توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 497860
حجاج ایرانی بهانه‌ای برای بدعهدی عربستان ایجاد نکنند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۲
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از کارگزاران حج و حجاج ایرانی خواست حجاج ایرانی بهانه‌ای برای بدعهدی عربستان ایجاد نکنند.

جمشید جعفرپور در گفت‌وگو با ایسنا اظهار داشت: مسئول مستقیم و مباشر برگزاری مراسم حج برای زائرین ایرانی سازمان حج و زیارت است و ما به عنوان کمیسیون فرهنگی مجلس با مسئولین بعثه و سازمان حج در تماس هستیم و گزارش‌های نوبه‌ای و متوالی را از آنها در خصوص حج امسال دریافت می‌کنیم.

وی افزود: اگر احساس کردیم نیاز به ورود مجلس است، کمیسیون فرهنگی به این موضوع ورود می‌کند تا همانطوری که رهبری فرمودند حج امسال با حفظ کرامت و امنیت حجاج همراه شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به توافقنامه بین ایران و عربستان در زمینه مراسم حج امسال، خاطرنشان کرد: ما به عنوان مسلمان باید به توافقات خود پایبند باشیم و کارگزاران و حجاج باید به دستورات کاروان‌ها، مدیران آنها و بعثه دقیقا عمل کنند تا هیچ بهانه‌ای برای حرکت خلاف تعهد طرف عربستانی ایجاد نشود و آنها متوجه باشند که مسئول حفظ کرامت حجاج هستند.

جعفرپور درباره محدود شدن مراسم دعای کمیل در حج امسال نیز یادآور شد: مراسم دعای کمیل لغو نمی‌شود و در محل اقامت حجاج برگزار می‌شود. البته عذر طرف عربستان این بود که به دلیل باز بودن فضا و تهدیدات داعش ممکن است برگزاری این مراسم قابل کنترل نباشد. طرف ایرانی هم این عذر را برای حفظ سلامت حجاج پذیرفته و ان‌شاءالله از سال آینده با ریشه‌کن شدن شجره خبیثه داعش مراسم دعای کمیل را به روال گذشته برگزار خواهیم کرد.

وی در پایان گفت که سازمان حج و زیارت خود را موظف به ارائه گزارش عملکرد در زمینه برگزاری مراسم حج به مجلس می‌داند و در همین راستا گزارش عملکرد این سازمان در خصوص نحوه برگزاری مراسم حج امسال و وضعیت زائرین ایرانی نیز پس از پایان موسم حج به کمیسیون فرهنگی مجلس ارائه خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : حج ۹۶+ حج تمتع+حجاج ایرانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.