نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 460620
افزایش ۲۰ هزار میلیارد تومانی درآمد مالیاتی دولت در شرایط رکودی کشور
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۹
درآمدهای مالیاتی در حالی با ۲۰ هزار میلیارد تومان افزایش نسبت به ۱۱ ماهه سال ۹۴ به رقم ۸۵ هزار میلیارد تومان رسیده که اقتصاد کشور در شرایط رکودی سنگین به سر می برد.

به گزارش تسنیم؛ بر اساس آمارهای بانک مرکزی، درآمدهای دولتی در 11 ماهه سال 95، بالغ بر 117 هزار میلیارد تومان شده است که این رقم نسبت به عملکرد 11 ماهه سال 94بالغ بر 28 هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.

در مدت مذکور درآمد مالیاتی دولت بالغ بر 85 هزار میلیاد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه سال 94 20 هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.

 این درحالی است که بسیاری از بنگاههای اقتصادی کشور درگیر مساله رکود هستند و هنوز راه حل قابل توجهی برای خروج از رکود صنایع تولیدی اتخاذ نشده است.

گفتنی است، بر اساس این رقم نسبت به مصوب بودجه 95 هنوز با عقب ماندگی 10 هزار میلیارد تومانی رو به رو است.

 
 
کلمات کلیدی : درآمد مالیاتی + نظام مالیاتی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۰ ۱۰:۳۵:۲۳
مالیات های وضع شده بسیار کمر شکن هستند.
بخصوص مالیات ظالمانه ارزش افزوده که کسی اعتراضی به آن نمی کند. (4240923) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۰ ۱۰:۴۰:۳۰
همین افزایش مقدار افزایش درآمد مالیاتی کشور در حالت رکود باعث رکود بیشتر می شود (4240938) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۶-۰۱-۲۰ ۱۱:۲۱:۳۱
همین مالیاتهای بی حساب کتاب پدر تولید را درآورده است. (4241029) (alef-11)
 
جواد
United States
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۰۱:۲۸:۰۴
همین افزایش درامد دولت در زمانی که مشاغل مشمول پرداخت مالیات کسری درامد داشتند و رکود بر کسب و کار حاکم است خودش نشان از بی منطقی اقتصادی توسط دولتی است که عمده برتری خود نسبت به دولت های قبلی را اقتصادی میداند است و نشان از انتقال مشکلات مدیریتی دولت به ملت است و گویای بسیاری از معضلات فضای کسب و کار که در ان دولت با اهرم فشار مالیات های غیر واقعی بر مشاغل وضع و با تهدید و ارعاب دایر بر اخذ دیرکرد بیشتر از اصل مالیات ملت را مجبور به پرداخت مبالغ بالا نسبت به درامد میکند اکثر مردم به خاطر اجبار در ادامه تنها مسیر موجودی که برای کسب درامد دارند سایر ملاحظات تن به پرداخت مالیات غیر حقیقی میدهند و این اجبار و فشار را دولت دلیل بر کارامدی خود نشان میدهد که خودش دلیل واضح بر ناتوانی مدیریت اقتصادی دولت است (4243414) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.