نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 482319
تشکیل پرونده کودک آزاری در مراکز نگهداری کودکان اوتیسم
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۰
ایسنا نوشت: معاون امور اجتماعی و پیشگیری از جرم دادسرای مرکز خراسان رضوی گفت: بر اساس تعدادی شکایت وارد شده از طرف برخی از والدین کودکان اوتیسم، پرونده این کودک آزاری در دادسرا تشکیل شده است.

قاضی محمد بخشی محبی اظهار کرد: به علت شکایت تعدادی از والدین مبنی بر کودک آزاری کودکان اوتیسم، از بهزیستی استان خواسته شد تا در این خصوص تحقیق و بررسی انجام شود که بر همین اساس جلسه ای با حضور نمایندگان بهزیستی و علوم پزشکی تشکیل شد.

وی افزود: در این جلسه که معاونان بهزیستی استان و کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی و تعدادی از خانواده‌های کودکان اوتیسم و شاهدین کودک آزاری حضور داشتند پرونده کیفری تشکیل و به بازپرسی ارجاع شد.

بخشی محبی خاطرنشان کرد: در این پرونده دو متهم به کودک آزاری مورد شکایت قرار گرفتند که این دو متهم در مراکز مختلف نگهداری کودکان اوتیسم فعالیت می کردند.

معاون امور اجتماعی و پیشگیری از جرم دادسرای مرکز خراسان رضوی با بیان اینکه تشکیل این جلسه تنها رسیدگی به این شکایات نیست، گفت: اصل موضوع ساماندهی مشکلات کودکان اوتیسم بود و اینکه چون این کودکان از لحاظ روحی دارای مشکلاتی هستند باید بیشتر مورد توجه قرار گیرند و تمام کودکان در شرایط مطلوب قرار داشته باشند.

وی اضافه کرد: متاسفانه در شکایات وارد شده چند مورد آسیب و شکستگی بدن گزارش شده است.

بخشی محبی یادآور شد: خانواده این بیماران باید ضمن توجه ویژه به نوع و نحوه درمان این کودکان از مراکز مجاز تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی و بهزیستی استفاده کنند و چنانچه در این راستا شکایتی دارند تا پایان هفته جاری به معاونت اجتماعی و پیشگیری از جرم دادسرای مشهد مراجعه کنند.
 
کلمات کلیدی : اوتیسم + بهزیستی + توانبخشی + کودک آزاری
 
زارع
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۳-۲۳ ۱۴:۴۷:۰۱
خوب توجه بیشتر شده
خوبه ب سیخ نکشیدن (4424731) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.