توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508329
وزارت پیشمرگه: بدون موافقت ما هیچ‌نیرویی نمی‌تواند وارد «الحویجة» شود
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۷
یکی از فرماندهان نیروهای پیشمرگه با اشاره به عدم رایزنی بغداد و اربیل درباره پرونده آزادسازی «الحویجه»، اعلام کرد که اجازه ورود به این شهر به هیچ نیرویی از بغداد را نخواهد داد.

به گزارش فارس، شیخ «جعفر شیخ مصطفی» فرماندهی نیروهای 70 در وزارت پیشمرگه اعلام کرد که دولت عراق، هیچ درخواستی برای نبرد آزادسازی «الحویجه» ارائه نکرده است و نیروهای تحت فرمانش اجازه ورود هیچ نیرویی از دولت فدرال بدون موافقت اربیل به این شهر را نخواهند داد.

به نوشته پایگاه خبری شبکه «روداو»، وی گفت: هیچ نشستی میان نیروهای عراقی و ائتلاف بین‌المللی درباره عملیات آزادسازی الحویجة برگزار نشده است و دولت عراق تا این لحظه هیچ درخواستی مبنی بر نشست با وزارت پیشمرگه ارائه نکرده است.

شیخ جعفر شیخ مصطفی افزود: پیش‌بینی می‌شود که یکی از مراحل آزادسازی الحویجه؛ پیش از برگزاری همه‌پرسی استقلال منطقه کردستان انجام شود اما هنوز آمادگی‌ها و هماهنگی‌های لازم در این زمینه صورت نگرفته است.

وی بر ضرورت هماهنگی و توافق با نیروهای پیشمرگه از سوی نیروهای عراقی، تاکید کرد و گفت: در صورت عدم حصول این توافق، به هیچ نیرویی اجازه عبور از جبهه‌های نیروهای پیشمرگه به سوی الحویجة داده نخواهد شد.

این در حالی است که «احمد الاسدی» سخنگوی نیروهای «الحشد الشعبی» اعلام کرده است که نبرد آزادسازی الحویجة نزدیک است و نیروهای الحشد آماده انجام وظیفه در این جبهه هستند.

وی اعلام کرده بود: جبهه‌های نبرد الحویجة مشخص نیست و همه‌چیز پس از تعطیلات عید قربان تا غدیر، مشخص خواهد شد. ضمن اینکه فرماندهی عملیات مشترک طرح این عملیات راتدوین کرده است.
 
کلمات کلیدی : سوریه + کردها + ترکیه + عراق
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.