توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 488929
پایان موفقیت‌آمیز تست دوم پهپاد اینترنت‌دار فیس‌بوک
بخش دانش و فناوری الف،13 تیر96
رویای زاکربرگ برای اینترنت‌دار کردن 4 میلیارد نفر از مردم کره زمین یک قدم به واقعیت نزدیک شد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۵
به گزارش خبرآنلاین، آزمایش جدید پهپاد فیس‌بوک (Aquila) که از انرژی خورشیدی بهره می‌برد، پیش‌تر با شکست مواجه شده بود اما این بار تست پروازی آن در آریزونا به خوبی انجام شد و نمره قابل قبول فنی برای اجرا گرفت.

مارک زاکربرگ در پست جدید خود روی فیس‌بوک ضمن ابراز خوشحالی از نتایج این آزمایش، گفت به زودی مردمی که در جهان از اینترنت بی بهره هستند، اینترنت‌دار می‌شوند.

مهندسان فیس‌بوک آزمایش جدید را در منطقه پروازی YPG متعلق به ارتش آمریکا در آریزونا به انجام رساندند و یک ساعت 46 دقیقه آن را در ارتفاع 3 هزار فوتی از سطح زمین نگه داشتند و برخلاف تست دسامبر که شکست خورد، این بار با سنسورهای جدید، اسپویلرهای جدید و سیستم توقف افقی پروانه‌ها آزمایش را به جلو بردند.

مارتین لوئیس گومز مدیر هوافضای فیس‌بوک در این باره گفت اعضای تیم روی یک بالگرد همه چیز را به صورت لایو مانتیور می‌کردند.

پهپاد Aquila هزار پوند وزن داشته و طول بال‌هایش از بوئینگ 747 بیشتر است و تقریبا به صورت اتوپایلوت کنترل می‌شود و فعلا برخی مانورهای تعریف شده برای آن از طریق پایگاه زمینی مدیریت می‌شود.

زاکربرگ همچنین در پست خود تاکید کرد که هیچ کس تاکنون پهپادی را مدتهای مدید در هوا نگه نداشته است و برای بهینه سازی Aquila باید بیشتر کار کرد.
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری+فیس‌بوک
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.