توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 427294
حریق‌شبانه پاساژ علاالدین مهار شد
تاریخ انتشار : جمعه ۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۵
حریق‌شبانه در پاساژ علاالدین پیش از گسترش آتش مهار شد.

به گزارش ایسنا خبر وقوع حریق در طبقه ششم پاساژ علاالدین در ساعت پنج دقیقه بامداد نیمه شب گذشته به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد و در پی آن ستاد فرماندهی آتش‌نشانی بلافاصله آتش‌نشانان دو ایستگاه را به همراه گروه نجات، بالابر و خودروی حامل تجهیزات تنفسی به محل حادثه واقع در تقاطع خیابان جمهوری و حافظ اعزام کرد.

دقایقی بعد آتش‌نشانان در محل حاضر شده و متوجه شدند که این حادثه درپی آتش گرفتن ضایعات در پشت نمای بیرونی این مجتمع تجاری در طبقه ششم شروع شده و به یک فروشگاه سرایت کرده است.

بر اساس اعلام افسر آماده منطقه یک آتش نشانی تهران هنگام حضور آتش نشانان در محل حادثه دود و شعله‌های آتش از نمای کامپوزیت پاساژعلاء الدین درطبقه ششم آن به بیرون خارج می‌شد.

آتش‌نشانان از چند جهات عملیات خود برای اطفای حریق را آغاز کردند و یک گروه از آنان با استفاده از بالابر و یک گروه دیگر نیز از طریق طبقات خود را به کانون آتش‌ رسانده و عملیات اطفای حریق را آغاز کردند.

مدتی بعد آتش‌نشانان موفق به مهار و جلوگیری از گسترش آتش شدند و پس از آن نیز شعله‌های آتش را به طور کامل مهار و اطفا کردند. در جریان این حریق به اقلام موجود در فروشگاه کانون حریق خساراتی وارد شد.

حریق در پاساژ علاالدین گرچه این‌بار مورد مصدوم و فوتی نداشت، اما این مجتمع تجاری جزو مجتمع‌هایی است که تا کنون بارها کارشناسان ایمنی درباره وضعیت ایمنی آن هشدار داده‌اند.
 
کلمات کلیدی : پاساژ علاالدین+آتش سوزی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.