نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 350635
آمریکا: نمی‌توانیم به بانکها دستور دهیم اقدامات پرخطر انجام دهند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۷
یک مقام وزارت خارجه آمریکا در واکنش به تأکید ایران برای رفع نگرانی بانک‌های اروپایی توسط آمریکا گفت: «دولت آمریکا نمی‌تواند به بانکها دستور دهد اقداماتی را انجام دهند که پرخطر می‌دانند».

به گزارش تسنیم،‌ در حالی که تحریم‌های بانکی ایران در عمل لغو نشده و بسیاری از بانک‌های بزرگ اروپایی به‌دلیل ترس از مجازات‌های آمریکا روابط با ایران را از سر نگرفته‌اند مقامات آمریکایی مدعی‌اند به همه تعهدات خود بر اساس برجام عمل کرده‌اند.

معاون هماهنگ کننده اجرای توافق هسته‌ای در وزارت خارجه آمریکا در واکنش به تأکید ایران برای رفع نگرانی بانک‌های اروپایی توسط آمریکا گفت: «دولت آمریکا نمی‌تواند به بانکها دستور دهد اقداماتی را انجام دهند که پرخطر می‌دانند».

جارت بالانک این اظهارات را در حاشیه کنفرانس روابط ایران و اروپا در زوریخ آلمان در مصاحبه با المانیتور مطرح کرد. مدیرعامل یک بانک خصوصی ایران در این کنفرانس با اشاره به ادامه نگرانی بانک‌های خارجی از برقراری مجدد روابط با ایران گفت: اداره کنترل دارایی‌های خارجی خزانه‌داری آمریکا می‌تواند به این بانک‌ها اطمینان دهد که هیچ ممنوعیتی در زمینه از سر گیری تجارت قانونی با ایران وجود ندارد.

جورج کلینفلد، وکیل و کارشناس تحریم‌ها در مؤسسه حقوقی کلیفورد چنس در واشنگتن نیز گفت وزارت خزانه‌داری آمریکا تنها با صدور دو مجوز و بدون نقض تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا می‌تواند گره لغو تحریم‌های بانکی ایران را باز کند.
۱۳۹۵/۰۷/۲۳ ۱۳:۰۰
 
۱۳۹۵/۰۷/۰۵ ۰۷:۱۳
 
۱۳۹۵/۰۷/۰۲ ۰۲:۵۷
 
۱۳۹۵/۰۴/۰۶ ۱۹:۲۲
 
۱۳۹۵/۰۴/۰۴ ۲۱:۰۶
 
۱۳۹۵/۰۳/۳۱ ۰۸:۲۲
 
۱۳۹۵/۰۳/۱۸ ۱۳:۱۳
 
۱۳۹۵/۰۳/۱۷ ۰۶:۰۰
 
۱۳۹۵/۰۲/۰۳ ۲۳:۴۰
 
۱۳۹۵/۰۱/۲۹ ۱۱:۳۰
 
 
کلمات کلیدی : آمریکا+اجرای برجام+برجام
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۱۵:۴۹:۰۲
امریکا دقیقا دارد به ریش ایران می خندد (3684794) (alef-3)
 
حسین
Belarus
۱۳۹۵-۰۲-۱۵ ۱۷:۱۶:۰۳
ببینید به چه جانورانی اعتماد کرده و ایزارهای قدرت چانه زنی خود را با بتن و سیمان پر کرده‌ایم.
تنها خطر معامله با ایران برای بانکها آمریکاست و همه این را می‌دانند (3684943) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۲-۱۶ ۱۲:۵۳:۳۵
ای وای از ترسوها و بزدلانی که فرمایش رهبر و مقتدایمان را کم اهمین تلقی کردند (3685905) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.