توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 311292
فرصت برای رونالدو و نیمار تمام است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۳۸
بن هیوارد در مقاله ای تحلیلی برای سایت گل از شانس لیونل مسی، نیمار و کریس رونالدو برای دریافت توپ طلای سال ۲۰۱۵ صحبت کرده است.

به گزارش خبرآنلاین؛او اعتقاد دارد ال کلاسیکوی روز شنبه هیچ تاثیری در برنده شدن هیچ یک از آنها ندارد. همین طور هم است. چرا که ال کلاسیکو درست ۱ روز بعد از پایان مهلت رای گیری برای انتخاب بهترین بازیکن سال جهان برگزار می شود.فرصت تمام شده است. حتی اگر اعتراف رونالدو مبنی بر اینکه توپ طلای امسال حق لیونل مسی است را خوانده باشیم و حتی اگر ستاره پرتغالی رئال مادرید روز شنبه برنده جدال با ستاره آرژانتینی بارسا در ال کلاسیکو باشد، باز هم برای او و همچنین نیمار خیلی دیر است که نظر ها برای انتخاب بهترین بازیکن سال ۲۰۱۵ جهان را برای خود جمع کنند.

رونالدو سال ۲۰۱۳ با درخشش خود در راه رسیدن پرتغال به جام جهانی ۲۰۱۴ موفق به کسب توپ طلا شد. حذف کردن سوئد و زلاتان در پلی آف مقدماتی جام جهانی تاثیر زیادی بر نظر رای دهندگان داشت. ستاره پرتغالی سال بعد هم این کار را تکرار کرد اما امسال بعید به نظر می رسد که او بتواند برنده توپ طلا باشد.

لیونل مسی بعد از کسب سه گانه با بارسا در فصل ۲۰۱۴-۱۵ بزرگترین شانس برای دریافت توپ طلا در مراسم ماه ژانویه شهر زوریخ است. با اینکه مسی ۷ هفته اخیر را به دلیل مصدومیت از دست داده است و نیمار در این مدت فوق العاده بوده و درخشش خیره کننده ای داشته است اما باز هم خیلی سخت است که مجموع آراء ستاره برزیلی از هم تیمی آرژانتینی اش بیشتر باشد.

نیمار هم مثل مسی در ۳ گانه فصل قبل بارسا سهم عمده ای داشت. او اتفاقا آقای گل لیگ قهرمانان اروپا هم شد. از طرفی نیمار بعد از مصدومیت مسی در بازی با لاس پالماس در ۲۶ سپتامبر درخشش بسیار خوبی داشته است و به خوبی جای شماره ۱۰ بارسا را پر کرد. اما در مجموع خیلی سخت است که نیمار را امسال برتر از لئو مسی بدانیم.

در هر حال رای دهندگان همچنان برای تصمیم گیری فرصت دارند اما نه خیلی زیاد. چرا که زمان رای گیری روز جمعه یعنی یک روز قبل از ال کلاسیکو به پایان می رسد. پس رونالدو، سوارز و نیمار حتی اگر در ال کلاسیکو باعث پیروزی تیمشان هم شوند، این اتفاق خیلی در برنده شدن آنها تاثیر خاصی نخواهد داشت.

کریس رونالدو هفته پیش اعتراف کرد که با توجه به قهرمانی بارسا در فصل گذشته لیگ قهرمانان جایزه توپ طلای امسال متعلق به مسی است. البته نباید فراموش کرد فصل ۲۰۱۲-۱۳ فرانک ریبری کاری مثل مسی انجام داد و با بایرن به ۳ گانه رسید. اما در آخر این رونالدو بود که بالاتر از ستاره فرانسوی باواریایی ها و لئو مسی برنده توپ طلای سال ۲۰۱۳ شد.

ال کلاسیکو روز شنبه و یک نمایش فوق العاده از رونالدو می تواند آخرین فرصت او برای گرفتن توپ طلا از مسی باشد اما برای این برنده ۳ توپ طلا، برای نیمار، برای سوارز و برای هر کس دیگری این فرصت کمی دیر است. چرا که ال کلاسیکو درست یک روز بعد از پایان رای گیری برگزار خواهد شد!
 
کلمات کلیدی : کریس رونالدو+نیمار+لیونل مسی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.