نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 455931
سخنان مهم رهبری درباره انتخابات/تنها جایی که رهبری در انتخابات دخالت خواهند کرد/واکنش به یک شعار
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۴۵
رهبر معظم انقلاب فرمودند: هر کس بخواهد با نتیجه آرای ملت در بفتند، بنده در مقابلش می ایستم. در انتخابات های گذشته همینطور بوده است.

حضرت آیت الله خامنه ای در بخش پایانی سخنان نوروزی خود در حرم رضوی درباره انتخابات پیش رو سخن گفتند.

ایشان اظهار داشتند:‌ در کشور ما بسیار مهم است، نه فقط انتخاب ریاست جمهوری بلکه انتخابات مجلس و شوراها هم همینطور است. انتخابات یکی از دو رکن مردم سالاری دینی است. مردم سالاری دینی روی دو ستون ایستاده است، یکی از این دو رای مردم است. ما به برکت انتخابات به دنیا فخر می فروشیم. دشمنان برای کوبیدن ملت ایران و جمهوری اسلامی انتخابات ما را ندیده می گیرند، این نشان می دهد انتخابات خیلی مهم است.

در اینجا یکی از حاضران شعار هیات من الذله سرداد که مقام معظم رهبری در واکنش اظهار کردند:‌ اینجا اگر لازم است هیات بگویید، بگویید «هیات از عدم انتخابات». انتخابات مایه عزت ملی، تقویت ملت ایران، آبروی ملت ایران است. البته توجه کنید که من باز هم در باب انتخابات عرض خواهم کرد.

سخنان رهبر معظم انقلاب در باب انتخابات به شرح زیر است:
* انتخابات یک پدیده اقتدار آفرین است. مردم و صاحبنظران دنیا در مقابل فکر مردم سالاری دینی که در دنیا مطرح شد مجذب شدند. در برابر مکاتب گوناگون مثل لیبرالیسم، کمونسیم و فاشیسم و... امام بزرگوار مردم سالاری دینی را که همان جمهوری اسلامی است، وارد میدان کرد و ملت ها و خواص را در تمام امکنه دنیا مجذوب خود کرد.

* باید در انتخابات ملت ایران بدرخشد. در درجه اول آنچه برای این حقیر مهم است شرکت عمومی در انتخابات است و همه آحادی که می توانند رای دهند و مشمول قانون هستند وارد انتخابات شوند. این اولین و مهمترین خواسته ماست.

*آنچه در مورد انتخابات من عرض می کنم این است که در امر انتخابات مُر قانون باید عمل شود، نتیجه انتخابات ملت، هر چه که شد معتبر است و قانون است. بنده در انتخابات ها هیچ گاه دخالت نمی کنم. هیچوقت به مردم نگفتم و نمی گویم چه شخصی را انتخاب کنید و چه شخصی را انتخاب نکنید. یک جا فقط دخالت می کنم و آنجاست که عده ای بخواهند، در برابر رای مردم بایستند و رای مرذم را بشکنند.

*هر کس بخواهد با نتیجه آرای ملت در بفتند، بنده در مقابلش می ایستم. در انتخابات های گذشته همینطور بوده است. در سال 76، در سال 84 و 88 و در سال 92 برخی در برابر چشم مردم بوده و مردم مطلع شدند و برخی را هم در مقابل مردم نبود و مردم مطلع نشدند. در همه این سال هایی که شمردم عده ای خواستند در برابر رای مردم بایستند، که در سال 88 کسانی در انتخابات اردوکشی کردند و در سال های دیگر، جور دیگری بود. در همه این سالها من ایستادم و گفتم نتیجه رای مردم هرچه که هست باید تحقق باشد. این، آنجایی است که من در امر انتخابات دخالت می کنم و در مقابل مخالفین و معارضین انتخابات می ایستم.

*در بقیه امور باید مر قانون عمل شود و مردم تشخیص بدهند و حرکت کنند. پیش بینی من این است که به توفیق الهی انتخابات ما انتخابات پرشور و فراگیری خواهد بود و انشالله نتیجه آن، چه در شوراها و چه در ریاست جمهوری،‌مورد رضای الهی و موجب سعادت مردم ایران باشد.

*‌ من می گویم انتخابات را خوب برگزار کنید، ملت سرافراز خواهد شد و دشمن به توفیق الهی هیچ غلطی نمی تواند بکند.
۱۳۹۶/۰۵/۱۲ ۱۴:۱۲
 
۱۳۹۶/۰۱/۰۱ ۲۳:۵۸
 
۱۳۹۶/۰۱/۰۱ ۲۰:۴۷
 
۱۳۹۶/۰۱/۰۱ ۲۰:۴۱
 
۱۳۹۶/۰۱/۰۱ ۲۰:۲۸
 
۱۳۹۶/۰۱/۰۱ ۱۹:۴۴
 
۱۳۹۶/۰۱/۰۱ ۱۹:۱۴
 
۱۳۹۶/۰۱/۰۱ ۱۸:۰۵
 
۱۳۹۶/۰۱/۰۱ ۱۷:۲۴
 
۱۳۹۵/۰۵/۲۴ ۱۱:۵۸
 
 
کلمات کلیدی : رهبرانقلاب +حرم امام رضا (ع)
 
ملك محمدي
Belgium
۱۳۹۶-۰۱-۰۲ ۰۲:۲۱:۴۶
اينجانب نه در حلقه جناح اصولگرا هستم و نه زير علم اصلاحطلب ها سينه مي زنم و مانند بعضي ها گريبان چاك مي كنم ، فقط اين را ميتوانم بگويم كه، موجب سرافرازي و افتخار است كه كشور من چنين رهبر فرزانه اي دارد كه از هر قاضي منصف تر، از هر دانايي داناتر، از هر شجاعي شجاع تر، از هر صادقي صادق تر، از هر قاضي و داوري منصف تر و از هر مدعي دموكراسي دموكرات تر است. همين (4213199) (alef-13)
 
سیدعلی حجازی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۰۲ ۱۰:۰۳:۴۵
عدم شناخت ما از ولایت فقیه
نیاز مابه ولایت فقیه و مرتفع نودن خلا یک فرد دینی با شاخصه های عالم ترین ,اشجح ترین , و با تقواترین که با انتخاب غیر مستقیم مردم (مجلس خبره گان ) و با داشتن پشتوانه دینی وبا توجه به نوع نگاه امام خمینی ره در مطرح کردن آن , نعمت بزرگی است .
این نوع رهبری که تداوم امامت است برای نجات مردم از حزب بازی ها و قومیت ستایی ها و قداره کشی شاهان و سلاطین و طردتفکر و تحکم رهبران فرعونی و همواره سازی راه برای حاکمیت مسنصعفین است
حقیقتا رهبر بزرگ ,اندیشمند ,اهل تقوا ما ,دارای منش وتدبیر لازمه بوده و به بهترین وجهی این مهم را انجام داده اند و هرآنچه کوتاهی هست از ماها ست که در پست ومفام های گوناگون توجه به خط کشی ها و خط قرمزهای ایشان نداشته و مرتکب گناه یعنی عدم تقید ار فقیه و تخلف از فتوا ی فقیه در امور اجتماعی می شویم ,تمامی قوا و ارگانها اعم از:
ریاست مجریه
ریاست قضاییه
ریاست مقننه
وهمه افراد و مرتبطین به سه قوه فوق , اگر در زمینه های گوناگون اعم از حقوق های نجومی گرفته تا اشرافی گری ها و اشرافی گری پروری هاو دادن امتیازات مادی و غیر مادی به مناسبت ها و دلایل غیر الهی و ناعادلانه به خودی و بیگانه اهمال کنیم مرتکب گناه کبیره گردیده و مستوجب عذاب الهی هستیم عذابی که بعلت حق الناس بودنش نابخشودنی است
حقیقتابا خواندن مطالب فوق بی طرفی , حکمت, تعقل و تدبیر و عبنیت آمال و اهداف الهی انسانی را در گفتار پدرانه ایشان می توان فهم کرد و برآینده ای مملو از قسط و رفاه برادری برای این ملت عزیز امیداور بود اگرفقط و فقط ما به حکم دین و برای ثواب به ایشان وفادارمانده و در میدانهای جنگی جنگ نرم (اعم از سیاست و اقتصاد و تکنولوژی ایشان را همانند اهل کوفه تنها نگذاریم و با واقعیت گرایی و پرهیز از غلوبرای عزت و کرامت دین صادقانه تلاش کنیم ) (4213421) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.