نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 352323
کری با بانک‌های اروپایی درباره دادوستد با ایران گفت‌وگو می‌کند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۲۶
قرار است وزیر امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه در نشستی در لندن با بانک‌های اروپایی و انگلیسی درباره دادوستد با ایران گفت‌وگو کند.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، منبعی در صنعت بانکداری انگلیس روز سه‌شنبه گفت، جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه با نمایندگانی از بانک‌های انگلیسی و اروپایی در لندن نشست برگزار خواهد کرد تا درباره مسائلی از جمله دادوستد با ایران گفت‌وگو کند.

این خبرگزاری افزود: آمریکا و اروپا ماه ژانویه بخشی از تحریم‌ها بر ایران را لغو کردند اما برخی تحریم‌های آمریکا از جمله ممنوعیت معامله با ایران بر پایه دلار از طریق نظام مالی آمریکا همچنان به‌قوت خود باقی است.

لغو بخشی از تحریم‌های ضدایران بر اساس موافقتنامه سال گذشته بین تهران و قدرت‌های جهان (پنج کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد به‌اضافه آلمان) انجام شد و اعمال محدودیت‌هایی بر برنامه هسته‌ای ایران را نیز در پی داشت.

این به این معنی است که تعداد معدودی از بانک‌های اروپایی، و نه بانک‌های بزرگ اروپایی که از ارتباطی گسترده با نظام بانکداری آمریکا برخوردارند، مایل به دادوستد با ایران هستند و این باعث ناامیدی تهران شده است.

انجمن بانکداران انگلیس تأیید کرد، قرار است نشستی بین کری و نمایندگانی از بانک‌ها برگزار شود اما از اشاره به جزئیات بیشتر در این خصوص خودداری کرد.

منبعی صنعتی در لندن گفت، ایران محور اصلی مذاکرات در این نشست خواهد بود و نمایندگانی از برخی بانک‌های اروپایی نیز در این نشست حضور خواهند داشت.

کری ماه گذشته اعلام کرد، آمریکا با دادوستد بانک‌های خارجی با ایران در چارچوب مفاد موافقتنامه هسته‌ای سال گذشته مخالف نیست. وی افزود، قصد دارد بلاتکلیفی در جامعه بازرگانان را خارج از آمریکا در مورد سرمایه گذاری در ایران از بین ببرد.
۱۳۹۶/۰۶/۰۷ ۰۹:۵۱
 
۱۳۹۵/۰۴/۲۱ ۲۳:۱۴
 
۱۳۹۵/۰۴/۰۴ ۲۱:۰۶
 
۱۳۹۵/۰۳/۲۷ ۱۷:۴۴
 
۱۳۹۵/۰۳/۱۵ ۱۳:۳۲
 
۱۳۹۵/۰۲/۲۵ ۱۸:۵۳
 
۱۳۹۵/۰۲/۲۳ ۱۹:۵۳
 
۱۳۹۵/۰۲/۱۵ ۱۳:۰۷
 
۱۳۹۵/۰۲/۰۴ ۰۹:۲۴
 
۱۳۹۵/۰۲/۰۳ ۲۳:۴۰
 
 
کلمات کلیدی : جان کری+اجرای برجام
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۲ ۰۶:۰۵:۱۷
آقای احمدی نزاد توجه فرمایند.
قطع نامه ها کاغذ پاره هستند.
بگزار آنقدر قطع نامه صادر کنند تا قطع نامه دانشان پر بشود. (3698282) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.