توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 478883
بیانیه ارتش به مناسبت ۱۴ و ۱۵ خرداد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۳
ارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبت ۱۴ و ۱۵ خرداد بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش ایسنا، در این بیانیه آمده است:

امام خمینی(ره) در ایجاد الگویی نوین در اداره جوامع بشری و تأمین سعادت دنیوی و اخروی نقشی بی بدیل داشت و امروز سربلندی و سرافرازی ملت ایران در عرصه‌ های مختلف نبرد با دشمنان انقلاب اسلامی حاصل ولایت فقیه و مردم سالاری دینی است که تفکر هوشمندانه و خلاقانه آن امام راحل با تلفیق مبانی و آموزه‌های اسلام ناب محمدی(ص) و شرایط روز، آن را بوجود آورده و درکی جدید از شرایط تاریخی را فراروی سایر ملل و جوامع قرار داده است.

ارتش در ادامه بیانیه خود آورده است: امام خمینی(ره) متفکر بزرگ عصر حاضر و احیاگر اسلام ناب محمدی(ص) و بزرگ مردی بود که جهان را با اندیشه الهی خود از فرو رفتن در اندیشه‌های دنیا طلبانه قدرت های جهانی رهانید و اسلام را بعنوان یگانه مسیر رستگاری بشریت به جهان معرفی کرد. بزرگ مردی که منادی دین و عدالت و محبوبترین رهبر مسلمانان در جهان معاصر و پناهگاه عدالت ‌طلبان و ستمدیدگان بود و آن چنان گام برمی داشت که برکات آن برای همیشه باقی مانده و خواهد ماند.

ارتش جمهوری اسلامی ایران در ادامه بیانیه خود ضمن گرامیداشت سالروز قیام مردمی ۱۵ خرداد که سرآغاز نهضت بیداری اسلامی ملت ایران و نشانگر عمق پیوند معنوی مردم با آرمان های الهی و نمایش فداکاری ملت برای حفظ اسلام و برچیده شدن سلطه طاغوتیان بود، پیشتازی و پرچمداری جبهه اسلام واقعی توسط جمهوری اسلامی ایران را از نعمات وجود بابرکت امام خمینی(ره) در تاریخ ایران اسلامی دانسته و استمرار این حرکت بزرگ الهی را در حمایت از ولایت مطلقه فقیه و نایب برحق امام راحل، حضرت امام خامنه ای (مد ظله العالی) می داند و معتقد است امام خمینی (ره) یک حقیقت همیشه زنده است و اینک که ۳۸ سال از رحلت آن ابرمرد بزرگ انقلاب اسلامی می گذرد راه و صراط آن امام همام بعنوان یک اسوه و الگو باقی مانده و چراغ راه رهپویان ایشان خواهد بود.

ارتش در پایان بیانیه خود ضمن دعوت از آحاد ملت ایران برای حضور گسترده و پرشور در آئین گرامیداشت سی و هشتمین سالگرد ارتحال ملکوتی رهبر بزرگ انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی(ره) و تأکید بر همراهی و شرکت یکپارچه کارکنان ارتش و خانواده آنها در این مراسم؛ اعلام می دارد فرزندان غیور امام راحل در ارتش جمهوری اسلامی ایران ضمن تجدید میثاق با امام خمینی(ره) آماده اند تا با لبیک گویی به منویات و تدابیر ولی فقیه زمان و رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) راه پر افتخار بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران را ادامه داده و تا همیشه تاریخ آن را تداوم ببخشد.
 
کلمات کلیدی : سالروز ارتحال امام( ره) + بیانیه ارتش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.