نظر منتشر شده
۵۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 449019
تبعیض آشکار نمایندگان ملت بین کارکنان دولت و سایرین/ معافیت مالیاتی حقوق کارگران ۵۰۰هزار تومان کاهش یافت/ موسوی لارگانی در گفتگو با الف: این قطعاً یک تبعیض است
بخش اقتصادی الف، 7 اسفند 95
در حالی که مجلس در مصوبه امروز خود با تعیین اختلاف 500هزار تومانی معافیت حقوق مالیاتی بین کارمندان دولت و سایر قشرها را تصویب کرد؛ عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: این یک تبعیض است و شورای نگهبان باید به آن ایراد بگیرد.
تاریخ انتشار : شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۳
به گزارش الف، براساس ماده (۸۴) قانون مالیات‌های مستقیم، میزان معافیت مالیات بر درآمد سالانه مشمولان مالیات حقوق از یک یا چند منبع هر ساله در قانون بودجه سنواتی مشخص می‌شود. براین اساس دولت در لایحه بودجه سالانه پیشنهاد معافیت سقف حقوق از مالیات را ارائه می‌کند که در نهایت با تصویب مجلس شورای اسلامی در قالب قانون بودجه برای سال مربوطه اجرایی می‌شود.

هیات وزیران هر ساله میزان معافیت مالیاتی حقوق و دستمزد شاغلان را تعیین و تصویب می کند. بر این اساس در طول سال ( فروردین تا پایان اسفندماه هر سال)، سقف معینی از حقوق دریافتی نیروی کار از پرداخت مالیات معاف است، که این موضوع را مجلس در حین بررسی لایحه بودجه تصویب می کند.

نمایندگان مجلس دهم شورای اسلامی امروز در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه 96، بند (الف) تبصره 6  این لایحه را با 168 رأی موافق، 19 رأی مخالف و 2 رأی ممتنع از مجموع 224 نماینده حاضر تصویب کردند که بر اساس آن سقف معافیت مالیاتی مبلغ 240 میلیون ریال برای کارکنان دولت و برای سایر قشرها 180 میلیون ریال در سال تعیین شد.

براساس این گزارش، سقف معافیت مالیاتی کارمندان دولت با دریافتی 2میلیون تومان در ماه و سایر قشر از جمله کارگران یک و نیم میلیون تومان تصویب شده است، اما این مصوبه حائز نکته ای است و آن تبعیضی که نمایندگان مردم بین کارکنان دولت و سایر قشرهای جامعه قائل شده اند.

براساس سنوات گذشته این موضوع برای نخستین بار اتفاق افتاده و تا کنون سابقه نداشته است. تا کنون معافیت مالیاتی حقوق قشرهای جامعه یکسان بوده، اما اکنون با این مصوبه مجلس، نمایندگان تبعیضی بین کارگران و کارمندان قائل شدند. به نوعی سقف معافیت حقوق کارکنان دولت از مالیات تا ۵۰۰ هزار تومان افزایش یافت تا در مجموع شش میلیون تومان دیگر از دریافتی یک کارمند دولت در طول یک سال مشمول مالیات نباشد، اما میزان معافیت مالیاتی سایر قشر ها یک و نیم میلیون تومان در ماه تعیین شد.

در لایحه پیشنهادی  بودجه 96 دولت به مجلس حقوق بگیران تا سقف یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان از پرداخت مالیات معاف بودند که این موضوع در کمیسیوت تلفیق  بودجه96 به 2 میلیون تومان افزایش و مصوب شد که در مجموع دریافت ۱۸ میلیون تومان در یک سال مشمول مالیات نمی‌شد.

نمایندگان مجلس دهم برای نخستین بار  تبعیض آشکاری را بین اقشار جامعه (کارکنان دولت و کارگران) قائل شدند. حدود 13 میلیون کارگر در کشور مشغول به کار هستند که به احتساب خانواده هایشان حدود 50 درصد جامعه را شامل می شوند که معافیت مالیاتی این قشر  حدود 500 هزار تومان از کارمندان دولت کمتر است و این مصوبه به ضرر کارگران است.

به اعتقاد نمایندگان کارگران، در حالی که حقوق این قشر در کشور حتی از چین هم کمتر است و تقریباً بیش از 80درصد کارگران زیر خط فقر هستند، آمارها حاکی از  تبعیض فاحش در پرداخت حقوق کارمندان و کارگران است و این موضوع نشان از بی عدالتی‌های موجود در سیستم‌های حقوقی است و کارگران می‌گویند مدیرانی که خود درآمدهای چند ده میلیونی دریافت می‌کنند قادر به درک شرایط سخت کارگران با حداقل دستمزد نیستند.

البته توجیح برخی از نمایندگان در مورد تصویب این مصوبه این است که وقتی کارگری کمتر از یک میلیون تومان حقوق می گیرد، دیگر نیاز به معافیت مالیاتی 2 میلیون تومانی ندارد؛ هذ چند برخی نمایندگان به این مصوبه اعتراض داشتند اما اعتراض آنها راه به جایی نبرد.

هر چند نمایندگان مجلس به حقوق و دریافتی بسیار پایین کارگران اعتراف کرده اند اما در شرایطی که کارگران کمترین میزان حقوق و مزایا را در کشور دریافت می‌کنند و نسبت به کارمندان از امکانات کمتری برخوردار هستند انتظار می‌رفت تا بیشتر مورد توجه نمایندگان مجلس قرار گیرند. این مصوبه تبعیضی آشکار در جهت افزایش فاصله طبقاتی و توزیع ثروت در کشور خواهد بود و حتی اگر کارگری در کشور تا 2 میلیون تومان نیز حقوق دریافت کند باید تا سقف 1.5 میلیون تومان مشمول معافیت مالیاتی باشد.

شاهد خلف وعده نمایندگان هستیم
فرامرز توفیقی، عضو شورای عالی کار و رئیس کمیته دستمزد مجمع نمایندگان کارگران در این باره گفت: در شرایطی که نمایندگان مجلس عهد و پیمان بسته بودند که از حقوق مردم دفاع کنند شاهد خلف وعده و خروج از وظایف اصلی‌شان هستیم.

وی افزود: آیا نمایندگان مجلس هیچگاه مطالبات و درخواست‌های سالیان گذشته در شورای عالی کار را برای رفع تبعیض آشکار مطالعه‌ کرده‌اند؛ آیا برداشت از جیب 13 میلیون کارگر که زیر خط فقر حقوق دریافت می‌ کنند، مصداق بی‌عدالتی و بی‌کفایتی نمایندگان مجلس نیست؟

این عضو شورای عالی کار با تاکید بر اینکه آیا نباید به دولت تدبیر و امیدی که با هدف گسترش عدالت اجتماعی آمده، خرده گرفت؟ تصریح کرد: چرا اینگونه درخواست تبعیض‌آمیزی را دولت به مجلس ارائه کرده و آیا نباید از وزارت کار برای این بی‌توجهی و عدم انجام وظیفه خرده گرفت.

شورای نگهبان به این تبعیض ایراد بگیرد
سید ناصر موسوی لارگانی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با خبرنگار الف در خصوص این مصوبه مجلس گفت: مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه بر این اساس بوده که معافیت مالیاتی موضوع ماده 84 قانون مالیات های مستقیم در سال 96، مبلغ 24 میلیون ریال در سال تعیین شده و برای همه قشرها یکسان بود.

وی افزود: اما امروز در حین بررسی لایحه بودجه، مجلس تصویب کرد که سفق معافیت مالیاتی دولتی ها 2میلیون تومان در ماه و سایر قشرها یک و نیم میلیون تومان باشد، این قطعا تبعیض آشکار و به آن ایراد وارد است؛ به نظرم شورای نگهبان باید به این تبعیض ایراد بگیرد و تا این موضوع رفع شود و عدالت بین همه برقرار شود.
 
کلمات کلیدی : معفیت مالیاتی بر حقوق+مجلس+بودجه96
 
محمد ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۱۷:۲۴:۳۸
حتما دولت و کارمندانش شهروندان درجه یک هستند و کارگران شهروندان درجه دو !!!!!!!!!!! (4176093) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۲۱:۵۰:۳۱
تبعیض در خیلی عملکردهای دولت هست،کارکنان دیگر ادارات برای چند صد متر فاصله بین خانه واداره حق ایاب وذهاب میگیرند به معلمها برای پنجاه ،صد کیلومتر تا دورافتاده ترین روستاها ،ریالی حق ایاب وذهاب نمیدند. مسخره نیست؟ (4176365) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۰۸:۱۳:۵۸
برادر من متن در مورد مجلس بود نه دولت. دولت مساوی پیشنهاد داده. مجلس اینکار رو کرده (4176582) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۱۷:۱۵:۳۸
برادر عزیز ازچیزی که اطلاع ندارید حرفش را نزنید دولت به مجلس چراغ سبز داد تامجلس به ضررکارگران ونا عادلانه تصمیم بگیرد چون دولت می گفت اگر معافیت مالیاتی کارگران دو میلیون شود درآمد مالیاتی دولت کاهش خواهد یافت. (4177517) (alef-3)
 
روح الله
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۰۷:۴۱:۴۹
ما كارگرها هميشه بايد تو سرمون بزنند و كسي ازمون دفاع نميكنه (4176560) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۰۸:۴۶:۱۲
مجلس تصویب کرده نه دولت (4176631) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۰۸:۴۸:۳۶
گویا یادشون رفته که حقوق دولت و کارکنانش از جیب مردم و منجمله کارگران تامین میشه. (4176638) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۰۸:۵۰:۵۳
سلام حقوق وعیدی کارگر چون از جیب بخش خصوصی است دولت فشار بر بخش خصوصی می اورد ولی کارمندان را چون خود پرداخت می کند هم عیدی را کم می دهد هم می خواهد مالیات کم بدهد واقعا متاسفم که تبعیض اشکار بخش خصوصی و دولتی را در این مسیله می توان دید (4176642) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۱۷:۳۲:۲۲
کارگران هم تا 3 برابر کارمندان دولت عیدی میگیرن.
ادارات توزیع برق و آب و فاضلاب شهری و مخابرات و برخی از صنایع فولاد و مس و پالایشگاه ها و ... همگی بخش کارگری حساب میشوند و رنج حقوقی و درصد افزایش حقوق سالانه شان به مراتب بالاتر ازادارات دولتی است. (4176098) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۱۷:۳۳:۵۸
وقتی که حداکثر عیدی کارمندان دولت خیلی پایینتر از مشمولین بیمه تامین اجتماعی تعیین می شود متاسفانه کسی به این تبعیض اعتراض نمی کند. البته ای کاش برای هیچ گروهی تبعیض نمی شدند. (4176100) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۱۳:۳۴:۱۹
حاضریم. امنیت شغلی و سایر امتیاز های کارمندان را داشته باشیم. و اصلا عیدی نگیریم. (4177088) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۱۷:۳۵:۱۹
کارگران مردن اون از حقوق اینم از مالیات (4176101) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۱۷:۵۴:۳۹
فقط میتونم بگم خجالت آوره که ....، نمایندگانی که به اسم اسلام و انقلاب و خدمت رسانی خودشون رو معرفی میکنند اینجوری تبعیض قائل شوند!
شرم آوره!! (4176112) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۰۸:۴۹:۱۳
حالا دیگه دامنه خودی و غیر غودی رو به کارمندان هم کشوندند (4176639) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۱۷:۵۶:۵۷
من کارگر قبل از اینکه حقوقم رو دریافت کنم مالیاتش ازم کم میشه ،ظلم تا کجا؟ (4176113) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۱۷:۵۷:۱۵
یعنی کارگری که بالای 1.5 درآمد داره باید جور مالیاتش رو هم بکشه (4176115) (alef-11)
 
نیما
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۱۷:۵۸:۲۰
یک کارمند در ماه حداقل دو میلون میگیرد تازه هر ماه و هر سه ماه و هر فصل هم پاداش خودش را دارد در کنار این روز زن و روز مرد هم هدیه میگیرد وام کم بهره و دادن برخی امتیازها مثلا خرید از تعاونی و در اخر هم پاداش پایان خدمت میگیرند اون وقت بهره وری و کار مفیدشان یک دهم استاندارد هم نمی شود هر روز هم ساعت ۱۴ کارشان تعطیل می شود مثلا یک کارمند بانک فقط کلی وام می گیرد وام خرید مسکن که زمانی ۶۰ میلیون تومان بود الان نمی دونم چه قدر اون وقت یک کارگر که از صبح تا شب جون می کنه کمتر از یک میلیون می گیرد و قرداد سفید امضا می کند و رسید می دهد که تمام حق خود را گرفته و اگر هم اعتراض کند هیچی اخراج و کسی همکنیست از حقش دفاع کند (4176116) (alef-11)
 
عباس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۱۸:۰۴:۱۴
چی میشه گفت ؟ (4176120) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۱۸:۰۹:۴۱
چرا زمان تصویب عیدی صدای کسی درنیامد؟ البته با تبعیض مخالفم ولی خوب بود زمان تفاوت عجیب بین تصویب عیدی کارمندان و کارگران هم اعتراض میشد. هر چند از جیب کارفرما به کارگرها بخشیده شده...

معتقد هستم به نفع جامعه نیست دعوای بین کارگر و کارمند ایجاد کنیم. هر دو قشر مظلوم هستند و کم بهره از ثروت ملی. دعوا اینجاست که چرا اینقدر جامعه مدیر سالار شده و مسیولین در تصویب قوانین رای به نفع خود و هم رده های خود میدهند (4176125) (alef-3)
 
اکبر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۱۹:۳۲:۵۹
کارمندان درپایان سال علاوه برعیدی!انواع واقسام پاداش میگیرند!محض اطلاع برویدپاداشهای آخرسال کارمندان وزارت اقتصادو دارایی را خبرنگاران محترم بررسی کنند!کارگران بدبخت ترین قشر جامعه هستند! (4176227) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۲۰:۳۱:۲۳
عزیز من همه کارمندان یکسان نیستند . شرایط وزارت اقتصاد یا وزارت نفت یا وزارت بهداشت و .. با بقیه وزارتخونه ها و دستگاههای اجرایی متفاوته...
وضعیت مدیر و کارمند هم فرق داره. (4176280) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۰۷:۳۱:۲۲
ماكاركنان دولت كه بصورت قرداد كار معين مشغول هستيم - با ما در طول سال بصورت گارگر رفتار ميكنند و حقوق گارگر ميگيريم . ولي هنگام عيدي دادن ما ميشيم كارمند و مثل كارمندا با ما رفتار ميكنند . حكايت حكايت شتر مرغ هست كه هم شتر هست و هم مرغ (4176552) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۱۳:۳۹:۰۰
شما نحوه محاسبات سنوات آخر خدمت رو هم ببین. اگر یک کارگر همین امروز با 30 سال حدمت بازنشسته بشه کل سنواتش میشه 24 میلیون تومان. از کارگزینی اداره خودتان بپرسید ببینید چقدر میشه.
فراموش نکنید پاداش روز زن ، روز مرد و..
فراموش نکنید امتیاز وام ، تعاونی مسکن و زمین و مسکن ارزان قیمت
فراموش نکنید امنیت شغلی و افزایش گروه شغلی و .... (4177098) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۱۷:۱۹:۵۳
کارگران مایلند عیدی خود را باامنیت شغلی کارمندان عوض کنند. (4177522) (alef-3)
 
سید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۱۸:۱۱:۰۷
متاسفانه این رویه در گذشته نیز مسبوق بسابقه است چه باید کرد دولت مسضعفین است دیگر (4176128) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۱۸:۴۷:۴۹
سلام...دوست عزیز نمایندگان مجلس جز دولت نیستند (4176159) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۱۸:۳۳:۲۰
مسخره است چه دو میلیون چه یک ونیم میلیون هر دو مانند حبابی هستند که در مقابل گرانی ها به سادگی ترکیده از بین می روند (4176146) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۱۸:۳۵:۲۴
این یک تبعیض آشکار است همانطور که عید کارمن 700تومن وعیدی کارگران 1.500 است (4176147) (alef-3)
 
100
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۱۹:۵۲:۵۹
به ما که کارگر ( برنامه نویس ) شرکت خصوصی هستیم ، عیدی نمی دهند و اگه هم اعتراض کنیم ، لغو قرار داد ... پایه ی حقوق و سقف حقوق هم 850 !!!

حالا اگه اون عیدی 1.5 رو دیدی ، سلام امثال من رو بهش برسون ... (4176244) (alef-13)
 
سام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۰۹:۵۸:۳۹
درست ولی کدام کارگر تا حالا 1 و نیم میلیون عیدی گرفته؟ زیرا قانون رعایت نمی شود (4176715) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۱۸:۴۳:۱۹
افتضاح است
کارمندان دولت چون کار نمی کنن و پول مفت می گیرن باید مالیات کمتری بدن ولی کارگری که جون می کنه باید پول بیشتری بده (4176152) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۰۷:۵۳:۲۵
الان کارگرا درامداشون از کارمندان بیشتره. کافیه یه نگاهی به حقوق های بخش خصوصی بندازی. یه نمونش فقط عیدی سه برابری کارگری نسبت به کارمندی هست. (4176569) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۱۸:۴۴:۴۲
خب واسه سال 95 حقوق کارمندان دولت 12 درصد افزایش داشته ولی کارگران 14 درصد. شما اون موقع کجا تشریف داشتید. آیا اون تبعیض نبود؟؟؟؟؟ (4176154) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۲۰:۳۶:۲۴
پرداخت پول به کارگران از جیب کارفرما است ولی دریافت پول به جیب دولت میرود
در کارمندان دولت پرداخت و دریافت به عهده دولت است
بنابراین دولت در دریافتی های خود نباید تبعیض قائل شود ممکن است یک کارفرما به جای 14 درصد 30 درصد افزایش حقوق بدهد و این تبعیض نیست و در این زمینه کارفرما مختار است
مزایایی هم که یک کارمند دولت دارد اصلا قابل مقایسه با کارگران نیست
بنده خودم در اداره دولتی به صورت قراردادی به مدت 10 سال مشغول به کار بودم و هیچ مزایایی نداشتم ولی کارمند رسمی که 4 سال بعد از من استخدام شد بعد از گذشت 2 سال 75 متر خانه با پیش پرداخت 30 درصد و 70 درصد اقساط 4 درصدی و با متری 1 میلیون ازرانتر از قیمت منظقه در تهران دریافت کرد حتی اقلام مصرفی که ماهانه به همه کارمندان رسمی میدادند به کارمندان قراردادی نمیدادند (4176285) (alef-13)
 
بیگی29
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۱۸:۵۲:۲۰
اولا به کاتبین خبر بگوئید "توجیه" درست است و توجیح غلط.
ثانیا این که مالیات است و سر تا پاش در این اختلاف چیزی نمیشود ولی مهم مرحوم قانون " خدمات کشوری" است که هر سازمانی که گوشه ای از اقتصاد کشور دستش بود فاتحه ای برای آن خواند و منافع خود را کسب کرد.از قبیل مس ، فولاد ، نفت ، و سایرین.در یافتی باز نشستگانشان چندین برابر باز نشتگان استخدام کشوری است. (4176168) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۱۹:۲۱:۳۷
کلا هر دو قشر محترم تنها اقشاری هستند که قبل از اینکه حقوقشون به دستشون برسه دولت مالیاتش رو برداشته! در اینکه گرفتن مالیات یکی از ارکان اقتصاد سالمه حرفی نیست ولی ای کاش برای تجار و ارگانها و نهادها و سازمانهای عریض و طویل اقتصادی هم که به هیچکس و هیچ جا پاسخگو نیستند و از هزاران رانت آشکار و مخفی برخوردار هستند هم فکری میشد. تا اون موقع نمیشه امیدی به رشد اقتصاد سالم در جامعه داشت. (4176209) (alef-11)
 
دیده بان
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۱۹:۳۹:۲۹
هر چی لایحه دولت بده به این مجلس تصویب میشه وکیل ... دیگه! (4176232) (alef-11)
 
کارگر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۲۰:۴۱:۲۲
متاسفانه اینرو در نظر نمیگیرید که حقوق کارگر بابت چند ساعت کار و کار با چه سختی هست اما حقوق کارمند برای چند مهر و امضاست و پشت میز بودن (4176294) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۲۱:۰۳:۰۵
درود بروکلای ملت که چه میکنن با کارگر بدبخت (4176315) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۲۱:۱۷:۳۵
واقعا حق کارمندان ضایع میگردد مثلا اضافه کار کارگر هر ساعت دو برابر کارمند است بعد از بیست سال با مشاغل سخت وبا سی روز بازنشست میشوند افزایش حقوق آنها هر سال بیشتر از کارمند است دریافتی کارگر با پنج سال سابقه کار معادل یک کارمند با بیست سال سابقه کار است عیدی بیشتر حق لباس حق اولاد بیشتر وووووضمن اینکه اکثر نور چشمیها که با پارتی بازی استخدام شد ه اند حکم کارگر دارند (4176325) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۲۲:۴۴:۵۹
اکثر ادارات اضافه کار مشخص شده برای کارمندان دارند در حالی که زمان کمتری در محل کار هستند و روزهای تعطیل را تعطیل هستند ولی کارگر ساعات بیشتری در سر کار است و اکثر روزهای تعطیل را سر کار است بدون ارفاق یک ساعت اضافه کار الکی.ساعات کاری کارگران بسیار بیشتر از کارمندان است و بازدهی کار آنها با توجه به فضای ناکارامد دولتی بسیار بیشتر از کارمندان است. (4176432) (alef-11)
 
خام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۲۱:۲۳:۵۵
سلام دوستان هم وطن ونیز خود شما ( سایت محترن الف)به اندازه کافی تبعیض

تبعیض گفتید ومن قبول دارم اما یک باز نشسته با مستمری 800 تومن هستم.

حالا تبعیض هست یا نه خود دانید .اما نویسندگان محترم سایت یا غفلت میکنند یا

نمیدونم... توجیه را توجیح نوشته ویا سقف را سفق .حالا شما بگید خواجه در

نقش ایوان است. (4176332) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۲۱:۳۲:۰۶
واقعا تبعیض میان کارمند وکارگر زیاد است وظلم بزرگی به کارمند میشود (4176344) (alef-13)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۲۲:۲۵:۵۷
کارگر و کارمند (4176409) (alef-11)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۲۲:۴۵:۵۷
چقدر حقوق میدادن که مالیات هم باید بدیم (4176433) (alef-11)
 
ممدخان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۷ ۲۳:۱۰:۱۹
درود به نمایندگان محترم مجلس که با تصویب این قانون حمایت بی دریغ خود را از قشر زحمتکش رونمایی کردند !
واقعا خجالت آوره ...رای که می خواهند پشت تریبون در میتینگ انتخاباتی شهر خود حرفهای قشنگی می زنند واقعا که ....!! (4176453) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۰۷:۳۵:۲۸
عیدی کارکنان دولت 770 هزارتومان ولی عیدی بخش خصوصی چقدر بود؟ (4176555) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۰۸:۲۵:۴۰
این هم از نمایندگان اصلاح طلب!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 (4176597) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۰۹:۲۶:۲۶
ارزش پول و قدرت خرید نصف کمتر شده و به تبع باید مثلا اگر امسال معافیت 3 میلیون بوده /معافیت سال اینده بشود 4 میلیون و نه برعکس! (4176682) (alef-11)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۰۹:۳۸:۱۶
به نام خدا ، این موضوع ارتباطی به دولت ندارد، بلکه تصمیم مجلس است که غیر عادلانه و تبعیضی ناروا ست . لازم است بدون فوت وقت اصلاح و همانند کارکنان دولت نا سقف دو میلیون تومان برسانند. (4176696) (alef-11)
 
تقی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۰۹:۳۹:۴۰
کارمند شعبه بانک تجارت و پاسارگاد و .. کارگری عیدی میگیرد با حقوق 3 میلیون تومان به عنوان قانون کار حقوق میگیرند کار خوبی کردند مالیات میگیرند ولی برای کارگر بدبخت نه کار اشتباهی کردند (4176698) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۰۹:۴۷:۰۸
چرا همه اش جبهه گیری من به عنوان یک کارمند بخش خصوصی میدانم کارفرما های خصوصی حقوق کمتری اعلام میکند و مابعد التفاوت را به طرق دیگر به کارمندانشان میدهد تا بیمه کمتری به دولت پرداخت کند و ... (4176703) (alef-11)
 
ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۰۹:۵۸:۵۸
که بر اساس آن سقف معافیت مالیاتی مبلغ 240 میلیون ریال برای کارکنان دولت و برای سایر قشرها 180 میلیون ریال در سال تعیین شد.

سایر قشرها - یعنی قشرهای حقوق بگیر غیر دولتی .

آیا غیر دولتیها همانند دولتیها تداوم در آمدشان تضمین شده است .

کار گری که پس از 3 ماه قرارداد کار معلوم نیست 3 ماه دیگربه کارش ادامه خواهد داد یانه حتی با در آمد 240 ملیون ریالی هم معاف باشد . چون در آمدش متزلزل است.

اگر به این اسناد که حقوق کارگران زیر 1500 است و قهرا مشمول مالیات در آمدی تا سقف 180 نخواهند شد . چه ضرورتی داشته که این سقف تعین و با این توجیه بیهوده بودن این مصوبه وضع و توجیه شود.

از کجا معلوم که در سال 96 حقوق کارگران به حدی افزایش نیابد که به 240 ملیون ریال برسد . چون حد اقلی سال 96 هنوز تصویب نشده است . (4176716) (alef-11)
 
رضا
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۱۰:۰۵:۴۰
انس بن مالك گوید هنگامی كه رسول خدا (ص) از جنگ تبوك بازگشت ، سَعد انصارى به پيشواز وى آمد .

پيامبر پس از آن كه دست او را فشرد ، به وى فرمود:

به چه سبب دستانت اين گونه سخت و زبر شده است؟» گفت: اى رسول خدا! بيل می زنم و طناب می كشم و خرج زندگی خانواده ام مى كنم . پس رسول خدا(ص) دست وى را بوسيد و فرمود: اين دستى است كه هرگز آتش به آن نمى رسد.

دولت های ما علنی میگویند وقتی یک سرمایه ارزان قیمت مثل کارگر داریم چرا گرانش بکنیم یعنی چرا دستمزد واقعی اورا بدهیم
واشک تمساح برای کارگر میریزند . (4176723) (alef-11)
 
احمد خياطي
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۰۸ ۱۶:۴۴:۴۷
با سلام درود به مدافعين عدالت مالياتي سوالي از نمايندگان تصويب كنتده اين تفاوت معافيت مالياتي دارم كه بيني و بين الهي فكر كنتد و پاسخ دهند و ان اينست كه تفاوت حقوق بگير بخش خصوصي و دولتي در چيست ١- ايا هزينه زندگي براي يك حقوق بگير دولتي با داشتن انراع نزايا مثل مسكن سازملني و سرويس اياب ذهاب و رستوران و باشگاه اختصاصي و استخر و امكانات ورزشي و بهدلشتي. بيشتر از هزينه يك كارگر و حقوق بگير بخش خصوصي كه عموما فاقد اين امكانات و مزاياي جنبي هستند است ؟. ٢- ايا راندمان يا بازده كاري بخش دولتي بيشر از بخش خصوصي است ؟ همه مي دانتد رلندمان بخش خصوصي حداقل ٤ برابر حقوق بگير بخش دولتي است و شاهد ان عملكرد شركتهاي بخش خصوصي در مقايسه با شركتهاي دولتي است ٣- ماليات دريافتي از كارگر بخش خصوصي صرف پرداخت حقوق بخش دولتي ميشود يا بر عكس ؟ ٤- ايا با ايجاد اين تفاوت سعي در گرايش ملت به استخدام دولتي داريد ؟ اين تفاوت مالياتي كجا و سياست گوچك سازي دولت و گسترش خصوصي سازي كجا و اصل ٤٤ و قوانين و مصوباتش كجا ؟ قسم حضرت عباس را باور كنيم يا ...
ايا مرغ و تخم مرغ و گوشت و ....را به كارمند بخش خصوصي ارزانتر مي فروشند ؟ و به كلرمند دولت گرانتر ؟ دقيقا هدف اين اين مصوبه و استدلالش چيست ؟ ... (4177458) (alef-11)
 
عبدالله
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۹ ۰۹:۳۵:۲۰
به جای اینکه پولدار ها مالیات بیشتری بدن . کارگرهایی که زیر خط فقر هستند باید جور کش بشن.
خوبه والله ...!!!!!!!!!
همیشه همین طور بوده و هست. (4178298) (alef-13)
 
کارمند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۲۱:۴۴:۰۶
معافیت مالیاتی همه کارمندان و کارگران که جزء اقشار متوسط و ضعیف جامعه هستند باید بدون تبعیض و برابر و حداقل همان 2000000تومان تعیین شود نمایندگان چرا بجای ایجاد همدلی و مهربونی بین مردم به دنبال تفرقه هستند ؟! (4180850) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.