توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 489817
گفت‌وگوی تلفنی وزاری خارجه روسیه و مصر درباره بحران قطر
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۰
وزیر امور خارجه مصر در تماسی تلفنی باهمتای روس خود به بررسی اوضاع منطقه به ویژه بحران با قطر پرداخت.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، سامح شکری، وزیر امور خارجه مصر روز پنج شنبه با سرگئی لاوروف، همتای روس خود گفت‌وگو کرد.

در بیانیه‌ وزارت خارجه مصر در این باره آمده است: دو وزیر درخصوص بحران قطر به گفت‌وگو و تبادل نظر پرداختند و بر موضع منفی خود در قبال حمایت از تروریسم تاکید کردند.

بر اساس این بیانیه، لاوروف بر "پایبندی کشورش جهت حمایت ازتمامی تلاش‌ها در مبارزه با تروریسم در سطح بین المللی و آمادگی مسکو به منظور همکاری جهت نابودی این پدیده و حفظ امنیت و برقراری ثبات کشورهای عربی" تاکید کرد.

احمد ابوزید، سخنگوی وزارت خارجه مصر اعلام کرد: وزیرخارجه کشورمان لاوروف را از نتایج نشست چهارجانبه وزرای خارجه چهار کشور تحریم کننده قطر در قاهره، مطلع کرد.

او گفت، شکری طی این تماس تلفنی بر پای‌بندی مصر، عربستان، امارات و بحرین به موضع خود در قبال "حمایت قطر از تروریسم و افراط‌گری" تاکید کرد.

ابو زید هم چنین تصریح کرد که وزیر خارجه مصر طی این تماس تلفنی بر ضرورت "افزایش تلاش های بین المللی درراستای مبارزه با تروریسم و تنگ کردن عرصه بر پشتیبانی و حمایت مالی و پناه دادن به سازمان‌های تروریستی" تاکید کرد.
 
کلمات کلیدی : روسیه +مصر +بحران قطر
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.