نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 498494
قاضی عسکر: حجاج در آرامش هستند/ مردم به اخبار شبکه های اجتماعی درباره حج توجه نکنند
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۵
نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی با بیان اینکه ۱۱ هزار ایرانی هم اکنون در حالی در مدینه حضور دارند که شب گذشته (پنج‌شنبه) دعای کمیل قرائت کردند گفت: تاکنون ۴۵ هزار ویزا برای حجاج صادر شده است.

به گزارش فارس، حجت الاسلام سید علی قاضی عسکر پیش از عزیمت بامداد امروز (جمعه) به حج تمتع 96 و در جمع اصحاب رسانه در فرودگاه حضرت امام خمینی (ره) درباره اهمیت حج و برنامه‌های در نظر گرفته شده در این خصوص گفت: خداوند را شاکر و سپاسگزاریم که یک بار دیگر به ما توفیق داد تا خدمت‌گذار مردم متدین، فهیم، انقلابی و با فضیلت حجاج بیت الله الحرام باشیم.

 وی افزود:‌ از اینکه یک بار دیگر مسیر حج گشوده شد تا مردم عزیز ایران بتوانند از فیوضات و برکات این سفر نورانی بهره‌ ببرند خداوند تبارک و تعالی را شاکر و سپاسگزاریم.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به سالروز ولادت حضرت ثامن الحج علی بن موسی الرضا و آغاز سفر حج تمتع توسط وی تصریح کرد: از اینکه آغاز سفرمان با سالروز ولادت امام رئوف بوده را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم امسال حجی نمونه و پربرکت برای مردم عزیز ما و مسلمانان جهان باشد.

وی خاطرنشان کرد: لازم است از عنایت مقام معظم رهبری (حفظه الله)، مراجع عظام تقلید و مسئولان 3 قوه و همه عزیزانی که تلاش کردند تا این مسیر برای حجاج ایرانی گشوده و راه برای آنها حجاج فراهم شود تشکر و سپاسگزاری می‌کنم.

حجت الاسلام قاضی عسکر با بیان اینکه حج امسال حساسیت‌های خود را دارد گفت: این حساسیت به آن دلیل است که ما به دلیل 2 حادثه بسیار بزرگ و غم انگیز مسجد الحرام و منا که جمع زیادی از هموطنان عزیزمان در آن به شهادت رسیدند منجر به بروز مشکلاتی برای سفر حجاج شد و نتوانستیم سال 95 به حج مشرف شویم اما همان طور که بارها گفته‌ام ما در نرفتن به حج دخالتی نداشتیم و به هیچ وجه خواهان تعطیلی حج نبودیم.

وی تاکید کرد: اگر آنچه امسال رخ داد سال قبل هم فراهم می‌شد قطعا سال 95 هم به حج مشرف می‌شدیم.

سرپرست حجاج ایرانی افزود: در شرایط فعلی مسئله عزت، امنیت، سلامت و حرمت حجاج ایرانی طبق نظر مقام معظم رهبری برای ما حائز اهمیت بسیاری است.

حجت الاسلام قاضی عسکر تصریح کرد: امیدوارم کشور میزبان هم نسبت به این موارد همان طور که در توافقنامه سعودی‌ها با ایران آمده، حساسیت ویژه نشان دهد و آنچه مورد نظر مقام معظم رهبری، مردم ایران و مسئولان نظام جمهوری اسلامی ایران است مورد اجرا بگذارند که این امر نه فقط برای حجاج ایرانی، بلکه این وظیفه آنهاست که امنیت حجاج تمامی کشورها را فراهم آورند و زمینه را طوری فراهم آورند که آنها بتوانند بهترین بهره‌برداری از سفرشان را داشته باشند.

وی در مورد برنامه‌های فرهنگی برای حجاج ایرانی خاطرنشان کرد: برنامه‌های فرهنگی متنوعی برای حجاج در نظر گرفته شده به طوری که اجرای این برنامه‌ها با قرائت دعای کمیل در شب گذشته در مدینه منوره برای حجاج ایرانی آغاز شده و آنها توانستند از برکات نورانی این ایام استفاده کنند.

سرپرست حجاج ایرانی اظهار داشت: بیش از 11 هزار نفر از حجاج ایرانی در مدینه منوره حضور دارند و بیش از 45 هزار ویزا هم تاکنون برای حجاج صادر و روند امور مطلوب است.

وی گفت: شرایط حجاج ایرانی در مدینه و کشور میزبان مطلوب است و آنها به سهولت در حال انجام کارهای خود هستند ضمن اینکه امیدوارم در روزهای آینده که تراکم جمعیت حجاج ایرانی بیشتر می‌شود این سهولت‌ها هم بیشتر شده و تسهیلاتی هم در مورد حجاج ایرانی و زیارت بقیع و دیگر اماکن زیارتی فراهم شود.

حجت الاسلام قاضی عسکر افزود: لازم است از افرادی که در چند ماه گذشته تلاش کردند تا امروز حجاج به راحتی به حج مشرف شوند تشکر و قدردانی کنم ضمن اینکه از فرودگاه حضرت امام خمینی (ره) برای فراهم کردن سالن جدید حجاج، هواپیمایی ایران، سپاه پاسداران و نیروی انتظامی تشکر و از اصحاب رسانه قدردانی می‌کنم.

وی تصریح کرد: امیدوارم که روال اعزام فعلی با آرامش و پروازها به موقع انجام شود و حجاج ایرانی به سلامتی به کشور بازگردند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت خاطرنشان کرد: از اصحاب رسانه می‌خواهم اجازه دهند تا اخبار به صورت متمرکز توسط بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت مدیریت شود زیرا گاهی مشاهده می‌کنیم که شبکه‌های اجتماعی اخبار دروغ پخش کرده و موجب بروز اضطراب در مردم می‌شود لذا بهتر است مردم به این اخبار اعتماد نکرده و اجازه دهند تا اخبار به صورت متمرکز در اختیار عموم قرار گیرد و مردم هم کمک کنند تا آرامش فعلی در حجاج و خانواده‌ها استمرار پیدا کند.

وی افزود: بعد از سخنرانی بسیار مهم و آرامش بخش مقام معظم رهبری خوشبختانه شاهد هستیم که حرف و نقدی درباره حج مطرح نمی‌شود و همه متوجه شدند که مسئولان 3 قوه و شورایعالی امنیت ملی تصمیم‌گیرنده حج بوده و پشتوانه آن هستند لذا رسانه‌ها باید به صورت مدیریت شده اخبار را منتشر کنند تا آرامش حجاج و خانواده‌های آنها فراهم شود.

حجت الاسلام قاضی عسکر گفت: امسال نزدیک به 15 هزار نفر از حجاج ایرانی از عزیزان اهل سنت هستند که نسبت به سال‌های گذشته رکورد محسوب می‌شود و  نشان دهنده آن است که نگاه جمهوری اسلامی ایران به حج فرا فرقه‌ای و فرا مذهبی و آنچه برای ما اهمیت دارد وحدت امت اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: تمامی تلاش آن است که مسلمانان دست به دست هم داده و به عظمت و وحدت مورد نیاز در جهان اسلام بیندیشند.

سرپرست حجاج ایرانی تصریح کرد: در شرایط فعلی که طرز تفکر افراطی‌ها و تکفیری‌های موجود در جهان اسلام لطمات جبران ناپذیری بر پیکر امت اسلامی وارد کرده امیدواریم حج امسال به این وحدت کمک بیشتری کرده و در جهت تقریب مذاهب اسلامی گام‌های جدی‌تری بردارد.

وی افزود: از حجت الاسلام محسن قمی معاون بین‌الملل دفتر مقام معظم رهبری برای حضور در فرودگاه حضرت امام خمینی (ره) و بدرقه رسمی اینجانب صمیمانه سپاسگزاری می‌کنم.

حجت الاسلام قاضی عسکر گفت: تمام تلاش بنده و حمید محمدی به عنوان رییس سازمان حج و زیارت آن است که بتوانیم امسال خدمتگزاران خوبی برای حجاج باشیم.

وی تصریح کرد: آغاز زودتر سفر حج از سوی اینجانب به دلیل حضور بیشتر بین حجاج ایرانی و رفع مشکلات احتمالی بویژه در زمینه مسائل رفاهی است.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در پایان خاطرنشان کرد: بر اساس وظیفه اخلاقی و دینی، همواره نایب الزیاره مردم عزیز و شریف ایران اسلامی بوده و امسال هم خواهم بود. برای همه مردم پیشرفت و تعالی کشور و حل مشکلات اقتصادی دعا خواهم کرد. ضمن اینکه از مردم می‌خواهم امسال برای موفقیت کامل حج دعا کرده و حجاج هم به سلامتی به میهن بازگردند.


 
 
کلمات کلیدی : قاضی عسکر +حج+حجاج ایرانی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۳ ۱۵:۳۷:۲۰
حج بایدتااین وهابی هابودندکنسل میشد (4503004) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.