نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 276714
سی سال هجرت پرستوهای مهاجر
بخش تعاملی الف - مزبان حبیبی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۸
امروز، روز استقبال از ۲۷۵ شهید دوران دفاع مقدس است، پرستوهای مهاجری که این بار هجرتشان سی سال به طول انجامید و ملتی را چشم انتظار خود کردند اما این بار مهجورین مجبور بودند.

همرزمان عزیزمان را به آغوش می کشیم تا بوی جبهه ها را دوباره حس کنیم، بویی که مدتهاست جای خود را به بوی شلوغی و دود ودم شهرها داده است.

تمام قد به احترام پدر و مادرهايي مي ايستيم که امروز نيستند تا از فرزندان غيورشان استقبال کنند، اما قول می دهیم که که جای این ماردران و پدران را پر کنیم برای فرزندان دلیرشان. آنها که رفتند و ما را تا ابد بدهکار خود کردند.

تعظيم مي کنيم به همه ي پدر و مادراني که ديگر توان ايستادن بر زانوي خود را ندارند، تا از فرزندان گمنام این مملکت استقبال کنند. تا توان ایستادن داریم می ایستیم به احترام مادران که شکستند اما قامت خم نکردند، ما اما با تمام وجودمان خم می شویم به حرمت این مادران و پدران صبور.

سجده مي کنيم به دويست و هفتاد و پنج پرستوي مهاجري که هجرتشان سي سال داغ بر دلمان نهاد و اينک سبکبار به ميهن بازگشته اند، پرستوهایی که تمام داشته هایمان را مدیون ایشان هستیم و تا ابد نمی توانیم دین خود را ادا کنیم.

احترام مي کنيم به فرزنداني که از پدران دلاورشان, فقط خاطراتي مبهم به ياد دارند و عکس هايي که اتصال زمان حال است به گذشته ي پدران

چه بايد گفت به فرزندان مفقودين, وقتي کنار اجساد شهداي گمنام قرار مي گيرند, نمي دانم چه حسي دارند وقتي تابوتي بدون نام را مي بينند و با خود زمزمه مي کنتد که شايد اين غواص گمشده ي من باشد

مي گويند دستتان بسته بود هنگامي که دشمنان زنده به گورتان مي کردند, اما آزادتر از شما در زندگيمان نديده ايم, آزادي امروزمان را مديون شمائيم

ببخشید ما را، اگر نتوانستیم امانت داران خوبی باشیم
 
کلمات کلیدی : مزبان حبیبی
 
۱۳۹۴-۰۳-۲۶ ۱۴:۵۴:۴۴
خدایا ما را ببخش بابت کوتاهی در انجام وظیفه (2970130) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.