توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 419910
روش جدید درمان سرطان پروستات با تستوسترون
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۲
 
دانشمندان بریتانیایی روشی جدید برای درمان سرطان پروستات کشف کرده‌اند.
دانشمندان بریتانیایی روشی جدید برای درمان سرطان پروستات کشف کرده‌اند.
دانشمندان در بریتانیا، مردی را که سرطان پروستات پیشرفته داشت، با یک روش جدید درمان کرده‌اند.

این روش درمانی جدید شامل واردکردن شوک به تومورها با استفاده از تستوسترون است.
دیگر مردانی که در این مطالعه حضور داشتند و از سرطان پروستات رنج می‌بردند نیز نتایج خیره‌کننده‌ای دریافت کردند و تومورهای آنان کوچک‌شده و روند رشد بیماری‌شان متوقف شد. به نظر می‌آید همۀ افرادی که در این دورۀ آزمایشی حضور داشتند، نتایجی مثبت گرفتند.

به گزارش پرس‌تی‌وی به نقل از ایندیپندنت، دانشمندان با نظارت بر سطح PSA، پروتئیني كه عمدتاً توسط سلول‌ها در پروستات توليد می‌شود و نشان‌دهندۀ میزان رشد سرطان پروستات است، متوجه شدند که سطح این آنتی‌ژن در بیشتر 47 نفری که در این تحقیق شرکت داشتند، کاهش‌یافته است.

حتی در بدن یکی از مبتلایان، این سطح PSA آن‌قدر کاهش یافت که هیچ نشانه‌ای از بیماری در بدن وی مشاهده نشد.

  پزشکان می‌گویند این بیمار پس از گذراندن 22 جلسه، درمان شده است.


سلول‌های سرطانی پروستات

پزشکان تا پیش از این بر این باور بودند که هورمون تستوسترون عامل سرطان پروستات است و برای درمان این نوع سرطان، میزان تستوسترون در بدن را کاهش می‌دادند.
اما این مطالعۀ جدید نشان داد که با تزریق همین هورمون، سلول‌های سرطانی تا حد زیادی کنترل و حتی از بین رفته است.

پروفسور سم دنمید، از دانشکدۀ پزشکی دانشگاه جان هاپکینز در بالتیمور امریکا که ریاست این گروه تحقیقاتی را بر عهده داشت، گفت: «ما هنوز در مراحل اولیۀ پی بردن به چگونگی عملکرد این هورمون و چگونگی استفاده از آن برای درمان سرطان پروستات هستیم.»

بر اساس آمارهای منتشره، همه‌ساله حدود 47 هزار نفر در بریتانیا به سرطان پروستات مبتلا می‌شوند که از این تعداد 11 هزار نفر جان خود را از دست می‌دهند.
 
کلمات کلیدی : سرطان پروستات
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.