توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 435484
قولی که جان کری به نتانیاهو داد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۰۸
جان کری از پاریس به نتانیاهو زنگ زده و به وی قول داده که در نشست پاریس، قطعنامه تندی علیه اسرائیل صادر نشود و اگر احتمالاً تصمیمی هم اتخاذ شد، در مجامع بین‌المللی پیگیری نشود.
به گزارش فارس، «جان کری» وزیر خارجه آمریکا در تماس تلفنی با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به وی قول داد که نتایج نشست پاریس، در سازمان ملل یا دیگر مجامع بین‌المللی پیگیری نشود.

نشست پاریس با موضوع بررسی طرح فرانسه برای احیاء روند سازش میان اسرائیل و تشکیلات خودگردان، از امروز و با حضور نمایندگان 70 کشور آغاز شده است.

این نشست در حالی آغاز شد که حماس بیانیه داد و گفت نتایج کنفرانس پاریس، خیلی قابل‌تکیه نیست چون اسرائیلی‌ها برای تصمیمات مجامع بین‌المللی که در راستای منافعشان نباشد، اعتباری قائل نیستند.

از آن سو، خود بنیامین نتانیاهو هم بیانیه داد و گفت که این کنفرانس، حاصل توطئه مشترک فرانسوی و فلسطینی‌ها برای تحمیل «شرایط ناسازگار با منافع اسرائیل» به این رژیم است.

آنطور که جروزالم‌پست گزارش داده، جان کری در تماس تلفنی امشب، همچنین به نتانیاهو گفته که هیئت آمریکایی تمام تلاش خود را برای تعدیل لحن قطعنامه نهایی بکار بسته است.

نتانیاهو در این تماس گفته که با قطعنامه اخیر شورای امنیت سازمان ملل، به اندازه کافی به منافع اسرائیل ضربه وارد آمده و نباید اجازه داد، ضرر بیشتری به این منافع وارد آید.

تماس تلفنی جان کری و نتانیاهو هم ریشه‌ها و علل خاص خود را دارد.

کری که حالا قول داده کسی در هیچ نهاد بین‌المللی، هیچ یک از تصمیمات پاریس را دنبال نکند، در یک ماه اخیر به دلیل موضع دولت «باراک اوباما» رئیس‌جمهور فعلی آمریکا در قبال یک قطعنامه غیرالزام‌آور شورای امنیت سازمان ملل متحد، زیر آتش توپخانه انتقادهای اسرائیل و طرفداران آمریکایی‌اش بوده است.

قطعنامه مزبور، شهرک‌سازی صهیونیست‌ها در کرانه باختری و قدس شرقی را فقط محکوم کرده بود.
 
کلمات کلیدی : مذاکرات صلح پاریس+اسرائیل+جان کری+نتانیاهو
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.