توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 439228
درمان جدید سرطان پروستات کشف شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۶
به گفته محققان یک درمان جدید برای سرطان پروستات در مراحل اولیه کشف شده است.

به گزارش مهر، طبق گزارش محققان، این درمان جدید ترکیبی از لیزر و یک داروی ساخته شده از باکتری در عمق دریاست و عوارض جانبی شدید ایجاد نمی‌کند.

پژوهش بالینی ۴۱۳ بیمار مبتلا به سرطان پروستات در ۴۷ بیمارستان در سراسر اروپا نشان داد که در ۴۹ درصد آن‌ها پس از درمان هیچ اثری از سرطان باقی نمانده بود. تنها ۶ درصد از کسانی که تحت درمان بودند، مجبور به برداشتن پروستات شدند.

با توجه به تحقیق منتشر شده در مجله لانست انکولوژی، بسیاری از بیماران مبتلا به سرطان پروستات که تحت عمل جراحی یا پرتودرمانی قرار می‌گیرند، دچار ناتوانی جنسی مادام العمر و بی اختیاری ادرار می‌شوند. اما در درمان جدید، مشکلات جنسی و دفع ادرار بیش از سه ماه بطول نمی‌انجامد.

دارویی که در درمان جدید مورد استفاده قرار می‌گیرد، از باکتری‌هایی ساخته شده است که در تاریکی‌های کف اقیانوس زندگی می‌کنند و تنها زمانی که در معرض نور قرار گیرند، سمی می‌شوند. ۱۰ لیزر فیبر نوری داخل پروستات فعال می‌شود. لیزر دارو را برای کشتن سرطان بدون آسیب رساندن به پروستات به حرکت درمی‌آورد.

درمان جدید می‌تواند به عنوان یک پیشرفت مهم برای بیماران مبتلا به سرطان پروستات شناخته شود.

درمان سنتی همواره منافع و مضراتی را به همراه دارد. مضرات آن شامل بی اختیاری ادرار و مشکلات جنسی در اکثریت مردان است. اما درمان جدید تقریبا عاری از عوارض جانبی است.

با این حال درمان جدید هنوز برای استفاده بیماران مورد تایید قرار نگرفته است.

طبق گزارش بی بی سی، درمان‌های دیگر سرطان پروستات، مانند سونوگرافی بسیار متمرکز، وجود دارد که عوارض جانبی کمتری دارند اما هنوز به طور جهانی در دسترس نیستند.
 
کلمات کلیدی : سرطان پروستات، سرطان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.