توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 298189
شاخه زیتون اوباما به ایران و روسیه
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۱۸
یک نشریه آمریکایی نوشت: اوباما در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد مشخص کرد از بین بردن داعش نیاز به مشارکت همه بازیگران عرصه بین‌المللی دارد.

به گزارش فارس نشریه «فارن پالسی» در تحلیلی پیرامون سخنرانی «باراک اوباما» رییس جمهور آمریکا در مجمع عمومی سالیانه سازمان ملل متحد در نیویورک نوشت: باراک اوباما رییس جمهور آمریکا در سخنان دوشنبه خود از اشتیاق به تعامل با ۲ دشمن دیرینه یعنی روسیه و ایران برای خاتمه دادن به بحران ۵ ساله نبرد داخلی سوریه خبر داد اما تاکید کرد ترک قدرت از سوی «بشار اسد» رییس جمهور سوریه به عنوان زمینه ساز حرکت به سوی صلح، خواسته آمریکا می‌باشد. شاخه زیتون اوباما تلنگری به واقعیت جدید نگران کننده‌ای بود که او اینک در سوریه و کشورهای تحت رهبری شیعیان منطقه خاورمیانه مواجه می‌باشد و این است که روسیه به عنوان یکی از قدیمی‌ترین و مستحکمترین حامیان بشار اسد رییس جمهور سوریه نیروهایش را در این کشور با کمک ایران و حتی عراقی که آمریکا سعی کرد این کشور را متحد قابل اعتماد خود نماید، تقویت می‌کند.

فارن پالسی در ادامه با اشاره به سخنان اوباما نوشت: اوباما در سخنرانی طولانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد آشکار ساخت که از بین بردن داعش به عنوان اولین هدف امنیت ملی آمریکا بر از میان برداشتن اسد از قدرت پیشی گرفته است. او در سخنان خود تصدیق کرد که حل بحران‌های موجود نیاز به مشارکت همه بازیگران عرصه بین‌المللی دارد.

فارن پالسی در خاتمه با اشاره به استقرار نیروهای روسیه و گفت ‌و گوی «ولادیمیر پوتین» رییس جمهور روسیه با یک شبکه خبری آمریکایی و اعلام این‌که نیروهای این کشور در هیچ گونه عملیات نظامی زمینی حداقل در برهه فعلی شرکت نمی‌کنند، نوشت: پوتین و اوباما قرار است دیدار دوجانبه‌ای را اواخر امروز داشته باشند اما بعید است که توافقی حاصل شود. این در حالی است که دیپلمات‌های روسی هفته‌هاست با ارسال پیام‌هایی امید دارند اوباما و پوتین در نشستی دیدار کنند هر چند که مقام‌های آمریکایی نیز هفته گذشته اعلام داشتند این نشست تمرکزش ابتدا بر اوضاع اوکراین و مسئولیت روسیه در ایجاد آتش بس خواهد بود اما مسکو نیز اعلام کرده که تنها برنامه‌های خود را در پیش خواهد گرفت و نشست با آمریکا تنها حول محور سوریه خواهد بود.
 
کلمات کلیدی : اوباما، پوتین، روحانی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.