توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 479176
ولایتی: سران کشورها از زندگی ساده امام خمینی(ره) تعجب می کردند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۱
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، توجه مسئولان به اقشار ضعیف جامعه را از تاکیدهای امام راحل دانست و گفت: رهبر کبیر انقلاب در اوج اقتدار و بزرگی در داخل و عرصه بین‌الملل، به ساده‌ترین شکل زندگی کردند.

 

به گزارش ایرنا علی‌اکبر ولایتی درباره یکی از ویژگی های شخصیت حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران افزود: با گذشت حدود 28 سال از رحلت جانسوز امام بزرگوار و بنیانگذار نظام مردم سالاری دینی و جمهوری اسلامی ایران، راه و یاد ایشان در تمامی ابعاد بروز و ظهور پیدا کرده است.

وی ادامه داد: با رهبری داهیانه مقام معظم رهبری، دیدگاه‌های متعالی حضرت امام(ره) به ویژه در ارتباط با آموزه‌های اسلامی و دینی در پیشبرد اهداف بلند نظام مورد توجه است در این میان یکی از مهمترین آموزه‌های ایشان به عنوان فقیهی عالیقدر و مجتهدی بزرگ همانا پرهیز از اشرافی‌گری و تجمل‌گرایی است و امام راحل در این زمینه توجه و عنایت ویژه داشتند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه رهبر کبیر انقلاب در اوج اقتدار و بزرگی در داخل و عرصه بین‌المللی، به ساده‌ترین صورت ممکن زندگی کردند، گفت: به یاد دارم که در ملاقات‌های خارجی سلوک و شیوه زندگی ایشان به دور از هر گونه تجمل‌گرایی و اشرافی‌گری، تعجب و حیرت سران و رهبران کشورها را به دنبال داشت.

وی درباره تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی اظهار داشت: بی تردید امروز نظام مقتدر و بزرگ جمهوری اسلامی ایران که توسط حضرت امام خمینی(ره) پایه گذاری شده است، به عنوان نظامی مبتنی بر حقِ تعیین سرنوشت توسط مردم و نظام مردم سالاری دینی با آموزه‌ها و احکام اسلامی و الهی، توانسته تحولات چشمگیر و بی نظیری را در عرصه‌های داخلی و بین‌المللی بر جای گذارد.

رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد اضافه کرد: در همه حوزه‌ها آن چه که خواسته امام بزرگ و رهبری است در تحقق مستقل‌ترین کشور جهان به وقوع پیوسته است و همه این تحولات و ظرفیت‌ها در منظر کارشناسان بین‌المللی و سیاستمداران به نام جهانی، بی نظیر و غیر قابل توصیف قلمداد می‌گردد که با پشتوانه و مقاومت مردمی در مسیر خود به پیش می‌رود.

ولایتی با بیان اینکه امروز شاهدیم که دستاوردهای عظیم انقلاب در مقابل دیدگان همه قرار دارد، ادامه داد: نظام اسلامی با مقاومت و ایستادگی مردم شریف ایران، رهبری امام خمینی(ره) و خلف شایسته ایشان، فداکاری‌ها و از جان گذشتگی‌های شهدا، ایثارگران، مدافعان حرم و همت و تلاش مسئولان به موفقیت‌هایی بزرگی دست یافته است.

ولایتی با تاکید بر اینکه شر دشمنان به خودشان باز می‌گردد، اظهار داشت: این راه علیرغم همه دشمنی‌ها و توطئه‌ها، با قوت و اقتدار ادامه خواهد یافت و پیروزی و نصرت برای مردم ایران اسلامی بوده و خواهد بود.

وی در خصوص توجه ویژه امام(ره) به قشر مستضعف جامعه و ضرورت توجه بیشتر مسئولان به این مهم، گفت: انقلاب اسلامی به پشتوانه همین مردم بزرگوار، مستضعفین و رنج کشیدگان به پیروزی دست یافته است و امام(ره) در تمامی مراحل زندگی پر برکت خویش توجه ویژه‌ای به این مهم داشتند.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: جمهوری اسلامی ایران هم در این جهت اقدامات فراوانی را انجام داده است و در همه دولت‌ها و دوره‌ها توجه به این بخش از جامعه که به تعبیر امام(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) ولی نعمتان ما هستند، وجود داشته است .

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: امام راحل توجه به اقشار ضعیف را جزء وظایف مسئولان می‌دانستند و رهبر فرزانه انقلاب نیز در همین زمینه همواره توجه و تاکید داشته‌اند و علیرغم همه تلاش‌های صورت گرفته باید تا رسیدن به شرایط بهتر و مطلوب‌تر، گام‌های بیشتری را برنامه ریزی کنند و به اجرا درآورند.
 
کلمات کلیدی : سالروز ارتحال امام خمینی(ره)+امام خمینی(ره)+ولایتی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.