توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 442729
نظر جمهوریخواهان سنا درباره دعوای قضایی ترامپ
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۸
«میچ مک کانل» رهبر جمهوریخواهان سنا روز یکشنبه در گفت و گو با شبکه خبری سی.ان.ان در پاسخ به این سوال که آیا کنگره برای اجرای قانون ضد مهاجرتی «دونالد ترامپ» وارد عمل خواهد شد یا نه، گفت : فکر نمی کنم نیازی به این مسئله باشد و همه تابع نظر دادگاه ها خواهیم بود.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری سی.ان.ان، وی با اشاره به اظهارات اخیر رئیس جمهوری آمریکا در انتقاد از قاضی فدرال ایالت واشنگتن گفت : درست نیست که قاضی خاصی را هدف انتقاد قرار بدهیم.
ترامپ اخیرا در واکنش به حکم قاضی شهر سیاتل مبنی بر لغو سراسری فرمان ضد مهاجرتی خود در توئیتر نوشته بود : عقاید این به اصطلاح قاضی که مانع اجرای قانون می شود، احمقانه است و بر آن غلبه خواهد شد.
رهبر جمهوریخواهان سنا در ادامه صحبت های روز یکشنبه خود با اشاره به این فرمان اجرایی رئیس جمهوری که اتباع کشورهای عراق، سوریه، ایران، سودان، لیبی، سومالی و یمن را از ورود به آمریکا منع می کند، گفت : مرز باریکی بین ارزیابی (متقاضیان ورود به آمریکا) و تفتیش عقاید مذهبی وجود دارد و ما باید از این اقدام ها خودداری کنیم.
وزارت دادگستری آمریکا اکنون درخواست تجدید نظر در حکم به تعلیق فرمان ترامپ را ارائه داده است. 
دادگاه استیناف این پرونده امروز (یکشنبه) فوریت درخواست تجدید نظر را رد کرد و تا روز دوشنبه به وزارت دادگستری فرصت داد تا پاسخ خود را به رای دادگاه اعلام کرده و مستندات بیشتری ارائه دهد.
 
کلمات کلیدی : سنا+ترامپ+ممنوعیت ورود به آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.