی (سلمان محمدی) است. (4464912) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۳ ۰۸:۲۲:۴۵
امريكا دشمن است واز دشمن نبايد انتظار تعريف وتمجيد داشته باشيم همانگونه كه خود مان همه مشكلات جهان وكشور خودمان را از امريكا ميدانيم واصولا امريكا را معضل اصلي وگرفتاريهاي منطقه خودمان ميدانيم (4473069) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.