توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 506781
مقابله فیس‌بوک با صفحات منتشر کننده اخبار دروغین
بخش دانش و فناوری الف،8 شهریور96
فیس بوک می‌گوید به مالکان صفحاتی در این شبکه اجتماعی که برای انتشار اخبار دروغ به کار گرفته می شوند اجازه خرید آگهی تبلیغاتی نمی‌دهد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۰
به گزارش خبرگزاری فارس، با افزایش استفاده از فیس بوک برای انتشار اخبار و اطلاعات دروغین و تشدید اعتراضات دولت ها و حتی شکایت از فیس بوک به همین علت، مدیران این شبکه اجتماعی چاره ای جز برخورد جدی با این پدیده ندارند.

قدم اول فیس بوک در این زمینه طراحی ابزاری برای علامت زدن صفحات منتشر کننده اخبار دروغین بود. به این منظور از کمک افراد داوطلب نیز استفاده می شود. حالا این شرکت گامی به پیش برداشته و می گوید در این صفحات آگهی های فیس بوک نمایش داده نخواهد شد و لذا آنها نمی توانند از این طریق درآمد کسب کنند.

فیس بوک امیدوار است از این طریق صاحبان صفحات یاد شده را ترغیب به عدم انتشار اخبار دروغین کند و با واردآوردن فشار اقتصادی آنان را مجبور به رعایت سیاست گذاری های این شبکه اجتماعی نماید.

در صورتی که مدیران صفحات متخلف از انتشار اخبار تقلبی و جعلی دست بردارند، فیس بوک بعد از مدتی مجددا به آنها اجازه خرید و نمایش آگهی های تبلیغاتی را خواهد داد.
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری+فیس‌بوک
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.