توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 483436
نقشه جدید "داعش" برای اروپا
تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۷
سازمان پلیس اتحادیه اروپا (یوروپل) با انتشار گزارشی درباره تغییر استراتژی گروه تروریستی داعش در حمله به کشورهای اروپایی هشدار داد.

به گزارش پایگاه خبری اسپوتنیک سازمان پلیس اتحادیه اروپا در این گزارش تأکید کرد که "داعش" برای انجام حمله های تروریستی خود به جذب کودکان و دختربچه ها روی آورده است؛ همچنین ممکن است از پهپاد برای اجرای این حمله ها استفاده کند.

روزنامه "دیلی میل"، چاپ لندن به نقل از این گزارش نوشت در سال 2016 حدود 718 نفر در ارتباط با برنامه ریزی یا پیروی از افکار تروریستی بازداشت شده اند. در حالی که آمار کسانی که در این ارتباط در سال 2014 دستگیر شده اند حدود 395 نفر بوده است. گفته می شود یک سوم بازداشت شده ها زیر 25 سال داشته اند.

در این گزارش تصریح شده است که "داعش" بیش از همیشه به استفاده از پسران جوان زیر 25 سال و دختر بچه ها برای انجام حمله های تررویستی روی آورده است. سازمان پلیس اتحادیه اروپا در این گزارش درباره احتمال استفاده این گروه تروریستی از پهپاد در اجرای عملیات های تروریستی هشدار داده است. زیرا این نوع هواپیماها را به راحتی می توان تجهیز و به سمت اهداف خاص هدایت کرد.

در همین راستا امروز شرکت "فیسبوک" همگام با فشارهای سیاسی اروپا بر گروه های تروریستی که از این شبکه برای تبلیغات و عضوگیری استفاده می کنند، طرح جدیدی را برای حذف محتوای مربوط به تروریسم از سایت خود ارائه کرده است.
 
کلمات کلیدی : داعش+اروپا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.