توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 355716
والس: فرانسه هدف شماره یک داعش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۵
نخست وزیر فرانسه گفت: فرانسه احتمالا هدف شماره یک برای گروه تروریستی داعش به شمار می رود.

به گزارش تسنیم، مانوئل والس نخست وزیر فرانسه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی بی اف ام تاکید کرد: سطح تهدیدات تروریستی در فرانسه همچنان بسیار بالا است و احتمالا فرانسه هدف شماره یک برای گروه تروریستی داعش است.

وی در جریان سفر به سرزمین های اشغالی فلسطین ، افزود: فرانسه بی شک هدف شماره یک برای داعش به شمار می رود.

اظهارات نخست وزیر فرانسه در شرایطی است که آژانس یوروپل اوایل ماه جاری نسبت به خطر وقوع حملات تروریستی احتمللی در اروپا هشدار داده است.

نمایندگان پارلمان فرانسه به تازگی طرحی را تصویب کردند که بر اساس آن حالت فوق العاده به مدت ۲ ماه تمدید خواهد شد و تا ۲۶ جولای ادامه خواهد یافت.

پارلمان فرانسه بر لزوم اتخاذ تدابیر شدید امنیتی با توجه به در پیش بودن رویدادهای ورزشی تابستان در این کشور تاکید کرده اند.

برنارد کازنیو وزیر کشور فرانسه در سخنانی تاکید کرد: مسابقات فوتبال یورو ۲۰۱۶ و تور دوچرخه سواری "تور دو فرانس" در تابستان امسال برگزار خواهد شد و این رویدادهای ورزشی ما را ملزم می کند تا هوشیاری خود را مضاعف کنیم. این رویدادهای محبوب در سطح بین المللی می تواند اهداف تروریستی احتمالی باشد.

وضعیت فوق العاده در فرانسه پس از انجام حملات تروریستی ۱۳ نوامبر اعلام شده است.
 
کلمات کلیدی : داعش+اروپا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.